Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen orrszívót ajánlanátok...

Milyen orrszívót ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Még a babám születésekor vettünk pumpás orrszívót, de nem ér semmit.Olvastam, hogy van elemes orrszívó,elektromos orrszívó,orrszívó-porszívó.Párom porszívós orrszívót nagyon nem szeretné, szerinte kínzás.Megírnátok nálatok mi vált be?Köszönöm.
2013. jan. 22. 20:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Valamilyen orrspréyt használtok előtte?
2013. jan. 22. 20:42
 2/18 anonim ***** válasza:

A legjobb a porszívós. Megértem a párodat én is ódzkodtam tőle, mert micsoda dolog porszívóval szívni a gyerek orrát. Aztán a fiam 3 hónaposan kapott egy szép kis fülkürt hurutot, és a fül-orr-gégész szólt, hogy tessék alaposan takarítani a gyerek orrát. Akkor vettem, és nagyon elégedett vagyok vele. Eleinte a fiam se szerette, de ennek nem a fájdalom volt az oka, inkább a porszívó hangja. Én kipróbáltam magam, nem fáj, sőt, ha lenne felnőtteknek való, én használnám, ha náthás vagyok, leírhatatlan megkönyebbülés a fiamnak, mikor végre rendesen kap levegőt. Sokféle játékot, trükköt tartogattam a tarsolyomban, hogy kellemessé tegyem számára. Most 2,5 éves, szépen össze tudja rakni, próbálja magának leszívni az orrát, aztán, ha "üres" az orra, mindig kapok érte egy puszit.

Ne ijedj meg, nem a porszívó erejével tépi ki a váladékot a gyerek orrából. Mindig a legalacsonyabb fokozaton kell, használni, és maga a kütyü a kialakítása révén is tompítja a szívóerőt.

Akármit is választasz: használj mindig tengervizes orrsprayt, mert az fellazítja a váladékot és védi az orr nyálkahártyáját. A Sterimart 15 napos kortól ajánlják.

A másik, ha náthás, alaposan tisztísd ki az orrát, mert a felgyülemlett váladék nem csak az evésben, alvásban akadályozhatja, hanem az orrmelléküregek gyulladásához is vezethet. Én vettem elemes kézit is, ha utazunk, vagy, ha éjjel szükség van rá, egyáltalán nem vagyok vele elégedett, csak a vizes cuccot szívja ki, azt is alig, a sűrű, náthás cucc, bent marad.

Aztán mihelyt lehet, tanítsd meg a helyes orrfújási technikára: egyik luk befog, aztán nagy levegő, és csukott szájjal tessék trombitálni, mint egy mérges elefánt.

2013. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod
2013. jan. 22. 20:59
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is befújjuk a tengervizes spray-t, utána orrszívós porszívóval kitisztítjuk a kisfiam orrát. Pontosabban 2,5 éves kora óta, ő magának szívja le vele. Amúgy, amikor csecsemő volt, és használnunk kellett, én kipróbáltam magamon, mert tartottam tőle, hát én erősebben fújom az orrom, mint ahogy ez szív. Ezért kell az orrspray, mert tényleg csak azt szívja ki, ami már majdnem kifolyik. Minden jót!
2013. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Gondolom a férjed látatlanba zárta ki egyből a porszívósat; pedig hidd el,hogy ez a leghatékonyabb és a legjobb.

mikor először hallottam róla,engem is kirázott a hideg,hogy milyen brutális,stb.Ebből a felindulásból vettünk majd 15e Ft-ért egy hiper-szupernek mondott elemeset a Brendonba.Hát had ne mondjam,hogy csak az ára tartott vissza attól,hogy ne hajítsam ki kukába.Sz@rt se ér,már elnézést!

Ellenben a porszívós tényleg szuper.Én először magamon próbáltam ki és tényleg nem rossz!!!Úgy van kitalálva,hogy csökkenti a porszívó szívását és semmi gondot nem tud okozni a piciknél.Sajnos nekem kisfiamnak újszülött korától 4-5 hónapos koráig napi szinten kellett szívni az orrát; így van némi tapasztalatunk.Ami miatt a kicsik sok esetben sírnak,az a porszívó hangja és nem a kellemetlensége miatt.Nekünk soha nem kellett lefogni közben,mert ugye hozzászokott a hanghoz és most már (1 éves lesz),ha előkerül,akkor magának teszi oda a nózijához. :) Nagyon sok kérdés volt már ezzel kapcsolatban itt,keress rá és olvassátok el közösen pároddal.Kivétel nélkül mindenki csak dicséri és okkal.

Csak zárójelesen jegyzem meg,hogy soha nem volt gond a fülével,tehát ahonnan le kellett szívni,le is szívta a porszívós orrszívó.

2013. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is.Az biztos, hogy elolvastatom vele :) Esetleg még annyit kérdeznék, hogy üveges vagy műanyag legyen?Milyen márkájút használtok?
2013. jan. 22. 21:06
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.ezeket legtöbb esetben műanyagból készítik,mert biztonságosabb-kevésbé törik.Nekünk Ariana van,kb. 2e Ft-ért vettem a gyógyászati seg. eszköz boltban és EP kártyára elszámolható.
2013. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi Pesztonka elemes orrszívót használunk, ami hálózatról is mehet. Előtte orrspray-t fújok az orrába. Teljesen meg vagyunk elégedve vele. Mi is a legutolsó megoldásnak tekintettük a porszívósat és szerencsére még nem kellett használnunk.

Szerintem az elemes kevésbé macerás, nem hangos, viheted akárhová.

De kinek mi válik be. Mi nem bántuk meg ezt.

2013. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
21.01-es vagyok: Mi Ariana-t használunk. Állítólag az Orrszi-porszi is nagyon jó. Üdv.
2013. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm,holnap veszünk is :)
2013. jan. 22. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!