Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem fontosak ezek a...

Tényleg nem fontosak ezek a dolgok egy koraszülött baba esetében?

Figyelt kérdés

36 hétre született a baba ,már 4 hetes lesz nemsoká.

ezeket mondták neki:

nem fontos még neki a rendszeresség mert még most kéne megszületnie,

nem baj ha nincs fürdetve sőt fel se kell ébreszteni ha épp fürdés idő van majd ha felkelt ráér,de ha nincs fürdetve sem baj.

nem kell neki napirend még..

amúgy szépen fejlődik bár tápszeres baba.


tényleg nem fontos neki még kialakítani a rutint???

nekem ez fura..



2013. jan. 23. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
A mi gyerekünk a 40. hét elején született, de 4 hetesen nem volt még napirendünk. Soha nem keltettem fel, főleg nem fürdés miatt, ezért néha-néha ki is maradt. Aztán idővel szépen kialakította magának a napirendjét, ami mindig változik, ahogy nő.
2013. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez nem csak a korababáknál van így, hanem az időben született babáknál is. 4 hetesen még úgysincs napirend (akármennyire is szeretné az anya), később majd kialakul magától.

Szerintem nem gáz, ha csúszik a fürdés fél órát, ő úgyse érzékeli, hogy 7-kor vagy fél 8-kor fürdött, csak a napszak, legyen mindig adott, sőt, ha kimarad egy nap, nem fog összedőlni a világ.

2013. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Én nem értem mi ez a napirend mánia az újszülötteknél. Ha egy újszülött magának alakítja ki az persze más, de a legtöbb baba nem ilyen, és a kedves szülők igazán gondolhatnának arra, hogy a baba is ember, és az várja el tőle az óramű pontosságot, aki maga is óramű pontosan él. Vagy a kedves kérdező és a napirend mániások vajon minden nap ugyanabban a sorrendben csinálnak mindent? Szerintem nincs az az ember a világon akinek jól esik ha minden napja egyformán telik, és ugyanúgy ahogy te nem vagy egyforma hangulatban minden nap és nem ugyanahhoz van kedved minden nap, egy baba is simán tud ilyen lenni. Egyik nap álmosabb, másik nap bújósabb, harmadik nap egész nap csak enne stb. A koraszülött babáknál sincs ez msáhogy, igény szerint kell nevelni, annak meg nem a napirend a lényege hanem hogy ugorj amikor szüksége van rád, és ne nézd az órát és ne keress benne logikát. Később persze majd kialakul, de egy újszülöttnél nem ez a lényeg.
2013. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nem vagyok napirend mániás,nincs is gyerekem

csak kérdeztem,! miért kell felháborodni?

2013. jan. 23. 20:05
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Fiam a 35. héten született. Én azért igyekeztem vmi rendszerességet bevezetni nála. És fürdettük minden nap, kb. azonos időben. A kórházban is így volt, mért kellett volna ezt másképp csinálni? Persze változik a baba napirendje, nem ragaszkodtam hozzá, hogy akkor mindig óramű pontossággal ugyanakkor egyen, aludjon, fürödjön... De pl. megvolt, hogy evés előtt pelusoztam, kimentünk de. és du. is sétálni hasonló időpontokban. Szóval nálam inkább azt jelentette a napirend, hogy bizonyos dolgoknak megvolt a megadott sorrendje. Nem pedig azt, hogy mindent adott időben kell minden nap csinálni.
2013. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is a 36. héten születtek, és nekünk kezdetektől volt napirend, ellenkező esetben óriási káosz lett volna a család élete. 10 napig voltunk a kórházban, úgy jöttünk haza, hogy a napirend ennyi idő alatt nagyjából ki is alakult. Napi 8x evés, tápszeres pótlással, közben fejés, némi alvás, saját magam ellátása valamilyen szinten. Fürdetés 2 naponta volt, orvosi javaslatra, érzékeny bőrűek. Kb. 1 hónaposak voltak, amikor váltottunk 7x-i étkezésre, és akkortól ha aludtak, nem ébresztettük fel őket, hanem bizonyos ideig vártunk az etetéssel.
2013. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csak koraszülöttek esetében van így, hanem minden újszülöttnél ez a normális. Teljesen felesleges és káros szigorú napirendet bevezetni egy ilyen pici babánál. Ő még nem ismeri az órát, nem tudja, hogy mikor van alvás vagy éppen kajaidő. Akkor etesd meg, amikor éhes, amikor pedig álmos, hagyd aludni. Kb 6 hónapos kortól várható el egy babától, hogy valamilyen napirendet tartson, de persze akkor is rugalmasan kell kezelni a napirendet.
2013. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nagyobb gyereknél is falra mászok a napirendtől.Kialakítanak a szülők egy rugalmatlan formát,ami ha borul akkor napokig készen van mindenki.

Mi az hogy valahova nem jutok el a gyerekkel mert ép akkor alszik...

2013. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az, hogy a gyerek alvásidejébe nem kavarok bele, mert akkor egész nap nyűgös lesz és fáradt, az nem rugalmatlanság, inkább a baba pihenésének a tiszteletben tartása. De ki hogy gondolja.
2013. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ha álmos alszik ,babakocsiban is ,városban is.Kipihent kiegyensúlyozott.És nem töri meg ha valami másképp történik,nem lesz napokig hisztis.
2013. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!