Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oviba elég egy évvel-3/4évvel...

Oviba elég egy évvel-3/4évvel hamarabb beíratni?

Figyelt kérdés
még csak 14hónaposak vagyunk de érdekelne,hogy működik..3évesen akarom beadni -július közepén született..arra gondoltam,majd jövő ilyen tájt elkezdünk nézelődni...de azt sem tudom,hogy működik.Egyszerűen csak bemegyünk egy oviba és közöljük,hogy meg szeretnénk nézni...és ha tettszik akkor eldönthetem melyik csoportba adjam?...minden érdekelne...azt sem tudom,honnan tudom meg melyik a körzeti ovink...
2009. aug. 29. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Abban, hogy melyik a körzeti ovitok, a védőnő vagy az önkormányzat tud segiteni. Minden oviban tavasszal, április kornyékén van nyilt nap, akkor körbe lehet nézni. Egyébként is, ha telefonon megbeszéled. Minden évben van egy dönpingszerű beiratkozás májustájt, amikor az iskolábamenők helyeit töltik fel. De egész évben van beiratkozás. Azt, hogy mikor érdemes jelezni, hogy mennétek nem tudom, mert attól is függ, hogy nálatok milyen az óvoda helyzet. Ti valószinüleg csak két év múlva szeptemberben kezhetitek az ovit, mert nyáron összevont csoportok illetve nyári szünet van. Bárhova beiratkozhattok, több helyre is, de csak a körzetibe kötelező felvenni. Ha az anyuka visszamegy dolgozni, akkor általában fel is veszik. Azokat szokták elutasitani, akiknek otthon van az anyukája kistesóval. Csoportot általában nem lehet választani.
2009. aug. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az oviba csak az év májusában tudod beíratni,amikor betölti a baba a 3.évét.

Általában áprilisban vannak nyílt napok,akkor meg tudod nézni az ovit,tudsz kérdezni is.

MI is elmentünk a 4-ből 3-ba,és ez alapján választottunk.

2009. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Feltétlenül érdeklődj a beiratkozásról,mert nálunk március elején vannak a nyílt napok,március közepén a beíratás,és mire a többi városban elkezdődik,mi már az eredményt is tudjuk.Vannak olyan városok,ahol év közben nem fogadják el a beiratkozást,úgyh mindenképpen annak az évnek a tavaszán menjetek,amikor szeptemberben kezdene.
2009. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tehát beíratni a 3. életéve előtti márciusban tudod általában. Előtte szoktak nyílt napot tartani az óvodák és akkor körülnézhettek mindegyikben. A csoportot jelezheted, hogy hová szeretnéd, de az óvoda dönt. Ha tudják, figyelembe veszik a kérésedet, de ha pl. minden 2. gyerek ugyanabba a csoportba szeretne járni, akor értelemszerűen nem mindenkit oda fognak tudni betenni.
2009. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!