Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostakkor hogy van az a...

Mostakkor hogy van az a só-liszt kerámia? Ezzel is lehet lenyomatot késziteni a baba talpáról? Mik a hozzávalók meddig és hogy kell sütni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mi anyák napjára készítettünk kéz lenyomatot só-liszt gyurmából és nagyon jó lett.

A recept: 25 dkg só, 25 dkg liszt, 1-2 kanál étolaj, kb. 1 dl víz. Vízből annyi kell, hogy egy kemény, gyúrható tésztát kapj. Színezékként én málnaszörpöt tettem bele, mert csak ez volt itthon, de lehet temperát, ételfestéket, kávét.

Azt olvastam, hogy minél hosszabban szárítjuk, annál tartósabb lesz, tehát legjobb szabad levegőn, szobahőmérsékleten, de az beletelik pár hétbe. Én sütőben alacsony hőfokon szárítottam, fakanállal kitámasztott ajtó mellett, kb. 5-6 órát, teljesen nem száradt ki, de már elég kemény lett, így oda tudtuk adni a mamáknak.

2009. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy só-liszt gyurmából (fent leírt recept tökéletes! ) csináltam meg a negatívot (ebbe belenyomtuk a kezecskét és talpacskát), ez lett a forma, majd ebbe öntöttem gipszet (kreatív boltban pár100 forint), és így egy dombormű lett :-).
2009. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!És ugy is csináhatom hogy csinálik egy lapos korongot és "belállitom" a babát?
2009. aug. 31. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én kb. 1,5-2 centisre kinyújtottam a gyurmát, egy nagyobb csészével (de lehet pl. befőttesüveg szájával is) kiszaggattam egy kört, eldolgoztan a szélét és ebbe nyomtuk a kezecskéjét.
2009. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!