Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem 6,5 hónapos...

Hogyan kezeljem 6,5 hónapos Kisfiam hisztijét?

Figyelt kérdés

(Azok a válaszolók kíméljenek, akik azt mondják cipeljem egész nap kézben, mert ez a dolgom!!!)


Van, hogy egész nap csak nyafog, sír, visít, ordít, stb. Pedig mindig lát, de ez nem elég, az sem elég ilyenkor, ha közvetlen ott vagyok mellette, az sem elég, ha felveszem, neki csak úgy jó, ha úgy fogom, hogy nekem háttal van, ő mindent lát és így is csak akkor jó, ha közben sétálunk, ülni, állni egy helyben kizárt. Iszonyat akaratos.

Valahogy szeretném erről leszoktatni, mert már úgy érzem idegileg kivagyok. Napközben ketten vagyunk, párom este ér haza.

Emellett egyébként rossz evő, rossz alvó (nappal kétszer 20-30 perc, éjjel 10-15-ször kel)

Két foga kinn van, egyenlőre nem látom, hogy a többi is bújna.

Valakinek bejött erre valami megoldás???, mert ez így már nem állapot. Főzni nincs időm mellette. Takarítani, vasalni csak akkor tudok, ha a párom este lefoglalja.



2013. jan. 23. 10:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hogy telik egy napotok?
2013. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált a pihenőszék és a rugós hinta. Sőt, tudod még mi nagyon sikeres? A biztonsági fürdetője, mert abból aztán mindent lát, ilyenkor mosogatni, és porszívózni is lehet mellette, csak úgy kell letenni, hogy sose kerüljek a háta mögé:D


Elhiszem, hogy kivagy, de türelem, el fog múlni, mihelyt önállóan is képes már helyváltoztatásra:D

2013. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Kislányom 13án volt 6 hónapos, amíről írsz az a szeparációs szorongás, nálunk is ez van. Elég fárasztó, nálunk két hete tart, mióta elkezdett kúszni, és a mászást is gyakorolja. A "hiszti" oka, az hogy megijednek az önállóságtól, rájönnek, hogy Te és Ő nem ugyanaz a személy. Nyugi, én se nagyon takarítok, eddig nem volt gond a porszívóval de pl. most ha meghallja már nagyon sír. Babakocsiban ha sétálsz vele nem alszik többet? Én akkor vásárolok, illetve a naggyal akkor megyünk a játszótérre. Hidd el elmúlik, amint egy kicsit jobban mozog, utánad tud menni. Én is fáradt vagyok, de minden csak átmeneti állapot! :))) Kitartás!
2013. jan. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy ilyen korszak!


Ez nem hiszti, hanem jelzi hogy unatkozik, nézelődne, fefedezné a vilegot, megnézné, megfogná a dolgokat!


Gondold magad a helyébe!

Ha te sem tudnál j

2013. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy...azt mondják 1 éves kor előtt nemigen van hiszti, akkor inkább még csak konkrét igény,nem okoskodni akarok!!Emellett persze megjelenik az akarata, de főleg akkor, ha nem jössz rá mit szeretne...Lehet, hogy csak kicsit akar ölben lenni, vagy vágyik a figyelmedre...de érzi, hogy feszült, ő is átveszi, ördögi kör...Azért mert ne látod, hogy fogzik, még lehet az a baja, ekkor mi javában fogzottunk, semmi nem látszott, 7 hósan jöttek a fogak...Homeos kamillát adnék neki napközben is 2 3 óránként 4 golyót...ha nagyon nyűgős...Nekünk bevált az mikor nyűgi volt, hogy a pihenőszékben vittem magammal, ami hintára tehető, és csináltam a dolgom, ő megnyugodott mert látott, és én végeztem a munkámmal..Azért írtam ezt, mert ez nem konkrét ülés, hanem leköti, hogy mozgatja magát...Nem is kell rászoktatni, hogy egész nap kézben legyen, persze kell neki figyelem, de meg kell értenie, hogy vannak dolgaid...El is mondhatod neki, hidd el okosabbak mint hinnéd...Ha látja, hogy figyelsz rá is, szakítasz rá időt, úgy, hogy közben nem vagy feszült nyugodtabb lesz!Miért rossz evő? lehet, hogy közel vannak egymáshoz az étkezések..nálunk ez volt a baj...valamelyik baba 4 szer eszik, és vígan elvan, hízik!
2013. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A szeparálás inkább 8 hósan kezdődik először...és van még 1 hullám másfél éves korban...
2013. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez pedig fogacska. Nem szeparációs szorongás. Amit leírsz kimondottan fogzós tünet, csak anya kezében van el, éjszaka 10 ébredés. Ez tuti fog. Attól, hogy te nem látod, piszkálhatja. Javaslatom: Dentonix, Dolo-Gel. Éjszakára Viburcol kúp és ha szeretnél Te is kicsit pihenni, akkor adj neki Nurofent. Neki is és neked is szükséged van pihenésre.

