Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban kicsi lenne a fiam?

Valóban kicsi lenne a fiam?

Figyelt kérdés

16 hónapos múlt. 78 cm,10,5 kg és 18-19-es cipőt hord!

Olvasgattam és arra kellett rájönnöm,hogy a fiam mellett minden baba óriási.

Orvos nem mondott rá semmit,de azért aggódom.

Én se vagyok magas a magam 152 centijével.A lánykám 3 éves 95 cm.Ő sem a magasabb kategória.Szerintetek?


2013. jan. 21. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 20 hónapos, 81 cm, de csak 9 kg. Cipőmérete 21. Nem vagyunk egyformák, genetikailag is lehet ilyen pici.

Ha nem beteg, jókedvű, szellemileg rendesen fejlődik, jó a mozgásfejlődése is, akkor szerintem semmi gond.

2013. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tünndérke válasza:
Nem vagy egyedül bocs hogy offolok de az én 7 hós babám is csak 5 és fél kilo 63 centi és én sem vagyok egy magas szerintem nem kell félni mert mi sem vagyunk nagyobb darabok és emellett ha a koránok megfelelő a fejlődését nézve akkor szerintem semmi baj majd megnő. Én is sookat rágodok ezen hogy még 3 honapos ruhákat hord de megnyugtatott több orvos is hogy ő ilyen és ez nem jelenti feltétlenül hogy kicsi is marad lehet belölük még 2 méter is.
2013. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A lányom 10,5 hós. 75-76cm és 10kg.

Te sem vagy túl magas. És ha eszik rendesen, jó a közérzete, akkor nem kell aggódni. A lányom unokatesvére 2 éves(lány) 80cm és 9kg.

Ha a gyerekorvos és a védőnő is normálisnak találja, és miért ne lenne az, akkor ne aggódj!!!!! Már réges rég szóltak volna. Ő ilyen. És ahogy írtad a tesója se 1 óriás :)

2013. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Egy picit megnyugodtam.Az elmúlt 2 hónapban nagyon ingadozó volt az étvágya,de inkább rossz.

Mára 16 foga van kint.Négyesével növesztette őket minden alkalommal.A szemfogai viselték meg a legjobban.Akkor azt hittem,,hogy a szopit is elhagyja,mert már 3 napja nem szopizott.

Remélem ez áll a súlya mögött is.

2013. jan. 21. 12:36
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
teljesen normális méretű a gyereked! Ilyeneken parázni....
2013. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, kicsi a fiad. De ha 152 cm vagy, akkor az lenne a fura, ha nagy lenne, nem? (Az én fiam fél évesen ekkora volt már, de az apja is magas és én is az vagyok.) Nincs vele semmi gond, ne aggódj. Nem lesz kosaras valószínűleg. Na bumm. :)
2013. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22 hónapos a lányom, 9,5 kiló és 82 cm. Lába 21-es. Szóval, nem vagy egyedül. Én már túl vagyok az aggódós időkön, pedig a védőnő állandóan sopánkodik és nyitogatja a könyvet, hogy már ennyi kilónak és ennyi centinek kéne lennie. Egészséges, eszik rendesen, nekem ennyi elég. Szóval, nyugi! Tudod, jóból keveset adnak! :-)
2013. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Ah teljesen átlagos testsúlya van fiadnak. ez felett már za anyukának el kell gondolkodni mit ad a gyereknek enni.

lányom 1 évesen 9,2 kilóv volt (átlag 10 kg)

2 évesen 11 kg (átlag 12 kg)


én nagyon örültem hogy nem túl duci, söt ezzel a súllyal bármit ehet. mivel imádja a zöldségeket és rengeteget eszik elöle, a súlya is jó, így nem kell csoki megvonás.

èn nagyon ellenzem a kövér gyerekeket, és ha már ilyen picinek túl duci akkor 5-6 évesen konkrétan kövér gyerek lesz. Sok anyuka jön a régen dumával, de akkor nem voltak chipsek ennyi csoki sem, meg nequick kakó, és a gyerekek biciglivel meg gyalog mentek oviba, és nem a számítógép elött ültek. vagy is sokkal többet mozogtak, és sokkal egészségsebben ettek, így ha duci baba volt nem igazán lett kövér gyerek, de most már ez megváltozott és duci babából kövér gyerek lesz, és mindig súlypróblémával küzdö felnött.

2013. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az elhízástól én is féltem eleinte.De amilyen étvágyuk van,nem aggódom amiatt.Sok szép formás babánál láttam,hogy 4-5 éves koruk után szépen el kezdtek gömbölyödni.


LEhet ezen parázni szerintem,főleg ha az embernek volt olyan védőnője,aki folyton a vészmadarat játszotta.Már nem az a védőnőnk van,de ez se jobb.Őt akkor látom,ha megyek hozzá...

2013. jan. 21. 12:46
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
8-as, nem értek egyet. Azért az merész kijelentés, hogy ha csecsemőként vagy másfél évesen duci a gyerek, akkor 5-6 évesen kövér lesz. Mint írtam, az én fiam fél évesen akkora volt, mint a kérdező 16 hónapos kisfia. 2 évesen 22 kiló volt és 101 cm. Most 5 és fél éves, 130 cm, de csak 25 kiló. Tök vékony. Ha a szülők magasak, persze, hogy a gyerek is az lesz, ha alacsonyabbak, akkor meg fordítva. Nincs ezzel semmi gond. (6-os vagyok)
2013. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!