Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a családipótlék?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem a kérdésem messze nem rosszindulatú,csak elszomorodva olvasom a sokadik,mikor köldik,elöbb küldik,1 nappal elöbb küldik kezdésű kérdéseket.Nagyon szomorú hogy ennyire hiányzik valakinek a családi,hogy már 1 nap is számít.Nem a zsebegbe akarok turkálni csak a kürölményeitekre vagyok kiváncsi,arra,hogy kb milyen hamar fogy el havi pénz,mennyire tudtok gyerek melet spórolni,tényleg ennyire számit 1 nap?

mi is egy fiziből élünk,párom 2 kezű munkás,és 2 gyerek van,egy 8 hós és egy kamasz.nagy segítséget senkitől nem kapunk,de azért néha a nagyik adnak ebbe-abba.de betudjuk soztani a pént,annyi ami van,abból gazdálkodunk.Ti hogy csináljátok?


2009. aug. 31. 13:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
82%
Ahhoz mit szóltok(ha már a témánál vagyunk),hogy meg fogják adóztatni a csp-t?!Nem szemétség ez?Igen és a romákat meg mi tarjuk el magyarok,mert ők nem hajlandóak dolgozni,nem hajlandóak adót fizetni,hát ezért is van válság gyerekek!!!Most gondoljatok bele mennyi ilyen parazita élősködik rajtunk?Ők hogy a francba kapnak pénzt,mire fel??!!Miért?Mondja el már valaki!Gondolom ezzel nem csak én vagyok így,biztos,hogy nagyon sokan mérgesek,és nem is csogálom.Na meg csodálkoznak,hogy utáljuk őket?...
2009. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
én nem szeretnék semilyen roma ellenes vitát.olyanok amilyenek.mindenkinek meg van a vélemyénye,de ne itt szidjuk őket.Azt viszont nagyon nagy gáznak tartom,hogy adózni kell utána is.Igy sem sok ez a pénz,ebből még pár száz levont forint is meglátszik.
2009. aug. 31. 14:33
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden kérdést bocsi, mert már a másodknál kiakadtam, igy nem szállnék vitába senkivel.


Én is jártam iskolába, tanultam, a férjem szintúgy diplomás és a szakmájában dolgozik.

Én max gyedet és csp-ot kapok adójóváirást egyösszegbe kapom tavasszal. Igy én kapok 83 000 ft-ot, a lakástörlesztőnk majdnem a duplájára ugrott 92 000 ft-ot fizetünk havonta, a férjem 200 000 ft körül kap kézhez, amiből fedezni kell a rezsit (viz, gáz, villany, telefon, biztositások 80 000 ft), a céges kocsit nekünk kell tankolni, mert a férjem cégének nincs rá pénze az is kb 40 000 ft havonta (mielőtt bárki kötözködne a bérlettel sem járnánk jobban igy inkább a kocsi, mint a tömegközlekedés, mivel saját kocsink nincs ráadásul a férjem gyakran jár vidékra a munkából kifolyólag), a gyerkre min 25 000 ft-ot számolok havonta, de akkor még nem vettünk ruhát ebben csak pelus, tápszer és a legszükségesebbek vannak. Ki lehet számolni mennyi marad igy a pénzünkből, amiből elvileg félre is kellene tenni, de az általában elmegy kajára meg a gyereknek ruhára, magamnak meg már hónapok óta semmit nem vettem.


Tudom mások sokkal rosszabbul élnek, mint mi, de mégis, én nem igy terveztem a jövőnket, pedig mi még terveztünk is és nagyon sokat osztottunk szoroztunk, mielőtt gyereket vállaltunk. Azért remélem hamarosan jobb lesz a helyzete mindenkinek, és nem kell fillérezni.


Szóval igen fontos a családi pótlék. Néha még egy nap is sokt számit.

2009. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod.azért érdemes végigolvasni a válaszokat,megéri.Sokat megtudni másról.
2009. aug. 31. 14:50
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem írnám így ki a kérdést,hanem inkább megnézném a MÁK oldalán....

Az én GYED-em 2 ezer forinttal több,mint a lakásrészlet,ami 1,5 szeresére nőtt,mióta válság van.Tehát fontos a családi pótlék...

Az biztos,ha ezt előre megsúgja valaki nem vállaltuk volna a 2.babát mi sem.

2009. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nem a MÁK véleményére voltam kiváncsi,akinek nem tetszik,az nem válaszol rá.Nem rég volt egy olyan kérdés,hogy válalltok e 3 vagy annál több babát.akkor szinte mindenki vállalta,és aki mégsem az le lett szavazva,szúrva,pontozva.ezekszerint itt nem ugyanazok irtak.pont ebból a megfontolásbó nem vállalnék 3. gyermeket.megpróbálom ezt a 2.tisztességel.
2009. aug. 31. 15:21
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a csp, vagyis inkább úgy mondanám, hogy jól jön.


Nem lehet elvileg kérdezni, én most mégis megteszem...

Miért veszitek 1 kalap alá a romákat??? Ha nem így tennétek, akkor odaírnátok legalább annyit, hogy tisztelet a kivételnek, vagy ilyesmit. Én sem szeretem, hogy sorban állnak a segélyekért, hogy a 99%-uk munkanélküli, hogy szülnek egyfolytában, de könyörgöm, vannak még bőven olyanok akik nem ilyenek, és ti mégis nagy általánosságban beszéltek!

És ami lényeges: egy testvér nélküli, roma származású 30 éves, középfokú végzettséggel rendelkező, 9 éve dolgozó, 1 gyermekes férjezett (nem roma) anyuka vagyok. És igen, szülök még egy babát, mert az én gyerekem nem lesz egyke, ezt megmondtam már tini koromban.

2009. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
igazad van,én kérek elnézést a nevükben.
2009. aug. 31. 16:09
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve az eredeti kérdésre:ebben a hónapban azért ennyire zsebbevágó mikor jön a csp,mert 1-én kezdődik az ovi,suli,arra kellett volna sokaknak.

A 3H-n jót derültem,nem tudtam elképzelni mi lehet az.Én pont tavasszal mérgelődtem azon,h ha a férjemmel nem tanultunk volna ennyit,csak 1-2 általános osztályunk lenne,nem kellett volna hetekig a körmünket rágva várni,h felveszik-e a fiunkat abba az iskolába-osztályba,ahova szerettük volna,mert ha 3H-sok vagyunk,ez automatikus.Na,ez off,csak eszembe jutott.

2009. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Biztos félreérthető voltam,

azok helyébe nézném meg a MÁK oldalát,akik minden hónapban kiírják a kérdést.....

2009. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!