Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit adtok enni és inni 9...

Ti mit adtok enni és inni 9 hós babátókan és mit csinál már ilyen korban a babátok illetve milyen pelust használtok?

Figyelt kérdés
Ti mit adtok neki vagy mit nem Pl: tejet,tejtermék,tejbegríz, erdei gyümölcsöt(eper) Milyen főzeléket, gyümölcsöt, húst, mézet STb...?

#babaétel #9 hónapos baba.
2012. aug. 2. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amit még nem eszik: tej, tejföl, tojás, eper, méz. Mást szinte mindent, főleg olyat főzök magunknak, legalább mi is változatosan és egészségesen étkezünk :-)


Kúszik, kapaszkodva feláll és lépeget, próbál mászni több-kevesebb sikerrel.


A kedvenc játéka a dobozból kipakolás, legyen az játék vagy ruha vagy bármi más.


Nagyon szereti, amikor vásárlás közben beültetem a bevásárlókocsiba, szinte kiugrik az apja kezéből amíg én letörlöm :-)


Pelenka és popsitörlő: DM-es.

2012. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: inni főleg vizet kap, néha teát vagy őszibarackos bébiitalt vízzel higítva. A teába teszek citromot.
2012. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én sem adok neki még se tejet se tejterméket se tojást se erdei gyümölcsöt de az az igazság hogy most lett nem olyan rég be vezetve a bébi étel. Olyan 5-6 hónapos korától. Hát én sajnos nem tudom meg venni a liberót sem a pamperst mert drága. Így maradtam a tesco pelusnál mondjuk be vált de ha van akcióban persze meg veszem de nem adok ki egy pampersz pelusért 7000ft-ot vagy 5000ft-ot.
2012. aug. 2. 10:23
 4/12 A kérdező kommentje:
Már kb egy hónapja kúszik és abból kezdet rákapni a mászásra most kezdet ebben a pár napban a mászásból térdenálással fel kapaszkodni de még nem áll.
2012. aug. 2. 10:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Amit nem kap:tej,eper,málna,méz,dió,csoki,szeder.

Egyébként nagyrészt azt ette ebben a korban már mint mi,mivel már 8 foga volt,így pépesíteni sem kellett már.Nagy kedvenc a lencsefőzelék,ebbe én semmilyen tej-származékot nem teszek,burgonyafőzelék,ebben kevés tejföl van,liszt viszont nincs mivel önmagával sűrítem-tehát egy részét a krumplinak leturmixolom.Húst eddig még csak csirkemellet és sertés combot kapott,mi sem eszünk egyéb húsokat.Inni vizet kapott,de nem igazán kellett neki,sokáig gondban is voltam,hogy mit adjak neki,végül őszilevet kapott 50%-osat és vízzel hígítottam neki.


9 hónaposan már állt magától és ágy,bútorok mentén lépegetett,fel tudott mászni a franciaágyra,lefelé még nem ment neki.


Pelenkából ekkor váltottunk az 5-ös Liberóra,valahogy a Pampers már nem vállt be.Nappalra 4-es Babydream pelenkát vagy Mülleres pelust hord azóta is.Holnap lesz 1 éves a lányom.

2012. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kb olyan 7 hónapos volt mikor ki bujt a 2 foga de eddig még semmi jele a többi fogának. Próbálom rá szoktatni arra hogy sűrűbb és minél darabosabb legyen az étele. De ha adokneki akkor öklendezik és fuldoklik tőle. A hülye anyosóm akadékoskodik velem hogy adjakneki tejet meg tejterméket mert a fiának is adot. De én máshogy gondolom azt hogy még rá ér hogy adjak neki tejet és tejterméket. Meg azt mondta adjak neki párizsit és virslit meg baba piskótát. Adtam neki és majd meg fuladt elöttem mert ahogy szopogata meg rágcsálta letört egy nagyob darab. Úgy hogy még várok vele még több foga lesz.
2012. aug. 2. 10:37
 7/12 A kérdező kommentje:
A virslibe és a párizsiba minden féle szart bele tesznek nem beszélve arról hogy tele van adalékanyaggal és tartósítószerrel. El felejtettem hozzáfüzni azt hogy mikor a z anyósomnak ennyi idős volt a fia mint most nekem vagy még fiatalabb aszem 6 hónapos akkor adta neki a tejet és a tejtermékeket.
2012. aug. 2. 10:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát tejet semmi esetre ne adj neki,én még a lányomnak sem adok pedig 1 éves lesz holnap.

De sajtot,tejfölt,túrót,joghurtot adhatsz neki,ha nem allergiás senki a családban a tejtermékekre.

2012. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom jövőhéten már 10hónapos lesz. 3hete feláll és pár napja lépked a bútorok mellett. Felülni még nem tud. Van már 5foga és még kettőt látok ami nemsokára kibújik. Párszor kapott már a mi kajcsinkból, de sajnos most visszaálltunk teljesen a pürékre mert valami kijött a kis arcán és most igyekszem kizárni mi okozhatta. Egyébként a tejtermékek közül még én is csak a sajtot, natúr joghurtot és túrót adtam neki, eszik már tojássárgáját, májat, csirkehúst(mellett és combot), darált disznóhúst is kóstolta már, a marhahúst is. 7gabonás pépet szoktam neki adni, de sokszor eszik vízben kifőtt grízt gyümivel. Férjem imádja a virslit és a párizsit is, mindig adna neki egy-egy falatot, de szegényre mindig rákiabálok hogy NEM!! Viszont májkrémet már kb.2hónapja eszik, van hogy tízóraira megeszik egy kisebb szelet vaja-májkrémes kenyeret. Erdei gyümölcsökkel még nem próbálkoztam, a mangót viszont nem igazán szereti. Egyre jobban szereti ha ő maga szedegedheti fel a kis gyümölcsdarabokat és kenyérkatonákat a tálcáról.

Pampers pelust használunk és néha Huggiest. De próbáltuk már a Müller-es pelust is, ami szerintem nagyon jó(próbáld ki te is, mert szerintem olyan mint a pampers és nagyon jó árban van).

2012. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát neki még csak 2 foga van sajnos. Még meg várom mig ki bujik a fogacskája legalább 2 még.
2012. aug. 2. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!