Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek, ha 7 hónapos...

Mit tehetek, ha 7 hónapos kislányom nem hajlandó a tápszeren kívül mást elfogadni?

Figyelt kérdés
Már közel 1 hónapja próbálok bevezetni a táplálkozásába új dolgokat, de szinte semmit nem fogad el. Délelőtt gyümölcsöt, délben főzeléket, délután pedig szintén gyümölcsöt adok neki, de pár kanálnál többet nem eszik meg és utána jön a "szájzár". Próbáltam Sinlacot is, de az sem kell neki, pedig az nagyon édes. Szeretném ha már ki tudnánk váltani egy étkezést, de nem megy.... szerencsére a tápszert megissza, de jó lenne ha már természetesebb formában kapná meg a vitaminokat. Sokmindent próbáltam már, de semmi nem jön be.... Van esetleg valakinek tippe, vagy csak idő kell neki???
2009. aug. 30. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
ha már pár kanállal eszik az jó, ne erőltesd, esetleg mielőtt hozzátáplálsz adj kevesebb tápot, hogy éhesebb legyen, de mindenképp idő mire megszokja az ízeket.
2009. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. 6 hósan elkezdtem a hozzátápit és 1 hónapig evett is szépen. De utánna csak az anyatejet semmi kanalasat nem fogad el. Most 1 éves és még mindíg ez a helyzet, de most már kecsketejet eszik napi 5x, mert 10 hósan elválasztottam. Annyiban javult a helyzet,hogy ha a kezébe adok valami kaját akkor azt elmajszolja, de nem mennyiség amit eszik. 11 hósan bujt ki az első foga, most múlt 1 éves és a 4. jön. Abban reménykedet, ha több foga lesz akkor jobban fog tudni rágni és többet eszik, meg ha majd már ő fogja tudni fogni a kanalat .
2009. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!