Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, járt már valaki...

Anyukák, járt már valaki ennyire elkeserítően rosszul a fogzással?

Figyelt kérdés

9 hónapos a lányom, négy foga van, de mindegyik előtt hólyagosra, lilára duzzadt az ínye. Most jön a harmadik felső metsző, és brutálisan néz ki.

Csak hogy értsétek az elkeseredésem: soha-soha nem hallottuk őt sírni (és ez nem túlzás, 3 hetes korától az éhséget is csak nyögdécselve jelezte, mosolygott mindig, mint a tejbetök, 4 hetes korától minden éjjelt átaludt) csak 5 hónaposan, amikor ez az egész elkezdődött. Addig ha alvás idő volt, letettük, aludt rögtön, most meg nappal már nem is alszik szinte... Az alsó metszőkkel még csak-csak elvoltunk, a felsők már rettenetesek voltak, a cataflam cseppek is szóba jöttek. Próbáltunk homeopátiát, alkati szert, nyakláncot (pedig nagyon utálom ha nyaklánc van egy baba nyakában, de rettentően el voltam keseredve), mindenféle gélt, mindent, mindent. Most kijött a középső kettő, de nappal már nem alszik semmit, most délelőtt már etetni sem lehetett, csak dörzsölte az ínyét, ami egy véres, duzzadt massza. Közben ült az ölemben, és néha már el-elaludt sírás közben. Én meg csak néztem tehetetlenül és simogattam...


Most már gyermekfogászaton járunk, de itt is csak elég radikális megoldások vannak. Nagyon tartok ettől, de a mai délelőtt után már teljesen kivagyok, rettenetes, hogy szenved, és nem tudok segíteni. A nurofen hat, de azt meg nem lehet örökké, ahogy a panadolt sem... Pici kora ellenére most az orvos javaslatára cataflam cseppel kellene próbálkozni, de sok reményem már ebben sincs...


Jártatok már így? Hogy alakult, mi lett a vége, hatott valami? Hogyan bírtátok, hogy ennyire fáj neki...? :( Csak én viselem ilyen rosszul...?


2013. jan. 21. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
az első fogaknál nálunk is feketéslila volt a gyerek ínye. Elvittem a védőnőhöz, hogy megrúgta a nagy, nem vettem észre? Közölte, hogy fogzik. A többi foggal nem volt probléma, hamar kijöttek, de az elsőkkel szenvedett. Én adtam neki a Nurofent, Panadolt, ha sírt éjjel. Öröké persze hogy nem lehet adni neki, de először adjál fél adagot, ha még sír éjjel, akkor a többit. Ha nem sír, akkor legközelebb csak síráskor adjál neki gyógyszert. Én éjjel adtam csak, nappal sokat levegőztettem, cipeltem, akkor könnyebb volt neki.
2013. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a fél nurofen dolgot mi már ellőttük, utána volt fél panadol fél nurofennel felváltva, aztán egész nurofen, utána egész panadol, aztán germicid kúp, és ezek közben minden, ami homeo vagy fogzásra való gél (dentinox, dologél, frezyderm, gengigel, stb.). Most egy hete nem kapott nurofent, ma adtam neki megint, de már a nagyon gyógyszerpárti orvos férjem szerint sem lehet sokáig ezt a gyógyszerezést, eddig is csak akkor adtuk, ha minden kötél szakadt. Ezért vagyok elkeseredve, mert már eszköztelen is vagyok kicsit...
2013. jan. 21. 10:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Maga a fog áttörése azért nem tart olyan sokáig, hogy az idő alatt ne lehessen neki adni végig fájdalomcsillapítót, az csak pár nap. És az a pár nap a legrosszabb. Amíg lehet adni, addig ha nagyon kínlódik adj neki! Estére mindenképpen, de ha napközben is nyűgös, akkor napközben is. Ezzel nem ártasz neki, hisz azért van. Amekkora adagot és ahány napig lehet, addig adj neki. A Cataflam csepp pedig erősebb a Panadolnál és a Nurofennél is. Mert nem csak fájdalmat csillapít, hanem gyulladást is csökkent, plusz lázat is csillapít, ha orvos engedélyezi, én azt is megpróbálnám. Nálunk volt olyan, hogy inkább adtam a fiamnak Cataflam cseppet, mint a többi szirupot, mert betegség esetén hamarabb rendbe jött, plusz a lázat is jobban csökkentette, mint a szirupok.
2013. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bár nem a fogai miatt, de a lányom is kapott Cataflam cseppet, amitől ódzkodtam, de már muszáj volt bevetni, mert kislányom is annyira szenvedett.

