Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 100 ml baby mecsek teához...

100 ml baby mecsek teához menyi cukrot kell/ehet tenni? Vagy csak simán adjam neki? Ha reggel megfőzöm a teát azt meddig lehet neki odaadni? És jó lehűlve szobhőmérsékleten v mindig melegítsem meg?

Figyelt kérdés
3hetes babám sokszor szomjas és emiatt soat akar szopni de akkor meg fáj a hasa és ki is hányja ezért mondták h szoptatások között adjak neki teát.
2008. jún. 2. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Én 1 teáskanálnyit tennék hozzá. Ha reggel megfőzöd, akkor másnap reggel főzz frisset. Lehülve is megihatja, de minden baba máshogy szereti. Az én fiam 7 hónapos és ebben a melegben is csak melegen hajlandó meginni a teát, de nem ám langyosan, hanem olyan melegen, hogy beleizzad a homloka. Máshogy sose itta meg, újszülött kora óta így issza.
2008. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Szoptatott babáknak nem kell tea. Nem azért hányja ki, mert fáj a hasa, hanem, mert túleszi magát, de az sem baj. Túltáplálni anyatejjel nem lehet, csak túletetni:) Majd kinövi. Hidd el, az anyatej védőréteget képez a belein, nem kell azt lemosni semmivel, attól lesz erős az immunrendszere. Kellemes babázást!
2008. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Egy kávés kanálnyit szoktam tenni bele!De én már annyit sem mert az orvos azt tanácsolta inkább hanyagoljuk a cukrot!de igy is megissza a kisfiam!.-)fözni én 1nap 2-3szor szoktam mert sokszor megbuggyan ebben a melegben!inkább maradok a frissen fözöttnél!:-)Szerintem jó szobahömérsékleten én is ugy adom neki!

Sok Boldogságot a picurhoz!5hónapos babóka anyukája!

2008. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Sztem hülyeség egy féli emésztett tejre rászoptatni!Nem hiába rakja ki magából.(Kell az a 2-3 óra közte amíg emészt a gyomra)A gyomrának is pihenni kell a tej nehezebb étel-ital mint a tea és sokszor a babák csak reflexből akarnak szopizni.Én mindenképpen adnék neki teát vagy egy kis vizet mert lehet ,hogy tényleg szomjas és sztem nem minden babánál áll az fenn,hogy csak szoptatni kell,nem beszélve arról,hogy most iszonyat meleg van és ők is több folyadékot veszítenek ezért több is kell,de nem biztos,hogy tejből ami amúgy laktat és ő szomjas.Cukros semmiképp ne tegyél bele ha nem muszály.Ha elfoghadja simán az a jó
2008. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! a kihült tea nem hideg neki, nem gyullad be a torka? néha köhög de nem bitos h attol azért kérdezem.
2008. jún. 2. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Nincs olyan hideg,hogy fájjon tőle a torka ,mert annyira nem hűl le.

Szerintem inkább csak köhécsel,ami lehet attól,hogy félrenyeli a nyálát,vagy vissszajön egy kis tej ,tea amitelőzőleg ivott.

Az én kisfiam is szokott köhögni de nincs baj mert megnézettem a doktornővel.

2008. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

A kislányom szopizik és első perctől teázik is. Én natúr üres híg kamillateát adok neki, nincs benne se cukor, se citrom. Amit reggel főzök azt aznap issza, szobahőmérsékleten kapja meg és még soha nem fájdult meg a torka.

Jó babázást!

2008. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!