Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A kötelező oltásokon...

Anyukák! A kötelező oltásokon kívűl van-e amit beadattatok gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pneumococchus (remélem, így írják) elleni védőoltást. A rotavírus ellenit is beadattam volna, de sajnos mire tudomást szereztünk róla, hogy van ilyen is, addigra elmúlt 6 hós. :-(
2009. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi ezek ellenit adattuk be a most 17 hónapos kislányunknak:

- rota vírus

- bárányhimlő

- kullancs okozta agyhártya gyulladás

- pneumococcus és meningococcus


Ha akkor még nem lesz kötelező, akkor a méhnyakrák ellenit is be fogjuk neki adatni.

2009. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Még csak 5 hónapos a lányom,melyiken kell már gondolkozni?
2009. aug. 31. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, a rota vírusosról vagy pont lekéstetek vagy még pont belefértek. Ennél két oltás van, a másodikat meg kell, hogy kapja 6 hónapos kora előtt és a két oltás között 4 hétnek kell eltelnie. Az ára ennek a leghúzósabb, 18eFt/db.

A kullancsosat és a bárányhimlőset mi 1 éves kor után adattuk be. A kullancsosnak kell majd x. évenként emlékeztető oltás, a bárányhimlős két adagos volt.

A menjugate-t 2 hónapos kortól lehet, már 3 adagon túl vagyunk.

A prevenar 2 éves kor alatt ingyenes, az első adagot 7 hónaposan kapta, itt is 3 adagnál tartunk.

2009. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a prevenalt fogom bedatni neki, a rotan gondolkodtunk, de nem volt pénzünk rá, meg a védőnő mondta, soka fajtája van a rotának is, tehát lutri...a bárányhimlőn gondolkodom még.
2009. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A ROTA vírus ellen mi is beadattuk az oltást . Jó tudni hogy a TB TÉRÍTHET VISSZA! Nálunk egy kereső van és három gyerek,mi a kicsilányomnál megvettük a két oltást és kaptunk vissza a 36000.-ből 30000.-Ft-ot!

Érdemes megpróbálni! Beadattuk a bárányhímlőt is!

2009. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem ,mert tegnap elsétáltam az orvoshoz és megkérdeztem,hogy a kötelezőkön kívül mit ajánl.Azt felelte,hogy Ő semmit,a szekrénye is tele van a fel nem használt oltóanyagokkal.Akkor most mi a jó????
2009. aug. 31. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez az amit neked kell eldöntened, azért adható oltások. Mérlegelni kell az előnyöket, hogy belefér-e a pénztárcába (megjegyzem csak a rota ilyen rohadt drága, a többi 2-4eFt/db).

Nézzél itt körül, rengeteg érv-ellenérv van az egyes adható oltásokra, főleg a rota az ami megosztja a véleményeket.

Mi azért adattuk be, mert non-stop jövünk-megyünk, főleg kisgyerekesek közé, nem szerettünk volna átesni rajta, főleg úgy, hogy egy pici baba egy nap alatt ki tud úgy száradni, hogy kórház és infúzió legyen a vége. Plusz a férjemnek a munkáltatója fizet egészségpénztári tagságot, így külön pénzbe nem került.

A kullancsot azért, mert erdő mellett lakunk, viszonylag sok kutyás barátunk van, úgy is tele vannak mindig a kutyák kullanccsal, hogy nem járnak be az erdőbe, csak a környéken sétáltatják őket.

A bárányhimlőset azért, mert a mostani bárányhimlőnek már sokkal komolyabb mellékhatásai vannak, mint a "mi korunkban".

A meningococcust és a pneumococcust pedig a doki ajánlotta.


Apropó doki: az adható oltásokat nem tárolhatják, azok úgy működnek, hogy felírja, elkocogsz a patikába, kiváltod és viszed az oltóanyagot. Úgyhogy az adható oltásokkal nem hiszem, hogy tele van a szekrénye (pláne a szekrénye, hiszen az oltásokat hűtőben kell tárolni).

2009. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a pneumot és a meningoccocust adatom csak be. Mielőtt döntöttem volna beszéltem a dokival, hogy mik voltak azok a betegségek amik gyakoriak voltak a családban stb, szóval kis kórelőzmény, igy a dokival közösen döntöttünk a pneumo mellett mert én rettentő fülfájós és mandulla gyulladásos voltam. A meningo-t ő ajánlotta. A többit abszolut nem ajánlotta, nagyon ellene van a rota virus oltásnak, de én nem adatnám be a bárányhimlő ellenit sem. Minél több az oltás annál gyengébb lesz az immunrendszer más kórokozókkal szemben.
2009. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A dokit nem kommentálnám,lehet,hogy csak viccnek szánta.

Tudom,hogy az én döntésem lesz,ezért próbálok minél több helyről tájékozódni.Érdekesek az eddigi tapasztalatok.Azok az ismerősök akik az egészségügyben dolgoznak (gyerekgyógyász,belgyógyász,..)nem ajánlják.

2009. aug. 31. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!