Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt már valaki úgy, hogy a...

Járt már valaki úgy, hogy a babája sem a cumisüveget, sem a kanalas kaját nem fogadja el?

Figyelt kérdés

A cumisüveget 2 hónapja nem fogadja el, ezt már megszoktam. De a kanalas kajákat eddig elfogadta és szívesen fogyasztotta (főleg a főzelékeket) és kb. 4-5 napja már az sem kell. Kb. 5-6 óránként eszik 50-60-70 ml tápszert, az nagyon kevés.

Most 6,5 hós. Ha járt valaki így, akkor mi hozta meg a változást, mikortól kezdett el újra enni? Berakom a pihenőszékbe és csak sír, megkóstolja és egyből fordítja a fejét oldalra. Szemét becsukja. Már nagyon kétségbe vagyok esve.


2013. jan. 24. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jön a foga és fájdalmat okoz neki. Kicsit vizsgáld meg, hogy érintésre mit szól hozzá.

Mondjuk ilyen korban nekünk még nem jött be, de a múltkor láttam egy tök ügyes kislányt. Pohárból ivott. De lehet kapni ilyen kis csőrös tálkát is, ami direkt piciknek való.

Próbáld puha kanállal, esetleg kézzel adni a szájába a kaját. Hátha az íz érzése után mégiscsak megkívánja annyira, hogy kér belőle.

Amúgy a babák ösztönösen tudják, hogy ha valami fáj, akkor nem esznek, ezzel sem akarják leterhelni magukat és gyógyulás után újra esznek rendesen. A kutyák is ezt csinálják.

De azért persze nagyon figyeld, nehogy kiszáradjon.

Próbálj adni neki másfajta kaját, gyümilevet, Sinlac-ot,banánt. Hátha unja az adott kaja ízét, állagát. Adjál neki a saját kajádból. Hadd nézze ki a szádból a húslevest. :) Hátha úgy jobban esik neki, hogy anyáét eszi. :)

Ja, meg olyan is van és néha nem értem miért, de későn veszik észre, hogy a nyelvfék túl rövid. De talán ennek azért már illett volna hamarabb is kiderülnie, ha így is lenne.

2013. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Főzzél neki valami mást, vagy vegyél üveges kaját. Nálunk a babám sosem fogadta el a cumisüveget, meg azt sem amit én főztem. Csak az üvegeset volt hajlandó megenni 1éves koráig. Aztán megkóstolta újra, amit ettünk és akkor azt ette, de csak kézzel, és csak önállóan. Most 2.5éves és mindent megeszik válogatás nélkül :)
2013. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 hónapja kezdte a nem evést, akkor gyorsan kezdtük a hozzátáplálást. Jelenleg próbálkozom mindennel, főzök neki, adok üveges kaját, mindent adok én, de semmi nem kell. Se gyümölcs, se bébikaja, se amit én főzök, semmi.

Gondoltam én is a fogzásra, de a doki szerint még soká lesz kint (persze attól mocoroghatnak, na de 2 hónapja?).

2013. jan. 24. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a próbléma,hogy nagyon keveset eszik a kislányom,kipróbáltam a Robokid nevű multivitamint,és azóta jobb egy fokkal.
2013. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megérdeklődöm a gyerekorvostól, hogy szintetikus multivitamint kaphat-e ebben a korban. Nem tudom, ebben nem vagyok biztos.

Nektek doki mondta vagy saját magad kezdted el? És emmyni idő eltetltével kezdett el jobban enni a babád?

2013. jan. 25. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!