Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves státuszon kérdezték...

1 éves státuszon kérdezték hogy tud-e önállóan pohárból inni a baba és kanállal enni. Ezeket tényleg kéne már tudnia?

Figyelt kérdés
A poharat tuti magára öntené ha odaadnám neki.

2013. jan. 21. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt 2 évesen kérdezik.

szerintem nagyon ritka hogy 1 évesen ilyet tud egy baba. Nekem lányom iszonyat gyorsan fejlödött, de nála ez 14 hósan jött el. Egyszer elkérte a kanalat és már tudott is enni. A hasonló koru gyerekek között ö volt az elsö.

2013. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen ez még nem elvárás. Az én lányom már jóval 1éves kora előtt kapott villát és kanalat a kezébe, hogy had próbálkozzon. Nagyon ügyes is volt, de ő is kb 14-15 hónaposan evett úgy-ahogy. De akkor is még ment mellé.

Pohárból inni is 1 éves kora után tanult meg normálisan. Nyugi, nincs lemaradva az 1 évesed.

2013. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen kérdezték egy évesen, az enyém nem tudott, mert nem is próbáltuk utána már odaadtam neki a kanalat és evett vele pár nap után.
2013. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezni kérdezte nálunk is a védőnő, de a válasz nem volt. A lányom már egészen korán kapott kanalat, villát. Villával egy éves kora körül már eszegetett, kanállal másfél évesen kezdett egyededül enni. A pohárból ivás is másfél évesen jött el, akkor lett bölcsis.
2013. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kérdés nem az, hogy tud-e önállóan enni, hanem hogy ráfog-e a pohárra és a kanálra. Nem ugyanaz. De az enyém sem tudta még 1 évesen.
2013. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Miért ne tudná a baba.Egyetlen oka lehet ha leehetősége sincs rá.Mi van ha magára borítja? Majd gyakorol és ügyesedik. Az enyém 8 hónaposan egyedül iszik pohárból.Bár már az ujszülött osztályon pohárból kapta a lefejt anyatejemet, de később sem volt sem cumi sem hülyegyerekpohár (csőrös)

Ugyan ez az evés, lehet hogy elszórja az elején de mikor fogja megtanulni? Hozzátáplálás első percétől oda a babakanalat is és majd próbálkozik.

2013. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Haha mi ettől nagyon messze járunk...
2013. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem a kisfiam 10 hónapos korától iszik pohárból és 1 éves kora körül evett önállóan kanállal.Persze nem a legszebben, de evett.De egyáltalán nem elvárás ez szerintem még ilyenkor.A fiam ezekben előbbre járt.

Próbálkozzatok esetleg a kádban a pohárból ivással, ott nem baj, hogy, ha kiönti.Idő kell azért, míg megértik, hogy nem lehet felborítani a poharat.Menni fog majd.

Tőlünk ilyet nem kérdeztek az 1 éves státuszon.

2013. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"hülyegyerekpohár"...
2013. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Az enyém 10 hónapos, pohárból iszik, kanállal, késsel és villával eszik és evés után megtörli a száját szalvétával. Semmi nem megy soha mellé. Már az újszülött osztályon is fogta a poharat, de már kanalat is.
2013. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!