Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappal szinte semmit nem...

Nappal szinte semmit nem alszik, éjjel igen?

Figyelt kérdés

fiam 9 hetes,a nappalok borzalmasak,értve ezt a reggeli ébredéstől kezdve.

amíg kézben van,vagy babakocsiba tologatva,illetve ha megy az autó a segge alatt "alszik"

amint ezek megszűnnek,max 5 perc és fent van.aztán ordítás.

este fürdés után vacsi,és elalszik.pár napja elég ügyesen átalussza az éjszakát,kb 8-9 körül alszik el és 5-kor ébred.

napközbe miért csinálja ezt?

amúgy hasfájós is,de akkor éjjel nem fáj a hasa?

illetve ha nem fáj a hasa nappal,akkor is ezt csinálja.

ötletek?tapasztalatok?


2013. jan. 19. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Fog még ez változni.Pár nap vagy esetleg pár hét és más lesz.Bár az enyém nem volt hasfájós de nálunk is volt egy ilyen időszak.
2013. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Imádom..hozzászoktattad. Igen, ilyen esetben csak a szülő cse.szheti el, persze...

Lányom ezt csinálta konkrétan 5 napos korától. Hiszi-piszi, nem gondolom, hogy 5 nap alatt sikerült "elkényeztetnem". :)

3 hónapos koráig sírt nappal, állandóan. Éjjel aludt.

3 hónapos korára minden jobb lett, alkalmazkodott a külvilághoz, és megérett az idegrendszere is, ami egy igen fontos mozzanat. Ugyanis sok baba (mind) éretlen idegrendszerrel születik, és egyesek közülük lassabban, míg mások gyorsabban fejlődnek e téren.

Nappal több inger éri, amit nehezebb feldolgozni, és a sírás emiatt is lehet. Ha pedig valami "esemény" van, pl. mikor rázkódik az autóban, akkor az nyugtatólag hat rá, hiszen a pocakodban is tulajdonképpen állandó mozgásban volt azáltal, hogy lebegett a magzatvízben. Idekint is ilyesmi jellegű mozgás megnyugtatja, mert még nem szokta meg a külvilágot. Ezen pedig nem azzal fogsz tudni segíteni, hogy "bezárod a szobájába, hogy sírd ki magad fiam, majd jövök", hanem azzal, hogy figyeled a jelzéseit, és segítesz neki a szereteteddel és türelmeddel alkalmazkodnia a világhoz.

Egy dologra koncentrálj, hogy nem te vagy a béna. Türelemmel, kitartással túl lesztek ezen!

2013. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az anyaméhből kibújó újszülött védtelen, önállótlan teremtés, akinek meg kell barátkoznia a külvilág erős ingereivel. Fényekkel, hangokkal, melyekkel addig az anyai szervezet szűrőjén keresztül találkozott csak, és amelyek stressz- forrást jelentenek számára. Ezen hatások tompítására a legkézenfekvőbb megoldás ha szülője testéhez simulva megnyugszik. Az ismerős illatok, a testmeleg, a bőrkontaktus hatására biztonságban érezheti magát. (...)A testkontaktus ugyanis kiváltja az öröm hormonjának, az oxitocinnak a termelődését, ami jótékony hatással van a kicsire és nem mellesleg a szülőre, aki magán hordozza gyermekét. A szoros fizikai kapcsolat megszűnésekor mutatott viselkedések is mind a hordozott utódokra jellemzőek. Tehát amikor a baba hangadással, sírással jelez eltávolodván szülőjétől, akkor ennek a közelségnek a visszaállítását szeretné ösztönösen, hiszen ott, testközelben érzi magát biztonságban.


Ez a biztonság- érzet lehetővé teszi, hogy a baba kevesebbet sírjon, valamint nagyon nagy szerepe van a szülőjéhez fűződő biztonságos kötődés kialakulásában. Ez a fajta kötődés a későbbiekben segíteni fogja őt a világ bátor felfedezésében. Mert megtanulja, érzi, hogy létezik biztos pont, ahová mindig visszatérhet. Bizalommal lesz a külvilág felé, mert megkapja a lelki hátteret ahhoz, hogy nyitott legyen a környezetére.

