Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokra rámordul a saját...

Babátokra rámordul a saját kutyátok. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves német juhász keverékem és egy 8 hónapos kislányom.

65 nm-es lakásunk van, sokat vagyunk a hálóban, gyerekszobában, ahova a kutya nem jöhet be, Ő a nappaliban, étkezőben van.

De néha, hogy szokják egymást, kiviszem a kicsit a kutyához és egy pléden játszik, a kutya, odamehet hozzá, nézegeti, puszit ad Neki, odaviszi hozzá a játékát és jól elvannak.

DE Ma a kutya a kicsim mellé feküdt és ott heverészett, a kislányom pedig meg akarta simogatni és nyúlt az oldalához. A kutya pedig rámordult, felpattant és odakapott. Nem zárt össze a száját és nem akarta bántani, tényleg "csak" rászólt, úgy, ahogy a kutyatársaira is szokott, mert nekik is így mondja, hogy hagyják békén nem akar játszani, csak azt nem értem, magától miért feküdt akkor mellé??

van tapasztalatotok? Szeretném, ha békében még sokáig velünk lehetne, és sokat is foglalkozom Vele, délelőtt magunkkal vissza a majd másfél órás sétákra, nyáron pedig órákig is a szabadban van, amikor a parkban sétálunk, ma is lent maradtam vele labdázni a hóban, hogy érezze, fontos nekem... Szófogadó is, mindent tud, őt többet is mint kellene, okos kutya, d ez elkeserít.. Ötletek???


Egyébként, lehet számít,épp fotóztam Őket és villant vaku is, mikor a kicsi nyúlt a kutya felé, de mindketten hozzászoktak a villanáshoz, nem emiatt volt. Persze a kutyát jól megszidtam, megrángattam a grabancát, és a pofijára kapott egy taslit, pedig nem vagyok az erőszak híve és a helyére küldtem, nem jöhetett onnan ki, míg nem hívtam...


2013. jan. 18. 19:56
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk 7éves spánielünk van, a kisfiam 8 hónapos. Én is "összeengedem" őket néha, de csak úgy, hogy a gyerek a kezemben van és figyelem minden rezdülésüket. Volt, hogy a pici, megmarkolta, belenyúlt a szájába, de a kutya meg sem rezzent. Imádjuk a kutyát, de ha felmerülne, hogy veszélyes a gyerekre, mennie kéne a háztól.

A Ti esetetekben, az első alkalom lehet véletlen, de ha mégegyszer előfordul én gondolkodás nélkül meneszteném a kutyát.

2013. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
58%
Én nem várnám meg, hogy a hírekbe kerüljek......
2013. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
43%
Énse várnám a fél 7-es híradot, kifele kutyus persze jó helyre de ne hogy már a gyerekem veszélyeztese, nálunk a cica ment mert nagyon vad volt isten mencs hogy baj történjen.
2013. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon nagyon szigorúan a tudtára kell adnii, hogy NEM ő a falkavezér, hanem ő az UTOLSÓ a hierarchiában!!! Ezt célzott foglalkozással, következetességgel lehet elérni. Kérjetek mihamarabb segítséget kiképzőtől! A kutya semmilyen körülmények között nem moroghat rá a gyermekre! Ez nagyon nagy baj.

egy babázó kutyatulajdonos

2013. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
63%

Kettő tanácsom/ötletem van:

Ha kancsi, akkor ki kell golyóztatni.

Kutyaiskolában kérj segítséget. Esetleg videózd őket és mutasd meg kiképzőnek.

És SOHA EGY MÁSODPERCRE SE hagyd őket egyedül!!!!

2013. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként egy egészséges (!) németjuhász kutya nem is tesz ilyet. Én bizony megvizsgáltatnám, mert van náluk olyan pszichét érintő betegség, ami örökletes és labilitást okoz. Ha ez fennáll, akkor sajnos meneszteni kell a kutyát, mert nincsen mellette biztonságban a gyerek.

Az egészséges németjuhász terelőkutya, és soha nem bántja a gyerekeket.

2013. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
54%
Írta, hogy német juhi keverék, semmit nem lehet tudni a pszichéjéről...
2013. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%
tényleg, ezt nem vettem észre. Akkor is mindenképpen szakembernek kell látnia. Legjobb esetben "csak" a családi hierachiával van gond. Ez pedig rengeteg foglakozást igényel.
2013. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Valahogy sejtettem, hogy a babás témakörben ilyen válaszok fognak jönni... :( Elszomorít, hogy ilyen hamar megválnátok a kutyátoktól, azért, mert egyszer rászólt a kicsire. Nem bántotta és nem is akarta. Ha egy kutya bántani akar egy babát, az megteszi... És Főleg egy ekkora kutya. Ott feküdt mellette, ha akarta volna simán megharaphatta volna.. De "CSAK" rámordult és fel is állt...

Nem védem, ki is kapott érte, de ez nekem nem ok arra, hogy elhagyjam Őt! nagyon szeret minket és mi is Őt! Küzdeni fogok azért, hogy imádják egymást és ez később, ahogy a kicsim is nagyobb lesz elérhető remélem azzal, hogy falatokat ad Neki, játszik vele, stb...


Én ha a kutyám nem lenne mebízható, akkor inkább szájkosárral tartanám a lakásban, de nem altatnám, vagy ajándékoznám el. Azt nem élné túl a kutya..


Persze erről sosem lesz szó, mert odafigyeléssel minden rendben lesz remélem.

Lehet ez csak figyelmeztetés volt az élettől, hogy Ő egy kutya és ezt tartsuk szem előtt,...

2013. jan. 18. 20:13
 10/58 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk is ez volt, majd másodjára meg is kapta a Hugom mikor elment a kutya mellett!

Apu azonnal le is lőtte a kutyát...

2013. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!