Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok étrendje?

7 hónapos babátok étrendje?

Figyelt kérdés

A kisfiam jöv héten tölti be a 7. hónapját.olyan kérdésem lenne h eddig csak ebédre kap főzeléket hogy tízóraira adhatnék neki babadesszertet?

Husos menüket eszik..Csak arra gondoltam h adnék neki desszertet is már..Az mindegy h a desszert barck alma keksz a főétel meg spenot pulykahussal? Nem keveri meg a pocakját?

Meg a reggeli tápszer /változó mennyiségben eszik tápszert ezért nem irom h mennyi../ a tízórai babadesszert az ebég fözelék aztán utána meg már csak tápszer...Lehet ezt igy? Vagy a tizórai és az ebéd között inkább legyen tápszer?

Köszönöm a segítségetekt..ui:/a védőnőt hívogatom de nem reagál/ezért kérdzlek Titeket Anyukákat!!!!


2013. jan. 21. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan adhatsz neki gyümit vagy akármit. ha kiváltjátok a tízórait a két evés között nem kell tápszer. szerintem amire ebédel arra megemészti a pocakja és nem keveri meg. én is így csináltam. délelőtt gyümi aztán ebédre ugyanúgy husis menü. aztán tápszer.
2013. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam 7 és fél hónapos lesz, így eszik:

reggeli: tápszer

tízórai: gyümölcs, babadesszert vagy joghurt

ebéd: főzelék hússal vagy sajttal

uzsonna: tápszer

vacsora: tápszer

2013. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem második lányom most lesz 7 hós. èn baba desszertet egyiknek sem dtam, vagy adnék ennyi idösen. Az csak cukor nem más.

Kezdj el neki gyümölcsöt adni, normál gyümölcsöt. ha otthon csinálod érdemes megfüzni és persze cukor nélkül, ha bolti akkor én még simán a 4 hósaknak valót veszem. tehetsz már bele reszelt kekszet (enyém utálja).

èn megfigyletem mindegyik gyereknél ha tízórait kaptak akkor ebéd nagyon elhúzodott volna, így azt teljesen kihúztuk.

Most lányom kap reggelire tápszert

délben fözeléket (még itt is 4 hósoknak valót adok)

délután gyümölcsöt

és még 1-2x tápszert délután és este.


A gyümölcsöt is lassan kóstolgatva kezdtem neki adni, mindig egy gyümölccsel.


Olyan 8 hósan akarom kiváltani a vacsit tejpéppel, aztán 1 éves kora felett meg a reggelit.

2013. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj utolsó, de a babadesszert alatt én az üveges gyümölcsös kajákat értem, esetleg teljes kiőrlésű gabonával. Már miért lenne az csak cukor? Te mit értesz babadesszert alatt?
2013. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

A babám anyatejes és nekünk 2 hónapba telt azt elérni, hogy napi 3cici van, és 4 szilárd étkezés.

Pár nap és 8 hónapos


7:00-cici

9:00-gyümölcs, gabonapép

12:00-főzelék (van 2foga és ezért már csak villával töröm, picit darabos)

13:00-néha cici (amikor nyűgös)

16:00- gyenge kis főzelék, hús nélkül

19:00-jó éjszakát tejpép

20:45- cici és alvás

2013. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!