Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is ettől vannak a...

Szerintetek is ettől vannak a kiütések?

Figyelt kérdés
Tegnap este a 7 hónapos lányom tiszta kiütéses lett. Délután anyósom vigyázott rá. Este beszéltünk telefonon és kérdeztem nem adott-e enni valamit a kicsinek amitől esetleg kiütéses lehet. Erre közölte, hogy túrós meg lekváros palacsintát adott neki, de attól biztos nem lehet baja. Nagyon mérges lettem, de ő azt mondta hogy én vagyok tiszta bolond, hogy egy ekkora gyereknek külön főzök még, mert már simán eheti azt amit mi. Meg büszkén mesélte hogy ízlett a kislánynak a palacsinta, és miért akarok ilyen finomakat megvonni a gyerektől. Azt mondta tuti biztos hogy nem attól kiütéses. Mára már kezd halványulni neki. Szerintetek ezért lehetnek a kiütések rajta? Orvosnak nem is mertem megmutatni, mert féltem hogy lecsesz.
2012. nov. 6. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát de bizony lehet!Nálunk 9 hónapos a kisfiam, és ő még mindig kiütéses lesz az olajos,tejes dolgoktól.Nálunk is a mama etetett vele össze minden vackot,mondanom sem kell mennyi kiütés jött elő rajta. :(

Próbálom helyrehozni.

Anyóssal meg elbeszélgetnék,hogy azért egy 7 hónapos babának még nem feltétlenül kell szalonnát kolbásszal adni (idézőjelben).

amúgy én úgy tudom,hogy 7 hónaposan még nem is lehet nekik túrós dolgot /tejszármazékot adni....lehet pont emiatt??!!

Nem te vagy paramami,maximálisan igazad van!

2012. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan még én is bőven külön főztem a fiamnak, egy éves kora után szoktattam a felnőtt ételekhez, de azt is fokozatosan, szántam rá egy hónapot. 8 hónapos volt, mikor savanyított tejterméket adtam neki először. Szerintem is lehet attól a kiütés, de azért beszélj az orvossal is. Ha más nem azért, hogy továbbadd a mamának, amit mondott, hátha így jobban elfogadja.
2012. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen hogy milyen nagyszülők vannak. Áldom az eget, hogy anyósom nem ilyen, sőt még ő főzött külön a 2 éves fiamnak. Van, hogy még most is csinál neki főzeléket, ha nehezebb kaját készít nekünk mikor ott vagyunk. Na mindegy is....

7 hónaposan túró? Ok, hogy a tejtermékeket korábban lehet, mint a tejet, de ennyire? A palacsintában tej is van, gondolom nem zab/rizstejből csinálta a kedves mama.... és a lekváros palacsinta. Milyen Almalekvár?... hát gondolom, hogy sárgabarack és társai, remélhetőleg nem a házi eperdzsemre gondolt.....

Tuti, hogy attól van. Világosítsd fel anyósodat ha ő nem tudja.....


A fiam is kiütéses lett a hétvégén, bár ő már 3 éves, de tiszta pötty lett mindene.... cukiban voltunk a temetőzés után... másra én sem tudok gondolni, mint az ottani feketeerdő tortában lehetett valami.... én kalciumot adtam neki, másnapra halványultak, de estére megint jöttek újak. 3. napra elmúltak.


Jobbulást!

2012. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy a palacsintától lett kiütéses... akár a túrótól, tojástól, tejtől vagy a liszttől... a palacsintában pont olyan összetevők vannak amik allergiát okozhatnak...Hát a mamával mindenképp próbáld megbeszélni, hogy ne adjon olyan ételeket a babádnak amiket Te nem szoktál, mert akár örök életre szóló allergiát is okozhat neki. Még ha kap is esetleg palacsintát, akkor sem rögtön nagy adagot, hanem csak egy-két falatot... ilyen korú babámnak még én is külön főztem bőven! A legnagyobb fiam így is tejérzékeny lett, pedig csak egy éves kora után kapott tejet! 3 éves koráig nem kaphatott tejet vagy olyan dolgot amiben tejszármazék van! (párizsi, szalámi stb... szinte mindenben vagy tej) Nem egy leányálom olyan ételeket találni amiben egyáltalán nincs tejfehérje, savó meg ilyenek...!
2012. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan kaphat túrós bébi desszertet, de nem túrós ill lekváros palacsintát!!! A tej, a tojás, esetleg a lekvár összetevői könnyen allergizálhatnak!!! Nem véletlen kaphat 1 éves kor után tejet, ill tojás is 10 hós kor után adható, sima túrót is 8 hósan lehet bevezetni. Én azért elbeszélgetnék az anyóssal... Idióta... Jobbulást a picinek!
2012. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy fél kalcium sandozt itass meg a Kicsivel, komoly baj is lehetett volna, nem csak pöttyök!


Az anyósod egy igazi idióta, mondd meg neki nyugodtan, hogy a tej, a tojás egy ilyen kicsinek nagyon sokat árthat! Ajánlom figyelmébe ezt a cikket, na ezután legyen nagy az arca:

[link]

2012. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Itattam vele kalciumot, remélem hamar elmúlnak a pöttyök.

Anyósról meg annyit, hogy hiába mutogatok neki akármilyen cikket, azt mondja hülyeség. Hiába mondom, hogy mit mond az orvos vagy védőnő, leszólja őket is! Csak azt hajtja annak idején az ő gyerekei már azt ették amit ők.

2012. nov. 6. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazi barom. Erre csak egy megoldás létezik: ne bízd rá minimum 1 éves koráig. Ha ennyire értetlen, én nem merném, mert mi van ha...
2012. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Annak idején... Lehet nem véletlen allergiás a korosztályunk fele kb. a levegőre is :(( Egyetértek, ha nem tartja be a játékszabályokat, nem kell neki unokázni.
2012. nov. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!