Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van a kisfiammal? Miért...

Mi van a kisfiammal? Miért nem akarja elfogadni az anyatejet?

Figyelt kérdés
pár napja beteg!de már szinte semmi baja!de viszont napok óta nem fogadja el az anyatejet!már le is fejtem de sem kiskanálból sem pohárból de még cumisüvegből sem fogadja el!!!!!miért?tudnátok segíteni?már teljesen tanácstalan vagyok és itt bőgök mint egy rossz gyerek!6,5 hónapos
2013. jan. 19. 20:55
 1/8 anonim válasza:
0%

Jujj,nagyon sajnálom:(

Talán a tápszert tudnám ajánlani.

Leget hogy allergiás az anyatejre:(

2013. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem vagy terhes? Akkor megvaltozik a tej ize es nem biztos, hogy izlik a picinek...
2013. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát tudtommal nem vagyok terhes!nem értem miért csinálja!
2013. jan. 19. 21:05
 4/8 A kérdező kommentje:
de megkostóltam és nem vettem rajta észre semmit!édes!
2013. jan. 19. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen betegsége volt. Az én lányom 8 hónaposan volt beteg, láz+torokfájás. Ő nem evett semmit, nem kellett neki az anyatej sem napokig, még azután sem, hogy lement a láza. Kb. egy hétig csak ivott (vizet, teát, gyümölcslevet). Már én is orvoshoz akartam vinni. Kb egy hét után fogadta el újra a tejet (és a kanalas ételeket is), de nagyon kis mennyiségeket evett először. Úgy 2 hét alatt állt helyre az étkezése. Szerintem ne izgulj, megviselte a betegség.Kínáld folyamatosan, remélhetőleg újra elkezd szép fokozatosan enni. De inni mindenképpen adj neki, nehogy kiszáradjon.

Jobbulást Nektek!

2013. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ő is meg volt fázva és láza is volt de már sokkal jobban van!a teát megissza és a bébi ételt és a tejpépet is megeszi!!csak az anyatejet nem!
2013. jan. 19. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan olvasd el ezeket a cikkeket a szopási sztrájkról és már holnap hívj fel szoptatási tanácsadót(lll.hu és ibclc.hu).

"Ha olyan egy év alatti gyermekről van szó, aki még nem sok szilárd ételt kapott, illetőleg pohárból sem iszik még, valószínűtlen, hogy végleg abba akarná hagyni a szopást. Sokkal nagyobb az esélye, hogy szopási sztrájkkal állunk szemben.


Kisbabánk a szopási sztrájkkal próbálja tudatni velünk, hogy valami baj van, azaz valamilyen változásra, problémára szeretné felhívni a figyelmünket. A szopási sztrájk néha hirtelen veszi kezdetét, máskor fokozatosan alakul ki. Ez mégsem jelenti azt, hogy fel kell ene hagynunk a kicsi szoptatásával. Ha megpróbáljuk rávenni gyermekünket, hogy újra szopjon, a sztrájk rendszerint 2-4 napig tart, bár néha ennél tovább is elhúzódhat. Ha kellően türelmesek és állhatatosak vagyunk, szinte minden esetben rávehetjük babánkat, hogy újra szopjon, és így tovább részesülhet az anyatej nyújtotta előnyökből.

Mi okozhatja a szopási sztrájkot?"folytatás itt: [link]


"Ha nagy benne az ellenállás, amikor szoptatni próbálod, dédelgesd úgy a melled közelében, hogy nem kínálod fel neki, csak lehessen ott. " teljes cikk itt: [link]


"Az nagyon jó, hogy a testközellel, félálomban szoptatással próbálkozol, és hogy a babád a mellen aludhat el! Biztató, hogy esetleg bekapja a mellet, ha nem is kezd el szopizni, nyilván neki is hiányzik a szopizás.

Hogy meddig érdemes próbálkozni, az persze rajtad is múlik, hogy meddig bírod cérnával, de volt olyan baba, aki hetek múltán kezdett el szopizni, amikor áttört a fogacska. A fogzás is valóban okozhat ilyesfajta sztrájkot.

hogy látod a babád szájában, készülődik újabb fog? A közérzete általában milyen?

te az étrendeden, életmódodon nem változtattál az elmúlt időben? Gyógyszert, vitamint nem szedsz? A menzeszed visszatért már? Várandós nem lehetsz?"teljes cikk itt: [link]


...

2013. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó!hát szilárd ételt már eszik!a fogai bántják,ő 3 féle gyógyszert szed a megfázására!már hónapok óta mensizek!sajnos van hogy idegeskedem is.azért még megpróbálom adni neki hátha!
2013. jan. 20. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!