Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell az itatópohár?

Mikor kell az itatópohár?

Figyelt kérdés
Kisbabám 5 és fél hónapos, már 4 hós kora óta nagyon szépen tartja a cumisüveget és a szájábaveszi, néha még kiejti a kezéből, de nem vészes. Mennyi idő múlva vegyek neki itatópoharat? Kb hány hónap vagy hét múlva? Első baba, fogalmam sincs, hogy ez mikor kivitelezhető. Ha találtam vna olyat, amin nincs nagy lyuk, már vettem vna, biztos tetszett neki, de mind olyan nagylyukú. Köszönöm szépen!
2013. jan. 18. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Már árulnak 6 hónapos kortól való itatópoharakat. Ha gondolod, akkor megpróbálhatod, de nekem egyik gyerekem se fogadta el még akkor. Sőt, kisfiam nem is nagyon használta. Vannak olyan üdítők, amik ilyen sportitatóban vannak, abból ivott a kisfiam, de csak 1 éves kora után. Kislányom itatópohárpárti, abból iszik, de ő is csak kb. 15 hónaposan fogadta el.

Amiket ajánlok az az Avent, Tommy Tipee és Mam itatópoharak.

2013. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha cukros innivalót, vagy tápszert iszik, azt jobb itatópohárból adni, a fogai miatt. Nekünk egy füles Nuby volt szilikon szeleppel.

Akár már most megpróbálhatod a poharat. Ha nem boldogul vele, vagy nem tetszik neki, később még próbálkozhatsz.

2013. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 18. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is 6 hónaposan próbáltam rá, de még most 9 hónaposan sem hajlandó inni belőle. Pedig próbáltam többfélét, Mam, Tommie Tippee :(


Bocsi, de Off: Én egyébként sem értem, mi értelme van, miért jobb, mint a cumisüveg, hiszen ebből is ugyanúgy ki kell szopiznia, mert szelepes, semmivel nem visz közelebb a pohárból való iváshoz. Egy nagyobb lyukú cumisüveg is pont ugyanazt szolgálja, vagy nem?

Szerintetek?

2013. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szélesebb az itatópoharak csőre, ezért egy hajszálnyira közelebb áll a pohárhoz. Legalábbis én így gondolom.

Amikor a fiacskám kicsi volt, legalább 10 félét kipróbáltunk, végül az Avent vált be. Egyetlen hibája "csak", hogy ott is folyik belőle az innivaló, ahol nem kéne. Most a kislányomnál 3 fajtát próbáltam. Az első az Avent volt (még most is folyik mindenhol), de tudott belőle inni már 7 hónaposan. A második egy mezei Tesco-s Disney márkájú csőrös pohár. Imádta, és én is imádtam, mert egyszerű, szép, könnyű takarítani. Egy baja, hogy nincs kupakja, csak a csőrt lehet lehajtani, így lehet szállítani, nem csöpög, de nem higiénikus, mert a kezeddel hozzá kell nyúlni a csőrhöz, hogy le tudd hajtani. A harmadik a Tommee Tippee 12 hónapos kortól való. 10 hónapos volt a kislányom, amikor elkezdett ebből inni, nagyon szereti.

Úgyhogy én a Tommee Tippee-t ajánlom (pl. a 6 hós kortól valót), nem érdemes sok pénzt költeni, sokfélét venni, én már rájöttem, hogy nagy pénzkidobás!

2013. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!