Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos hisztijét hogyan...

8 hónapos hisztijét hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Kislányom most már nagyon pontosan tudja mit kell tennie , ha valami nem tetszik :) - nagyon hamar hisztizni kezd, hatalmas "sírásokat" csap, ha valami miatt nem az van, amit ő szeretne ( járókába kell tennem , takartok....). Állandóan azt olvasom itt, hogy senki sem hagyja sírni gyermekét, mert az szívtelenség , akkor az ilyen helyzetekben mit csináljak? Kapjam fel egyből? Nem ebből lesz a még nagyobb hiszti?
2012. márc. 5. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Ez csak ma divat,hogy nem hagyom sírni a gyereket,azért van ennyi,kezelhetetlen,hisztis gyerek.

Ha hisztizik,tedd a járókába és ne törődj vele,akárhogy ordít. Ha látja,hogy nem ér el vele semmit,akkor néhány nap után abbahagyja. Mondhatod neki,hogy amíg hisztizik,nem érted,hogy mit akar.

Legyél következetes,és soha ne engedj neki semmiben,amiikor hisztizik.

2012. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos majd lehurrognak, hogy ennyi idősen nincs még hiszti, pedig hasonló kezdődött ilyenkor nálunk. Nem hisztinek, a hiszti előszelének hívtam. Rájött, hogy sírással ki tudja fejezni az akaratát, nem-tetszését, azt viszont még nem érti, miért nem szabad, miért így-úgy-akkor kell azt csinálni, stb.

Hogy hogyan védtem ki ezeket? Nincs járókánk, kiságyba sem teszem, ha ébren van. A lakás amennyire lehet, bababiztos, így el tudok menni pl. wc-re attól még, hogy ébren van. Takarítani együtt szoktunk, élvezi is, hogy "segít", a porszívót tolja utánam, ki-bekapcsolja, teregetésnél kiveszi a ruhákat, mosásnál adogatja a szennyest. Akkor mosok fel, ha alszik.

Persze így is vannak harcok, pl. ő nasit akar enni, nem akarok adni, elviszem a konyhából és megpróbálom lekötni. Kukázni akar, ezt gyerekzárral megoldottuk.

2012. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem hiszti. Egyszerűen nem érti, hogy minek teszed járókába, és miért nem vele foglalkozol. Neki szüksége van arra, hogy foglalkozzanak vele, és neki nem mond az semmit, hogy most takarítani kell.


Én nem teszem járókába. Pl. teregetni mi is együtt szoktunk. Adok neki pár csipeszt, néhány ruhát, azokkal elvan. Vagy pl. szokott "segíteni", hogy bedobálja a zoknikat a gépbe. Porszívózásnál ő szokta megnyomni a gombot, és mászik a porszívó mellett. Felmosásnál, söprögetésnél a hátamra kötöm (mei tai-ban). Főzésnél is általában rajtam van. Közben magyarázok, énekelek neki. Ha pedig olyan házimunkát kell csinálni, amihez kell valami vegyszer, akkor azt akkor csinálom, amikor nincs itthon (pl. szombat délelőtt, maikor apával elmennek vásárolni). Vasalni akkor szoktam, amikor alszik.

2012. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, lehet nem vagyok szuper anya, de pl. ha csenget a póstás, vagy bárki már muszáj járókába tenni ( kertes házban vagyunk, tehát nem vihetem csak úgy magammal, ahhoz öltöztetni kellene, a póstás meg nem vár...) , plussz ha olyat főzök ami pattog, stb... csak nem foghatom a kezemben , más nem az etetőszékbe be kell tennem... ilyen helyzetekre gondoltam, ill. mikor valamit szeretne, de nem lehet, akkor nagyon ki tudja fejezni az akaratát :) - szerintem attól, hogy nem érti a "nem szabad"-ot még nem kell mindent engedni.
2012. márc. 5. 17:53
 5/6 Krisztinarami ***** válasza:
42%

a hiszti esetében más a nem hagyom sírni

én sem hagytam soha sírni,de a hiszti esetében nem szabad felvenni mert zseniálisan meg fogja,jegyezni és így fogja alkalmazni..Bármennyire fáj ott kell hagyni nálunk ez bejött,de semmiképp ne kapd fel,mert összeköti a kettőt hiszti anya felkap,amikor 8-9hónapos volt nem hagytam ott de kinevettem

hagytam tombolni és mondtam neki nézd lámpa pipi stb

2012. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisztinarami ***** válasza:
100%
hát panelban lakom a postásra nincs ötletem de pl főzésnél kivittem magammal a konyhába egy pihenőszékben beszéltem hozzá énekeltem neki mondtam most anya főz pontosan mondtam mit csinálok,mikor 8hónapos volt.Akkor is ha sírt mondtam tovább,bohóckodtam neki,stb.Játékokat vittem ki de a fakanál műanyag edények érdekelték.Valamilyen szinten azért nincs erre jó tanács mert minden gyerek más.ma már 15hónapos kap egy edényt,fakanalat 10percig "elvan" mindig ki kell neki találnom valamit a mai napig,de legalább tudok főzni
2012. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!