Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a családipótlék?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem a kérdésem messze nem rosszindulatú,csak elszomorodva olvasom a sokadik,mikor köldik,elöbb küldik,1 nappal elöbb küldik kezdésű kérdéseket.Nagyon szomorú hogy ennyire hiányzik valakinek a családi,hogy már 1 nap is számít.Nem a zsebegbe akarok turkálni csak a kürölményeitekre vagyok kiváncsi,arra,hogy kb milyen hamar fogy el havi pénz,mennyire tudtok gyerek melet spórolni,tényleg ennyire számit 1 nap?

mi is egy fiziből élünk,párom 2 kezű munkás,és 2 gyerek van,egy 8 hós és egy kamasz.nagy segítséget senkitől nem kapunk,de azért néha a nagyik adnak ebbe-abba.de betudjuk soztani a pént,annyi ami van,abból gazdálkodunk.Ti hogy csináljátok?


2009. aug. 31. 13:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Erről is és sokmindenről lehetne vitázni...Sajnos a mai világban mindig a becsületes jár pórul.Nos nekünk nagyon is kell a csp,a Gyed,mert ilyenkor ugye az Anyuka nem dologzik,így valamiből meg élni kell,és fel tudd nevelni a gyerkőcöt.Az meg örüljön,akinek "nincs rá szüksége"!Csak sajnos ritka,többnyire mindenkinek szüksége van a pénzre hiszen ebből élünk.Persze azért én nem szoktam annyira várni a csp-t,de amikor már a számlán van akkor jó.Nem vagyok pénzéhes,sőt én utálom a pénzt,kár,hogy ez miatt az emberek sokmindenre is képesek,főleg rossz dolgokra gondolok most. :( Én meg azt mondom,hogy bárcsak olyanok kapnák akik megérdemelnék,megdolgoznak érte,mert előtte ha nem is több, pár éves munkaviszony áll mögötte.Én 30 éves vagyok,és most "mertem" tudtam bevállani egy gyermeket,pedig már régebben szerettem volna.10 éves munkaviszonyom van,kitartóan,becsületesen megdolgoztam a pénzért.Megtanultam spórolni,sosem veszek hülyeséget!Nekem is a gyermekem az első,majd utána én.És meg is teszek mindent a gyermekemért,hogy minden amire szüksége lesz,megkaphassa....
2009. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
13:27 esnek.Nem rád vonatkozott a cáfolatom hanem az előtted iróra!!
2009. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
80%

Na szép kis vita alakult ki!

Igenis vannak, akik azért vállanak gyereket, mert az állam fizet csp-t: romák, itt nálunk van akinek 7-8 gyereke van, és esze ágában sincs elmenni dolgozni, és 3 H-sok, akik mindent ingyen kapnak, mert 3 v több gyerek van, az aki dolgozik meg szakadjon meg, vegyen mindent teljes árban.

Mind1.

2009. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy 3 H-s?
2009. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Halmozottan hátrányo helyzetű.

Olyna pl. akinek nincs csak 8 osztályan, apa iszik, nincs munkahelye, csak alkalmi.

2009. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Értem,köszi!
2009. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
hát ha főbe löttek volna se tudtam volna megmondani mi az a 3H.köszi.Van abban igazság amit irtál,de az sajna más kérdés,és sajna az is elég nagy probléma.
2009. aug. 31. 13:56
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy nagyon sokan nem dolgoznak,mint pl a romák.Csak azt nem tudom miért nem,és miért "engedik" meg nekik,hogy ennyire szaporodhassanak,nem dolgoznak,azt sem tudják mi az a kapa,pl.És ami a legszomorúbb,hogy mindent szabad nekik,mindig nekik áll feljebb ha vmit olyat tettek.A Magyar ember az meg szakadjon,vért izzadjon azért a rohadt pénzért,és most meg fizessen mindenre adót!?!?!Hát hol élünk?!Sokan ezért sem mernek tudnak bevállalni gyereket,mert nem tudják felnevelni,pedig becsülettel dolgoznak!Hát ez a 21. század!Egy nagy igazságtalan ez az ország!Úgyhogy nem azért várják azok az emberek a csp-t,mert "kő a pénz" hanem,hogy a gyerekének tudja megvenni amire szüksége van,úgy ahogyan mi is.Nem teperek érte,nem megyek a postás elé, türelmesen várom,mert úgyis meg fogom kapni.Igen az Élet megtanított spórolni,csak az a baj,hogy már lassan nem lesz min,mert az összes pénzt elveszik tőlünk,és az hova megy??!!Más zsebébe,aki meg jót röhög a markába.Rohadt egy világ ez!És még annyit,hogy nagyon is átérzem azokat a szülőket akik tényleg becsülettel,őszintén,dolgoznak,és "mégsem kapnak semmit",vagy inkább akkor nem vállalnak gyereket,mert egyszerűen "nem telik rá".De bezzeg ezeknek a tetveknek??!!Olyan büdösek,mint a dög a portájuk egy hányadék,a viselkedésükről nem is beszélve,abszolút nem a társadalomba valók!!!
2009. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit!

A szomszédunkban van egy család, 3 gyerek - szegények sajnálom őket - és anya még terhes volt, ha a védőnő nem jön rá, megtartotta volna azt is, attól függetlenül, hogy gyermekveszélyesztetés miatt már gondokság alatt vannak, mert ugye csak csp van, meg valamennyi segély.

És ha nem lenne csp, akkor mi lenne?

2009. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

13.57-es, igazad van.

Mi meg adózunk már több mint 50% adót levonnak a bérünkből, ők meg néznek meg rinyálnak, hát én az állam helyében inkább kevesebb adót vonnék, és elvenném az egyéb juttatásokat.

2009. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!