2013. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy valaki írta a Chamomilla CH 15 homeos bogyókat. Kipróbálhatod azt is, ugyan nekünk sem nagyon használt. Viszont ne 2-3 óránként, csak reggel és este add neki.
2013. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Pihenőszék és hinta van, ami ugyan nem rugós, hanem önjáró. Ezekben néhány percet van el, mert nem tud benne fordulni, mocorogni és nem az az egy helyben ülő típus. Pl kézben sem csak úgy van, hanem egyfolytában hintáztatja magát, "lovagol".

Egy napunk úgy telik, hogy 6-7 körül felkel, ilyenkor általában odaveszem még magam mellé, de csak kevés időt bír. 8-9 között eszik ezt van, hogy hisztizve, van hogy több részletben, van, hogy szépen nyugodtan egyszerre. Közben álmos, dörzsöli a szemét, de nem alszik el. Akkor amíg én összekapom magam, addig jó esetben elvan egyedül, ha nem akkor közben nyávog. 10 körül már semmi nem jó, 30-60 perces küzdelem az elalvás. Alszik 30 percet, sírva ébred, dörzsöli a szemét, odaadom a cumit, nem kell, csak nyafog. Kiveszem minden ok, mikor teljesen megnyugszik, lerakom a játszószőnyegre, el sem moccanok mellőle már sír, ha visszaveszem mintha elvágnák, lerakom újra... Hozzátáplálással nehezen haladunk mert borzasztó rossz az étvágya. Van, hogy a reggeli után csak 3-4-5 körül hajlandó újra enni, akkor is csak kb 100 ml tápszert. Ha az idő engedi kimegyünk sétálni 1-2 körül, akkor végig alszik, lehet az 1 vagy 3 órás séta. Hazajövünk úgy csinál mint aki nem aludt, hisztizik, nyávog, sír, aztán ha sikerül dél és 2 között enni akkor gyümölcsöt eszik, ez is változó, hogy eszi e vagy sem. Ha nem evett délbe, akkor ilyenkor azt eszi. 5-től a fürdésig, ami fél 8-kor van végig megy a hiszti, ha nem az van, amit ő akar. Fél 8-kor fürdés, ezt nagyon szereti, a törölközést, öltözést végig sikítja, aztán utána vacsi, ez többnyire fix, 8-fél 9 között elalszik. Fél 23:30 körül ébred, kettőig kb 10-szer kell bemenni hozz, enni nem akar, utána kettőtől 4-ig alszik, 4-6 között 20-30 percenként kel, jobb esetben 6-7ig alszik még egyet.

2013. jan. 23. 10:46
 10/23 anonim válasza:
12%
Engem anyám úgy vett rá, hogy csendben legyek, hogy jól megtömött kajával. Lebbencs leves be a turmixgépbe, leküldtem egy nagy tányérral aztán délután kettőtől egészen 7-ig aludtam mint a bunda, este megint megtömött, hajnali kettőkor kivitt wc-re és reggel 7-8-ig aludtam. Tömd meg kajával, nem lesz kedve sírni :D
2013. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!