Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam csak ringatv...

9 hónapos kisfiam csak ringatva alszik el. Hogyan tudom leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez mindig így volt vagy csak mostanában?

az én kisfiam most 10 hónapos és a napokban hagyta el a ringatósdit alvás előtt. Tartott egy jó hónapig mert előtte nem kelett ringatnom. De kibujt 7 fog ez idő alatt.

2013. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig.Hasfájós volt,máshogy nem aludt el.
2013. jan. 21. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez más.

Gondolom próbáltad azt is, hogy simogatod őt fekve? sajna nincs más ötletem.

2013. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam persze.Lefektetem simogatom,énekelek ő meg szépen elmászik mellőlem felül és gagyog.
2013. jan. 21. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Furcsa lesz, hogy ezt mondom, de szerintem ne szoktasd le! Most még 9 hónapos, de néány hónap múlva elkezdődik egy hatalmas jellembeli fejlődés amikor mindenféle szeparációs szorongásai lesznek ami együtt jár a nehezen elalvással is többek között. Sokkal praktikusabb, ha ilyenkor van egy bevált módszered az elaltatásnál, mert hidd el mikor egész éjjel üvölt a kisbabád és fogalmad sincs mivel próbálkozhatnál, hogy megnyugodjon valamitől akkor már szívesen ringatnád inkább, csak használjon. A kisfiadnak jelenleg az alvási rituálé a ringatása. Ha nehéznek találod akkor tedd fel a válladra a buksiját és úgy könnyebb lesz tartani. A babáknak szüksége van az anyukájukra és régen ösztönösen így éreztették a nők a babájukkal, hogy biztonságban van. Add át nyugodtan ezt te is. Most ,,nehéz" mert kényelmetlen számodra, de így lesz egy olyan taktikád amivel az igazán nehéz időszakot átvészelhetitek majd.
2013. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már benne vagyunk a szeparációs szorongásba :) Ordít,ha nem lát,így mindenhova viszem magammal.Az éjszakáink sose voltak jók.1 hónapja pedig egyenesen szörnyű.Van,hogy 10* felkel,2 hete elkezdett fogzani.Nem lenne baj a ringatással,ha nem tartana sokáig,de mostanság még elalszik (15-20 perc)a karom és a hátam leszakad.10 kg a drágám!:)
2013. jan. 21. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia. Mi pont ugyanigy vagyunk mint ti. Kisfiam is csak ringatva alszik el, es szinten 10kg, szoval aterzem. Egy kulonbseg hogy kisfiam 10 honapos mult.

Szoval sajnos nagyon tanacsot nem tudok adni, de most hogy szep.szorongas is jelen van eletetekben, nem fogod tudni errol leszoktatni.

En probaltam, nalunk is szeparacios szorongas van,plusz fogzas, es ahogyan elottem is irta az egyik valaszolo, volt hogy egesz ejjel sirt, es csak ringatva nyugodott meg. Nagyon nehez tudom, de a leszoktatassal szerintem meg varnod kell.

2013. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj, amíg túl van a nehezén. Nálunk hasonló a helyzet, én ha nagyon nehéz már a lányom (9 hós), akkor leülök vele, mellkasomon a feje és előre-hátra hintázok. Én is próbáltam már több módszerrel leszoktatni erről,de ez most nekik is egy nehéz helyzet, sok új hatás éri őket + még a fogfájás is hozzájön. És ebben az egész mizériában te vagy neki a biztos pont, ahol megnyugodhat és biztonságban érzi magát. És ezt látni és átélni szerintem a legszebb dolog a világon :) Ez úgysem lesz örökké így, hamarabb le fog szokni erről, mint gondolnád (méghozzá magától). Addig is kitartás:)
2013. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Akkor feladom a próbálkozást!Egyébként imádom,hogy az ölemben alszik el,csak ugye nem bírom!Gyúrnom kéne!:):):):)
2013. jan. 22. 12:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kb 2-3hetes kora óta hason alszik, állítólag az a legjobb a hasfájós babáknak(szerencsére pár hét alatt kinőtte a hasfájást). Háton pl nem alszik el csak az anyja(cici) mellett. Kegyetlennek hangzik de mi 15perc büfizés után hasára fektetjük a kiságyba, egy darabig sírdogál de utána elalszik.Félóra volt eddig a legtöbb elalvási ideje. De volt hogy 5perc.. Persze ilyenkor nem úgy sír mint amikor fáj neki valamije. Most 2és fél hónapos, a fogzás még ezután jön majd.
2013. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!