Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudassuk 15 hónapos...

Hogyan tudassuk 15 hónapos kisfiammal, hogy testvére lesz? Milyen mesekönyvek vannak erre a célra?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Anna és Peti: Kistestvér érkezik
2013. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. jan. 24. 11:16
 3/7 A kérdező kommentje:
Aki lepontozta az elsőt, nem tudom miért tette, de akkor legalább írjon jobbat....
2013. jan. 24. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én barátoktól hallottam erre egy jó 5letet, amit mi biztos alkalmazunk, ha aktuális lesz:) : Miután megértette a kistesó fogalmát, akár könyből,(Anna , Peti, Gergős, vagy Finy Petra a Tesó ügy) akár mesélsz neki arról, hogy szeretne e egy nála kisebb babát, aki játszani jön hozzá? Utána a kistesó "írhat" neki levelet, hogy mennyire várja vele a találkozást, hogy fog kinézni, miket játszanak majd együtt...ha nagyobb a gyermek, válaszolhatnak is a levélre:))Néha a kistesó "postán" apró ajit is küldhet, így a gyermekben az tudatosul, hogy milyen jófej is ez az új baba, pedig még meg sincs:D Segít neki megérteni a dolgokat, közel kerülni hozzá!Szülés előtt lehet azt is írni, hogy pár napig anyának bent kell maradnia velem, de ez nem azért van, mert engem jobban szeret, hanem mert a doktorbácsi bent tartja, és mind2en nagyon várjuk veled a találkozást:)
2013. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Off: a 4es de jó ötlet. :) eddig csak első ajándékról hallottam de ez még jobb.
2013. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekünk 17 hónap lett köztük, mi is az Anna-Peti:Kistestvér érkezik-et, meg a Sehány éves kislányt forgattuk sokat akkoriban. Ez utóbbi szép és egyszerűen kedves kis könyv, ajánlom jó szívvel.

Ilyen korban amúgy őket még leginkább az foglalkoztatja, hogy az ő kis mindennapi világuk hogyan változik majd meg. Épp ezért én rajzoltam egy egyszerű kis "képregényt" hogy mi fog vele történni amikor majd én kh-ba megyek: jön a mama, vele fürdik stb (a nap sarkalatos pontjai), eljön látogatni a kh-ba de én még nem jövök haza pár napig, végül hazahozzuk a tesót és a kicsit is megfürdetjük este aztán őt is stb.

milliószor el kellett olvasni és meg kellett beszélni, hogy mamával vacsizik, játszik mittomén de én végül úgyis hazajövök. Rögzítette a forgatókönyvet :) megnyugvást talált benne és végül nagyon szuperül telt neki nélkülem az idő pedig nagyon anyás volt és előtte egy napot sem voltunk távol egymástól, kicsit talán ez a "képregény" is segített neki ezt így megélni.

én nem kérdeztem meg, hogy örülne-e egy tesónak, emrt mi van, ha nemet mond, vagy csak fiút/lányt akar és akkor csalódott lesz. Én megmondom őszintén, a nehézségekről beszéltem neki többet, hogy síni fog, éjjel is, meg sokszor eszik, amikor altatom a kicsit nem rohangálhat/kiabálhat stb. mindig csak pár mondatot váltottunk és általában olyan tevékenységek közben amiről amúgy beszélni akartam, tehát irányított volt a részemről, de számára nem erőltetett, hogy na már megint a tesóról van szó - remélem értitek. Meg szövegeltem neki sokat arra apellálva, hogy ő milyen önálló ügyes nagy gyerek, mindig dicsértem és el is vártam tőle az önállósodást, mert reméltem, hogy ha majd odakerülünk és élesben megy a dolog, akkor majd ennek a szerepnek akar megfelelni és nem vedlik vissza csecsemővé csak hogy ővele törődjek. (Szerencsére a gondoskodó nagytesó szerep bejött neki mindenbe be is vonta amihez csak egy hajszálnyi hajlandóságot/kedvet is mutatott).

egyébként a tesóvárás alatt voltak időszakok, amikor egyáltalán nem érdekelte az egész, később amikor már egyre nagyobb lett a pocim és kézzelfoghatóvá vált a tesóka, egyre többet kérdezett. Ám néha kifejezetten hárította a témát, innen lehetett tudni, hogy mennyire őrlődik, hogy akkor is foglalkoztatja a dolog ha nem beszél róla. Mostmár 4,5 és 3 évesek, nemrégiben az öcskös azt mondta, neki kell egy bébitesó, erre a nővére a nagytestvérek minden bölcsességével és komolyságával kioktatta, hogy "nem lenne az olyan jó mint hiszed, ketten még épp elférünk anya ölében...

2013. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot!!! :)
2013. jan. 25. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!