2013. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vannak babák akiket csak ez nyugtat meg. Próbálkozz fehér zajjal: http://www.youtube.com/watch?v=bNqERBWaJeM


ha ez nem válik be, akkor rezgős pihenőszék szokott ilyenkor megoldás lenni.

2013. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Áááá de jó,ez nem csak nálunk van így:DD

Bocsi, oké,nem örülök neki,de hasonló a szitu, kisfiam 8 hetes.Éjjel elég jól alszik, 1x ébred általában,nap közben viszont gyakorlatilag 1x alszik,a deles szoptatás után kb 3ig.És ha nincs az ölemben akkor ordít...a hasfájáson már nagyjából túl vagyunk, azt vettem észre, hogy legtöbbször az a baja, hogy nem ringatom.A dolgot szépíti, hogy van egy 2 éves fiam is,akinek reggelit kell csinálni,pelust cserélni, enni már eszik viszonylag szépen,de képtelen vagyok megoldani azt, hogy a picit mindig felvegyem mikor sír.Így is 40 perceket szopizik, sokszor csodálom nagy fiam milyen ügyesen elvan addig.Mondjuk könyvet nézegetünk meg hasonlók.

Na a lényeg, hogy én nem szeretem sírni hagyni,de néha nem tudok mit tenni.És mióta nem jellemző a hasfájás pár percig sír,aztán abbahagyja és elalszik...tudom,nem a legjobb,de tényleg nem tudok mit tenni.

Mellesleg köszi hogy kiírtad a kérdést, azt hittem az én kisfiam az egyedüli.Azt hittem mi vagyunk ilyen kiváltságosak vele:D

2013. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5ös:), Neketek is nagyon jól jönne a hordozás:)!

"Olyan családoknál pedig, ahol van testvér, nagyon nagy könnyebbséget adhat, ha a kicsit magunkon hordva tudunk a nagyobbal játszani, játszóterezni, fürdetni. ĺgy az ő igényeit is kielégíthetjük,"innen: [link]

2013. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért sír, mert szüksége van Rád. 9 hónapig össze voltatok nőve, próbáld meg, hogy szopi után nem hagyod elaludni, böfizés, pelusozd át, őt már le lehet kötni 1 órát kb, ha látod, hogy fárad (ásít, nyügi, dörzsöli a szemét, fülét) tedd be a kiságyába, ha sír nyugtasd meg, vedd, fel, ha megnyugodott, tedd vissza, lehet, hogy 20x kell ezt eljátszani és napokig is eltarthat....Kitartás. Az én eddig jól alvó, éjjel 1x ébredő gyerekem 3 hete 2-ig óránként ébred, ha szerencsém van akkor 3 körül elalszik, fél 8ig....már zombi vagyok, 6,5 hónapos...
2013. jan. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,azzal tisztában vagyok hogy szüksége van a közelségemre,ezzel nincs is semmi baj,

nem azt akarom hogy egész nap a kiságyban feküdjön,

de van egy 3 éves lányom is,is szegényt már sajnálom először is mert mindig mondja h anya játszál velem/eljátszik ő egyedül is,csak már "hiányzok" neki/

másodszor pedig egész nap a fiam sírását hallgatja ő is

és amikor végre "elalszik"

akkor meg az van hogy halkabban beszélj,ne zörögj mert felébred a tesó,

én meg eszeveszettül rohanok rendet rakni ebédet főzni,és mindent csinálni ami háztartásbeli dolog.

tudom hogy nem minden baba egyforma,

de a lányom evett-aludt.

neki nem volt rezgő pihenő széke,ha nem vettem észre h ébren van,nézelődött a kiságyában. :)

és már azon voltam én nem csinálok jól valamit,

hogy nappal szinte semmit nem alszik.

már attól is fusztrált vagyok hogy a férjem is azt mondja hogy mást nem tud csinálni egész nap csak ordít,ha megáll a segge alatt az éppen ringatást képező tárgy.

2013. jan. 20. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Komolyan, hordozz:) Rajtad az elalvás is könnyebb, a nagyfiadnak sem kell a sírást hallgatni...

Van megoldás, nem kell, hogy rossz legyen:). Ja, és _tényleg_ nem csinálsz semmit rosszul, ennyire különbözőek a gyerekek:).

2013. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!