Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igaz, hogy napi 20 percnél...

Az igaz, hogy napi 20 percnél nem lehet többet a baba a babycomp-ban? Mi baja lehet tőle?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem egészséges a gerincének,és korlátozza mozgásban,attól függetlenül,h megy vele.
2013. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy pár jó írás erről:

(bocsánat ha hosszú lett)


[link]


"Az Európai Unió Hivatalos Lapjában olvasható, hogy bébikomp olyan eszköz, amely a még járni nem tudó gyermeket segíti az önálló helyváltoztatásban, de használata során fennáll az elesés veszélye, mert megnöveli a gyermekek mozgékonyságát és sebességét. 20 év európai és az egyesült államokbeli kórházi sürgősségi ellátás adatai tanúskodnak arról, hogy a bébikomp használata során előforduló balesetek főleg lépcsőn való leesés, illetve felborulás miatt történnek. Különösen akkor borul fel könnyen, amikor a gyermek olyan egyenetlen felszínt próbál átlépni, mint például a küszöb vagy a szőnyegsarok. Az ilyen balesetekből származó sérülések nagyon veszélyesek, mert az esetek nagy részében a gyermek fejét érintik.


A balesetveszélyen kívül azonban beszélnünk kell a gyermek fejlődésére vonatkozó negatív hatásokról is.


A bébikompot használó, járni még nem tudó gyermekek az eszköz segítségével felegyenesednek. Ezáltal lábaikra, gerincükre olyan terhelés kerül, melyre a gyermek csontozata, izomzata még nem készült fel.


Ha a kisgyermek ülve közlekedik a kompban, akkor lábujjheggyel tolva magát halad előre. A későbbiekben ez nehezíti a járásbiztonság kialakulását és esetenként lábujjhegyező járást, futást eredményez.


Beszélnünk kell még arról is, hogy a bébikomp kialakításából adódóan nem látja a gyermek saját lábait, így nehezebben alakul ki a szem-láb koordináció, nehezebben rendezi össze a gyermek a kezek és lábak mozgását.


A bébikomp sűrű használata az értelmi fejlődést is befolyásolhatja, hiszen a gyermek kevesebb időt tölt a földön való manipulációval, játékkal, kúszással, mászással. Sok esetben az utóbb említett fejlődési fázisok kimaradnak, és a kicsi már 7 hónaposan feláll, járni kezd. Mindezek következményeként az iskolában előfordulhatnak tanulási problémák."

2013. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Olvasd el ezt, én voltam a 12. válaszoló, de a többieknek is hasonló a véleménye...

2013. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem tenném bele a gyermekemet!
2013. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na azért nem az ördögtől való ez a dolog. Nekem is volt 30 évvel ezelőtt. Szerintem nem keveset voltam benne, mégis felnőttem, semmi bajom nem lett tőle.

Az való igaz, hogy gátolhatja a mozgásfejlődését. Volt is egy anyuka, aki írta, hogy a 7 hós babája mit nem csinál, kiderült, hogy minden nap kompozik. Mondtuk is neki, hogy ne tegye bele.

Nekem is van komp, igaz mi ritkán használtuk, akkor sem többre, mint negyed óra, és 7 hónapos elmúlt már mikor beletettük.

Ha hetente 2-3szor használja a baba 15-20 percet, szerintem semmi baja nem lesz tőle. Nem kell átesni a ló túlsó oldalára, hogy a gyerek egész délelőtt abban van. Ennyi.

2013. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát mi minden nap használjuk,jó nem órákra de ha főzök,mosogatok ilyenek nem tudom hova tenni! Meg nekem az öcsémnek tesóm gyerekeinek is volt! Csak kíváncsi voltam ki mit gondol róla! De köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 24. 12:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm kislány akkorát esett vele a küszöbben, hogy átharapta a száját és fel is szakadt.....

Én addig amíg dolgom van a pihenőszékbe teszem vagy járókába. Nekünk sem lesz bébikompunk az biztos. Ráadásul baba-mama tornán is elmondják, mennyire káros a mozgásfejlődésre és a gerincre is.

6,5 hónapos Manó anyukája

2013. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én semennyi időre nem tenném bele. Nem egészséges dolog. Nem jó a gerincének. Amíg nem áll, jár önállóan, addig tuti nem jó, de akkor meg már nem kell. Én amíg kicsi volt a pihenőszékbe tettem, most már áll, de még nem jár, a járókában van, arra az időre, amíg muszáj megcsinálnom valamit.
2013. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Addig inkább járókába,vagy játszószőnyegre tedd.
2013. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát sajna a járóka nem fér a konyhába a játszó szőnyeg nem megoldás mert már föláll és kapaszkodva halad is! Attól kicsit tartok,hogy kiesik de mindig vele vagyunk! Pihenőszéke nem is volt mert nem lehetett a bukásai miatt csak egyenesen ültetve tartani,abban meg is fulladt volna! De köszönöm a hozzászólásokat!
2013. jan. 24. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!