Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok nem bánt?

A ti babátok nem bánt?

Figyelt kérdés

1 éves lányom ha kicsit is fáradt, rögtön elkezd bántani: megmar, megkarmol, harap, tépi a hajamat... Borzasztóan fáj, és egyszerűen nem bírom elviselni ezeket. Mit csinálhatnék? Megpróbálom elaltatni, de most állunk át 2-ről 1 alvásra, nagyon nehezen megy az napközbeni alvás.

Kinövi a bántást, vagy hogyan szoktassam le róla?


2013. jan. 21. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Néha csipked vagy harap a 11 hónaposom, szerencsére nem durván. Ha megcsíp, akkor megfogom a kezét és megsimogatom vele a fejemet :)
2013. jan. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Egy éves már sztem tudnia kéne hogy ilyet nem szabad. Csapj rá a kezére vagy egy kis bünti nem árt (és most olyanra gondolok hogy lelkileg bünti pl.: nem foglalkozol vele egy kicsit mert megsértődsz. Vhogy tudatosítanod kell benne hogy ez csúnya dolog.
2013. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Jézusatyaúristen nehogy megüsd azért, mert álmos!
2013. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első pár bántás után, mindig elmondom, hogy ez fáj, aztán megsimogatom a fejét, hogy lássa, mit szeretek. De a sokadik után, amikor már véresre karmolt, általában ott hagyom eljövök tőle, nem szólok hozzá, rá se nézek... egyszer már a kezére is csaptam, de azt hitte játék, jót kacagott... nem szeretném megütni, mert akkor pontosan azt csinálom, amit szeretnék, ha ő is befejezne. eddig semmi nem használt.
2013. jan. 21. 17:33
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Sajna nem tudok jobbat, próbáld túlélni ezt az időszakot, amíg át nem áll.

Kitartás!

2013. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Határozott NEM -mel kell a kezét elvenni, ha karmol, csíp, stb... Mond neki, hogy fáj anyának és légy komoly!!!

2 kisfiú anyukája

2013. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is úgy csináltam,mint az utolsó válaszoló.ha ilyet csinált a kislányom,megfogtam a kezét,ránéztem komolyan,és ,,nyomatékos''hangon rászóltam,nem szabad,fáj anyának.kicsit elpityeredett a komoly hangtól,de használt.
2013. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Én ilyenkor határozottan rászóltam, hogy nem szabad, fáj, és azonnal leraktam és eltávolodtam pár lépést. Ez bejött és nagyon hamar leszokott róla.
2013. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóképp, 1 éves kislányom ugyanezt csinálja, bár nála inkább csak a harapás szokott lenni, tele vagyok már sebekkel :) Ilyenkor egyből rászólok hogy nem szabad és láthatóan szomorú leszek, és mondom neki hogy csak puszipuszi simisimi :)
2013. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A határozott NEM-et és a szomorkodást is próbáltam már, akkor elkomorodik, aztán 5 perc múlva újra kezdi. De kitartok, ezek szerint nem egyedüli eset. Köszönöm mindenki válaszát!
2013. jan. 21. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!