Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a családipótlék?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem a kérdésem messze nem rosszindulatú,csak elszomorodva olvasom a sokadik,mikor köldik,elöbb küldik,1 nappal elöbb küldik kezdésű kérdéseket.Nagyon szomorú hogy ennyire hiányzik valakinek a családi,hogy már 1 nap is számít.Nem a zsebegbe akarok turkálni csak a kürölményeitekre vagyok kiváncsi,arra,hogy kb milyen hamar fogy el havi pénz,mennyire tudtok gyerek melet spórolni,tényleg ennyire számit 1 nap?

mi is egy fiziből élünk,párom 2 kezű munkás,és 2 gyerek van,egy 8 hós és egy kamasz.nagy segítséget senkitől nem kapunk,de azért néha a nagyik adnak ebbe-abba.de betudjuk soztani a pént,annyi ami van,abból gazdálkodunk.Ti hogy csináljátok?


2009. aug. 31. 13:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem elég fontos, mivel semmi más jövedelmem nincs, csak a gyed és a családi, mivel egyedül nevelem a kisfiam. Ettől függetlenül én mégse kérdezgetem állandóan, hogy mikor jön. Jó, így szeptemberre reméltem, hogy idén is hamarabb jön, de mivel valaki megkérdezte, hogy így lesz-e, és azt írták, hogy egész biztos hogy nem, feleslegesnek érezném, ha én is megkérdezném ugyan ezt. Amúgy meg tisztában vagyok vele, hogy minden hónap első hetében meg kell érkeznie, szóval én sem értem, miért kérdezgetik itt egymástól az emberek állandóan. Mondom ezt úgy, hogy a családi megérkezéséig van kemény 200 forintom. De attól nem kapom meg hamarabb, hogy itt kérdezgetem.
2009. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
16%

Hát én jártam iskolába és tudok helyesen írni.

Kérdésedre válaszolva, nekem szerencsére nincs anyagi gondom, így vígan megélünk hárman.

2009. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennyi szegény ember él ma itthon!Tönkrement az ország,ami még megvan azt gyorsan eladják és a pénzt kiviszik külföldre...Mi is egy fizuból élünk,nagyszülői segítséggel(nem pénz hanem a kertből mindenféle zöldség,gyümi).Sajnos állandóan akad nemvárt kiadás amihez türelmetlenül várjuk a csp-ot!Szomorú,hogy nem tudjuk ezt az összeget bankszámlára tenni a gyerekeknek minden hónapban!Gondold el mit él át az pl. aki egyedül neveli a gyerekeit minden segítség nélkül!Nem csodálom,hogy reszket a csp-ért!!!
2009. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagyon is fontos! 120 ezerből élünk,ebből lakbér 35 ezer plusz rezsi 35-40 ezer,fizetéskor mindent megveszek a picinek,hogy arra ne legyen gond,hiszen ő az első,viszont hónap végére elfogy a pénz,pl már most sincs és ilyenkor nekünk a családi pótlék a megmentőnk,fizetésig!

Sajnos mi sem igy terveztük a dolgokat anyagilag amikor megfogant a bébi de nem egy dolog közbeszólt! :(

De mindig arra gondolok,hogy sajnos vannak nálunk még rosszabbul élők is!

2009. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
24%

Pont tegnap gondolkodtam rajta.

És mi lenne, ha állambácsi nem adná? Más országokban nincs csp, itt meg vergődnek az emberek - tisztelet a kivételnek. Mert ugye küldföldön az olyan család, akik dolgonak, van autójuk, házuk, és még el is tudnak menni nyaralni, mig itthol, fizetéstől fizetési élnek az emberek. Sokan pedig csak azért vállalnak gyereket, mert van csp, és abból megélnek.

A kérdésre válaszolva: mi megélnénk nélküle is.

2009. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
köszi a kultúrált válaszokat,mondjuk a 2.válaszolót nem értem.itt nem a helyesírásra figyelnek az emberek,és rengeteg az elütés.de látom a mások megítélése neked szuperül megy.Az elsőt nagyon megértem.en is neveltem egyedül 1 gyereket.tudom mi az,és elég sajnálatos,hogy ők semi segítséget nem kapnak az államtól.
2009. aug. 31. 13:24
 7/30 A kérdező kommentje:
bizony van ahol ez sincs.Mi nem élünk meg nélküle,de van még amikor megkapjuk a családit,de ettől függetlenül volt amikor 400 ft jutott 1 napra 1 gyerekkel.szóval tudom mi az.JA,én nem pontozok senkit,ezt megteszik mások.
2009. aug. 31. 13:27
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A 13.22-esnek:

Egyet értek a válaszoddal, de azért azt erősen kétlem, hogy valaki is azért vállalna Magyarországon gyereket, mert az állam ad havonta 12200 Ft családi pótlékot!!!

A kérdezőnek: Sajnos nekem is nagyon fontos és számít akár egy nap is. Pedig 10 évet dolgoztam, párom három műszakba jár dolgozni szintén 10 éve, de mindig van valami váratlan kiadás, ami miatt megcsappan a családi kassza és alig várom a következő hónap elejét! Egyébként nem élünk nagy lábon, csak a szükséges dolgokat vesszük meg.

2009. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért az utolsót cáfolnám.Nem hiszem hogy a családiból meg lehet élni.Jó mondjuk ha 5-6 gyerek van nemtudom.

Én is megélek és ellennék a csp télkül is de jól jön és ezért nem fogom visszautalni hogy bocs nem kell.

Majd ha már visszamegyek dolgozni nyilván könnyebb lesz addig pedig szivesen veszek minden forintot.

Ja és ne példálozzunk már külföldel!!Nyilván ott az életkörülmények is mások mint itthon!!

2009. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
13.27-es vagyok! Én ilyent nem írtam, hogy meg lehet élni a családiból! Sőt, pont az ellenkezőjét. Hülyeségnek tartom, hogy valaki azért vállal gyereket mert így havonta kap 12200 Ft-ot!
2009. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!