Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem a hisztijét 13...

Hogy kezeljem a hisztijét 13 hós babámnak? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Kislányom ha nem engedek neki valamit olyan hisztit lever.Már sok mindent megért, mutatja a kis ujját,hogy nem szabad.Sokszor tanácstalan vagyok.Mit csinálok rosszul.Következetes anyukák válaszát szeretném.Ti mit tesztek?
2011. jún. 12. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

SEMMIT!

átlépem, megyek a dolgomra, közben hangosan elkezdek énekelni. nem figyelek rá, nem törődök vele, meg se hallom a hisztit. nálunk nagyon bevált, 1,5 éves, napi egy hiszti van mikor este bejövünk a kertből :( ezzel nem tudok mit kezdeni :(

2011. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 13 hónapos, néha van csak hiszti, de ha van ugyanugy teszek mint az első válaszoló.
2011. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én nem értek egyet azzal, amit az első kettő válaszoló javasol. ha átléped, amikor hisztizik, akkor nem fogja megtanulni, miért nem szabad az adott dolgot, vagy miért kell. el kell neki mondani, hogy miért, persze röviden, pár szóban, és ha lehet elterelni a figyelmét. ha nem lehet, akkor persze nem lehet, bár ekkora gyerekeknél egy "nagyon érdekes" dolog sokszor beválik. ez mondjuk több energiát követel, mint átlépni felette, de sztem hosszabb távon jobban kifizetődik. az meg hogy napi egy hiszti van másfél évesen...majd nézd meg pár hónap múlva mennyi lesz...mésfél évesen még bőven nem vagytok a sűrűjében.

én mindig elmondtam a kislányomnak, mit miért nem szabad, és ha lehetett akkor felkínáltam másik lehetőséget. pl. azt a törékeny dolgot nem dobáljuk, de itt egy labda ezt dobálhatod. és nagyon nagyon sokat magyaráztam neki mindig, most ezt nem lehet, majd holnap, majd este, blabla...persze ennyi idősen még bőven nicns időérzéke ezen a szinten, de akkor fog hamar kialakulni, ha sokszor elmondjuk nekik.

az enyém 2,5 éves most június végén, és már nem hisztis különösebben. csak ha fáradt, akkor vannak kisebb hisztijei. ált. meg lehet vele mindent beszélni, mert érti mi az h veszélyes, eltörik stb, és megtanítottam arra is, hogy a dolgainkra vigyázunk, mert ha nem akkor volt dolog, nincs dolog. ja és azt is tudja, mi az hogy most nem, hanem majd este, vagy majd holnap, vagy ebéd után. mivel tudja, hogy betartom az ígéreteket, ezért képes elhalasztani a közvetlen vágyait általában egy kis időre.

a nemsoká megszületendő kistesóját is így fogom nevelni.

2011. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

3. válaszoló, igazad van. csak itt nem az volt a kérdés, hogy tanítsuk meg, hogy nem szabad, veszélyes, hanem a hisztit hogy kezeljük. a kettő teljesen más, te nem a hisztiről írsz...

2011. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát sztem a kettő összefügg. de ezen nem fogunk összeveszni.
2011. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg kell mondani, miért nem szabad. DE szerintetek mikor üvöltve veri magát a földhöz felfog még bármit is?

Azért én mindig mutattam némi együttérzést is szegény gyereknek, mert tényleg rossz lehet ennyire elkeseredni, de nem tettem meg, amire egyszer nemet mondtam, hiába ordított. Úgy értelmeztem a dolgot, hogy ő most nagyon szomorú vagy mérges, amiért pl. nem szabad csavargatni a gázcsapot. És ezeket az érzéseket egyelőre így tudja kifejezni.

Így aztán ha már megközelíthető volt, nyugodtan vigasztalhattam, vagy ajánlhattam alternatívákat, ha már a hiszti előtt nem sikerült.

2011. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy üvöltő, őrjöngve hisztiző gyereknek magyarázhatsz bármit, nem hallja meg. Nálunk is az a módszer, hogy amint elveti magát, otthagyom. Pillanatok múlva már jön is utánam, felveszem, és el is hallgat. Na, ilyenkor szoktam neki magyarázni, hogy mit miért nem szabad, és hogy anya nagyon szeret, de ezt meg azt akkor sem lehet. Ha legközelebb kísértésbe esik az adott dologgal kapcsolatban, már néz rám és ő emeli fel a mutatóujját, hogy nem szabad. Nekünk ez vált be.
2011. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A figyelem elterelés az működik.Ha már tudja mit nem szabad akkor rám néz, mutatja ,hogy nem ,de azért rágja a cipőjét.Én is sokat magyarázok neki,de ha üvölt akkor meg sem hallja.Még akkor sír ha a kiságyba teszem és ki kell mennem. Most már azt elértük ,hogy pár perc múlva el kezd játszani.Kitartást kívánok magunknak és sok türelmet!
2011. jún. 14. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!