Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a dolgok, amiktől...

Mik azok a dolgok, amiktől babátok, kisgyereketek fél, és az istennek sebírjátok őket meggyőzni arról, hogy nem bánt az a dolog, sőt, még az érdekét is szolgálhatná?

Figyelt kérdés

Kislányom 18 hónapos, és nekünk a körömvágás és a nagy kádban való fürdés az ilyen. Sajnos a körömvágás csak úgy megy ha apa lefogja a kezét vagy lábát, és ilyenkor kb 2 körmöt sikerül levágni, szóval több napos hadművelet. Nem tudom miért fél tőle, pedig soha nem vágtam be neki, de már a hideg rázza ha megfogom az ujjait, és ordítani kezd. Alvás közben felébred rá sajnos, így az se megy. 3 hónapja próbálom neki magyarázni, mutatni, hogy se nekem se apának nem fáj, de nem mentünk eddig vele semmire:) A nagy kádba csak akkor hajlandó sírva belejönni, ha egyikünk benne ül, hiába a sok játék, még ilyenkor is csak nyafog. Egyszer egyedül is beleraktam, na azt látni kellett volna mit művelt, fél perc után a kivétel mellett döntöttünk...:) A kis kádját imádja, játszik benne, a nagy kádat viszont csak nézegeti, simogatja is, de ha bele kell menni akkor világ vége van...:)

A porszívón piciként még aludt is, aztán fél évesen ordítani kezedet tőle, később mikor már mászott vagy ment a sarokba bújt sírva előle, bár mostanában már javul a helyzet: nem sír ha kinyitom a szekrényt, ahol van, sőt kikapcsol állapotban már meg is simogatta...:)

Nálatok milyen hasonló dolgok vannak?:)


2012. máj. 27. 20:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Kaptam egy csokor tulipánt, a fiam sírva szaladt el előle. :D
2012. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
:D Az igen! :D
2012. máj. 27. 20:09
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
A kisebbik unokám a Lackó, nem engedi levágni a körmét a lábáról, és ijedten szalad el a lufi elől. A Nagyobbik unokám a Gyurci, meg irtózik a puszitól. Fúj! Nyálas! Se ő nem ad senkinek de neki is csak a feje búbját szabad megpuszilnunk. Azzal szoktam ijesztgetni, hogy: kapsz egy boci puszit! Ilyenkor visítva elrohan.
2012. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
A tusolótól. Lassan bele kéne állítanom. Ja és az esernyőtől :)
2012. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
A légytől, apró bogaraktól -te csak a nagyon piciktől, mint pl hangya, a nagyobbakat szereti, a pókokat is, az mindegy mekkora- és a lepkétől. Ezektől sírógörcsöt kap. Már nem olyan pici, 9 éves.
2012. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
a poktol es a pokhalotol. ket eves, de ha veletlenul pokhalohoz er, nagyos sir.
2012. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

A hajmosástól visít, ha rácseppen a kádban egy csepp víz a fejére már riadtan néz, hogy mi lesz itt :D

A hajszárítót se bírja.

Körömvágással mi is küzdünk, de mostanában van mikor engedi.


1,5 éves.

2012. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Porszívó:((( 10 hónapos.
2012. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Kisfiam lassan 19 hónapos és az első számú félelme a hajmosás. Így csak 2 hetente mosunk hajat, de akkor arra nagyon rá kell készülnöm lelkileg. Annyira sír, nem is sír, ordít! Szinte önkívületi állapotba kerül, a feje és a teste tele lesz piros foltokkal a sírástól.A szomszéd szerintem azt hiszi, hogy kínzom. :( Egyébként magának bevizezi a haját a kezével és ha az arcába fröccsen a víz az sem zavarja. Sőt ha esetleg apával zuhanyzik és a tust magára irányítja, az arcára, fejére attól sem ijed meg. Nem értem, hogy mi lehet a baj, mert soha nem ment a szemébe, a samponunk nem csípi a szemet.

A másik félelme a körömvágás, neki is. Pont tegnap próbáltam meg a lábán levágni, miközben aludt. Hát nem sikerült! Pont úgy húzkodta el a kis lábacskáit, mint amikor ébren van. Csak ébren sír is hozzá nagyon. Ezt sem értem miért van, hisz sosem böktem meg, vagy ilyesmi. Sőt! Régebben szívesen figyelte az ölemben ülve ahogy vágom a körmeit. Mindig nagyon türelmes volt.

Ahogy olvastam az előző válaszokat, ezek a dolgok valószínűleg a korral járnak. :) Mindenkinek 1,5 év körüli a babája.

2012. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Nalunk a zuhany ilyen de altalaban ha eloszor mi is megcsinaljuk utana csinalja magatol. A koromvagas nekunk sem megy de en bekacsolok neki egy olyan meset ami nagyon lekoti a figyelmet es kozbe vagom le a kormet mert hanem en sem tudnam.
2012. máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!