Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Augmentintől kiütések?

Augmentintől kiütések?

Figyelt kérdés

11 hónapos kislányomnak középfülgyulladása van. Vasárnap óta Augmentint adok neki. Tegnap este vettük észre, hogy a felső teste (hasa, mellkasa) tiszta kiütés. Ma reggel már a nyaka is az volt, és szegénynek a kis feje is.

Délután orvos, de addigis kíváncsi lennék, hogy más járt-e már így?


2013. jan. 23. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem szedett penicillin tartalmú antibiotikumot elképzelhető, hogy allergiás rá, tesóm az, pont ilyen tünetei voltak.
2013. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is többször szedett már Augmentin-t(mintha a gyerekorvosunk csak ezt ismerné, na mindegy), de soha nem volt tőle kiütéses. Viszont gyulladásos betegségek alatt volt hogy ő is felömlött. Ezekre nekünk mindig Fenistil cseppet javasolt, és ettől el is múlt neki. Magától a gyulladástól szerintem lehet kiütéses a lányod, bár mondjuk ennyire? Na de az a jó, hogy hamarosan látja orvos, ő remélhetőleg fogja tudni a megoldást.
2013. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
felénk bárányhimlő járvány van... felétek nincs véletlenül?
2013. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy bárányhimlő lenne, ilyen véletlen egybeesés nem hiszem, hogy van. Vagy a gyógyszertől, vagy plusz még valami vírus. A tesója is beteg, tüszős mandulagyulladása van, ő is Augmentint szed. :(
2013. jan. 23. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer allergia okozhat ilyen tüneteket. Az egyik gyulladáscsökkentőre hasonlóan reagált az egyik gyerekem néhány hónapos korában. A gyógyszer nevére nem emlékszem, csak arra, hogy az cefixim alapú. Ő arra allergiás. Azóta olyat nem is szed. Mi is fenistil cseppeket kaptunk rá.
2013. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos valószínű, hogy allergiás reakció, semmiképp ne adj belőle, míg orvos nem látta! Nálunk a 2 éves fiamon jelentkeztek a pöttyök egy másik antibiotikumtól. Az allergiás tünetei több nap után jelentkeztek, így az is több napig fog tartani, míg kiürül a kicsi szervezetéből a gyógyszer. A kisfiam iszonyatosan bágyadt lett, és addig nem is lett jobban, míg egy jó nagy hányás kíséretében ki nem jött belőle az allergiát okozó anyag. Utána a kedélye kicsit javult, de a pöttyök múlásához kellett egy hét. A poén az volt, mikor a gyerekorvos legközelebb is ezt akarta neki felírni, és csodálkozott, hogy nem engedem, mert neki nem volt feljegyezve semmi az esetről.
2013. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam a cefixim tartalmú Suprax antibiotikumtól kapott kiütést+összeszedett egy olyan vírust, aminek ez a melléktünete. Ha érzékeny a penicillinre akkor lehet ez a tünet, és ez ráadásul nem az első adag bevételekor jön ki, hanem később. A biztonság kedvéért ne adj neki többet, amíg nem látta orvos. Kérlek írd meg, mit mondott.
2013. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Az egész úgy kezdődött, hogy vasárnap este bementünk a Heim Pálba. Mondtam, hogy valószínűleg fáj a füle a kicsinek, erre közölték velem, hogy mivel nem tudjuk biztosan, hogy mi a gond vele, ezért nem küldenek a fül-orr-gégészeti sürgősségire, hanem csak a sima sürgősségire. Ott egy belgyógyász vizsgálta meg, és ő mondta, hogy középfül, felírta az Augmentint, amit azóta szedtünk. Tegnap jöttek a kiütések, amik mára súlyosbodtak.

Ma délután elmentünk a háziorvoshoz, aki majdnem dobott egy hátast, amikor meglátta a lányomat. Kiakasztott engem a doki, mert meg sem nézte a fülét, úgy közölte, hogy nincs fülgyulladása. Megnézte a torkát, tiszta vírus. Mondta, hogy a Heim Pálban félrenézték, nem kellett volna antibiotikum, mivel ez vírusos eredetű betegség.

Elszámoltam háromig (nagyon nem vagyok megelégedve a dokinkkal, mert már többször kezelte félre a nagyobbik gyerekemet, de sajnos nincs nagy választék dokik terén). Eljöttünk úgy, hogy abban maradtunk, hogy nincs fülgyulladása, de a torka nagyon be van gyulladva, Fenistil cseppet kell adnom és Calcimuscot.


Nem hagyott nyugodni a dolog, hiszen meg sem vizsgálta a fülét a kicsinek. Felhívtam a Heim Pált, ott mondták, hogy vigyem be a Bethesdába, mert az az ügyeletes kórház. Bevittem, ott ültünk másfél órát a fül-orr-gégészeten. Sorra kerültünk, megvizsgálták, és az ottani doki azt mondta, hogy egy kicsit be van lobbanva a bal füle, de ez nem indokolja az antibiotikumot, másrészt a torka tényleg elég csúnya, vírusos. És ugye a vírusos eredetű betegségekre nem szoktak antibiotikumot adni, így az ő véleménye az, hogy félre van kezelve a lányom, és a vírus+antibiotikum együtt okozta a kiütést. Mondta, hogy azért menjünk még át a sürgősségi ambulanciára egy vérvételre, hátha penicillin érzékeny.

Így vártunk még egy órát, mire ott is sorra kerültünk. Ott első ránézésre közölték, hogy nem gyógyszerérzékeny, megerősítették azt, amit előtte a fül-orr-gégész. Kivételesen a háziorvosunknak is igaza volt, de azért megnézhette volna a fülét, mert akkor elhittem volna, hogy nincs is begyulladva annyira.


Szóval az antibiotikumot nem szabad tovább adnom, Fenistil és Calcimusc a megoldás, valamint Cataflam és lázcsillapító ha szükséges.


Remélem, hogy helyre jön, és nem gyullad be jobban a füle. Annyira elegem van, a nagynak tüszős mandula, ő is nagyon padlón van, én is beteg vagyok már egy hete, és kezdek egy kicsit idegileg lemerülni. :( A nagy 2011. szeptembere óta ovis, és a leghosszabb idő, amit egyhuzamban járt eddig, az másfél hét volt, állandóan beteg szegény.

2013. jan. 23. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!