Ez volt az egyetlen gyógyszer, ami valóban segített neki. Legalábbis a fájdalom enyhítésében. Tehát én azt mondom egy próbát megér, ha már ennyire rossz a helyzet.

2013. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szegénykém :(

Gondolom akkor a Viburcolt is próbáltátok, nekünk az elég jól bejött.

Kencéből pedig kizárólag a Rossmannban kapható gél segített. Brutális cucc, felkenés után kb. fél percig sír tőle a Fiam, de utána pár perc és elvágták a fájdalmat.


Ibolyagyökér rágóka? Vagy valamilyen hűthető-fagyasztható?


Kitartás Nektek!

2013. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor megpróbáljuk, kiíratom a férjemmel... Végül is a gyerekorvos is ezt ajánlotta.


Csak tudjátok annyira bánt már ez az egész, és félek, hogy többet ártok, mint használok ezzel a gyógyszerezéssel,, mert az sem biztos ám, hogy mindjárt kint van... Már decemberben fehér volt az ínye egy csíkban, mindenki azt mondta, hogy max. egy hét, és onnantól még 4 hét volt...

2013. jan. 21. 10:39
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindent-mindent próbáltunk, olyat is, ami már tényleg vudu kategória. :( Sajna nem jött be, pedig én már mindet elfogadtam volna. :)
2013. jan. 21. 10:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanebben a cipoben jarunk mi is:((( a napokban vettem patikaban OSA foginy gelt, talan egy hajszalnyival jobb a tobbinel, mert van benne eukaliptusz, husiti az inyet! Mi meg az elso ket fogat varjuk, a szivem szakad meg erte ugy tud szenvedni:((( kitartast Nektek!!!
2013. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos sok biztatót én sem tudok írni, nekem 16 hónapos a kisfiam, épp a 12. fogával küzd a drágám, nálunk a leírt tünetekhez(egész napos nyűgösség, nem evés, nem alvás, duzzadt fogíny) ráadásul még minden esetben az áttörés előtt három napos magas láz is társul, így én nem lőhetem el a csak nyűgös napokra a Nurofent és társait, mert tudom, hogy jön a láz. Ráadásul, mikor egy-egy fog megáll pont az áttörési határon és hetekkel később ugyanaz a fog ugyanazokat a tüneteket okozza újból.... mit ne mondjak, brutális szenvedés ez neki is és nekem is nézni, hogy nem tudok tenni semmit... Ami talán kis vigasz lehet, hogy nálunk egy idő után mintha már beletörődött-beleszokott volna és kevésbé volt nyűgös a láztalan napokon, bár a nem evés, alig alvás akkor is játszott. Konkrétan júliustól októberig két hetes ciklusaink voltak, egy hétig happy minden, köv. héten négy nap kínlódás, két-három nap láz, áttörés (vagy nem) és megint egy jó hét. Én nagyon nehezen bírom, de most azt mondom az első két fogánál szenvedtünk a leginkább mindketten, azt hittem, ennek sose lesz vége. Aztán mikor a harmadik jött, már csak konstatáltam, hogy most ilyen napok jönnek. Ő is "belejött" már a fogzásba, nagyon szenved vele, szinte tépi a cumiját és ma kb három kanál joghurt meg egy fél szelet kenyér volt amit belé tudtam diktálni, de mégis jobban viseli, mint az elején. Túl kell élni, jobbat nem tudok még sajnos, már annak is örülök, hogy a felén már túl vagyunk.
2013. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk se gél, se rágóka nem jött be, a Cataflamot meg nem írják ki nekünk, így marad a Nurofen-Panadol és az idő.
2013. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!