Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólsz hozzá, hogy csak a...

Mit szólsz hozzá, hogy csak a "barbár" magyar anyukák és szülők használják az orrszívó porszívót, külföldön nem használják ezt a gyerek kínzási módszert?

Figyelt kérdés
Lásd: Class Fm - Morning Show - Balázs, Jani, Feri

2013. jan. 24. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy rossz, de szerintem szükséges. Semmivel sem jobb, ha rámegy a fülére, meg az arcára! Sőt!
2013. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem hallgattam meg, de nem is érdekel. Hangos, az tény. De ha amúgy a porszívózást elviseli, akkor nyilván nem a zajtól ijed meg, hanem attól, hogy azt a zajt (erőt) "rá akarod kapcsolni"...Amúgy meg próbálja ki magán bárki. Nem a porszívó erejével szívja ki a cuccot. Nem hiába van leszűkítve a cső. Nekem mondjuk szabályozható a porszívó szívóereje. Szerintem szükséges, mert a gyerek nem tudja kifújni még az orrát kiskorában és a fülére megy. A fiam és a lányom is egy idő után kérték, hogy hadd csinálják maguknak. Hagytam, aztán egyet még én is rászívtam ellenőrzésképpen. Szerintem ez ad nekik egy olyan biztonságot, hogy a saját tempójában csinálhatja, megtapasztalja, hogy mi történik vele.

Van az a kis pumpás orrszívó is, de az a mélyen lévő cuccot nem szedi ki, csak a mi közel van.

Vagy van még az arcüreg mosás is. Az humánusabb? Attól én is félnék...

2013. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár a műsort nem hallottam, én szükséges "rossz"-nak tartom. A manuális orrszívóval fele annyi váladékot nem tudok kiszedni (vagy 2x annyi idő alatt), mint ezzel. Sokkal jobb, mint hogy órákig bányásszak az orrában, vagy hagyjam fulladozni.

Ráadásul nem is mindegyik pici utálja, az enyém például elégedetten csettintget a nyelvével, ha már tiszta a nózija :)

2013. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Harmincvalahány éve, amikor én (meg Balázs, meg a többiek) gyerekek voltunk, két lehetőség volt: vagy zabáltuk a Maripent, mint egyetlen normális antibiotikumot, vagy pedig havonta felszúrták a fülünket. Egyik rosszabb volt, mint a másik, de mivel nem volt orrszívó, a takony vagy a fül felé, vagy a tüdő felé vándorolt.

Nyilván egy anya sem repes az örömtől, hogy le kell fogni az ordító gyereket, de így gyógyul a leggyorsabban, szövődménymentesen.

2013. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van? Újabb hungarikum.

Gyerekkínzásnak egyébként az nevezi, aki még nem próbálta ki saját magán. Sokkal nagyobb kínzás a gyereket a taknyában hagyni.

2013. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
(Abból egyébként baromira elegem van, hogy magyar = barbár; külföld = művelt Kánaán.)
2013. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hallgasd meg ezt 7:55-től

[link]

2013. jan. 24. 10:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én 1,5 éves lányom már maga megy a porszívóhoz és jelzi, hogy itt az ideje újra kitisztítani az orrát. Szerintem az a fontos, hogy fokozatosan szoktassuk hozzá. Nem csoda ha megijed, amikor megszólal valami iszonyú hangos ismeretlen monstrum és rögtön birizgálni kezdjük az orrát és még megpróbáljuk lefogni is. Először barátkozzon meg a porszívó hangjával. Szórjunk ki valami jól láthatót és mutassuk meg hogyan lehet varázslással eltüntetni. Hagyjuk, tegye ő is az orrához, még bekapcsolás előtt. Mutassok meg magunkon is, mire számíthat. Nagyon hamar megbarátkoznak vele, ha fokozatosan vannak hozzászoktatva.
2013. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöméknél életet mentett! Tehát mi a kérdés?!
2013. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Óhhh hát még nem volt gyerekem ,én is azt mondtam,hogy micsoda egy hülyeség,meg hogy kiszívja a gyerek agyát,meg hogy régen se volt!!


Aztán mióta van gyerekem,és bizony teljesen jó szolgálatot tesz az orrszívó ha szükség van rá..teljesen megváltozott a véleményem!

Volt hogy egy-egy náthánál fergeteges trutyit szedett ki a gyerek orrából nagyon sokszor!

Ha nem lett volna orrszívó,tuti fül felszúrás vagy hasonló dolgok lettek volna belőle!


És bár nem hallgattam végig a rádióadást..de tuti ők is használják otthon!:)

2013. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!