Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha néha mérges vagyok a...

Baj ha néha mérges vagyok a babámra?

Figyelt kérdés
Ti szoktatok mérgesek lenni a babátokra?Nekem 5,5hónapos a fiam,és már egy párszor mérges voltam rá,utána viszont olyan lelkiismeret furdalásom van,hogy mérges voltam rá,mert alapból egy tündéri,vidám mosolygós baba,csak az alvással vannak gondjai.Azon szoktam felhúzni magamat,mint pl,ma is elmentünk sétálni /eközben mindig elalszik/ 10:30kor,ekkor én bemegyek a boltba,és direkt kerülővel megyek hogy elaludjon jól.Hazaértünk 11:15kor éppen csak elmentem pisilni,és már sírt is.Jó akkor kint az udvaron toszigáltam egy kicsit,úgy sem volt jó neki,aztán el kellett menni vele megint sétálni.Én nem olyan Anyuka vagyok aki addig sétál vele míg alszik,hanem mi minden nap megtesszük a szokásos kört,ő elalszik aztán kint marad a teraszon,én pedig addig csinálom a dolgomat.Nem tudom mitől lehet ez,pedig úgy viszem ki,hogy előtte már a cicin elaludt.Sokszor eszembe jut,hogy behozom de akkor kitolok vele,mert idebent nem szokott csak egy fél órát aludni,és akkor nyűgös lenne.Ti szoktatok így járni?
2013. jan. 24. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. De szerintem, majd idővel ahogy nagyobb lesz ez változni fog. Ez az otthonülős időszak egyik pillanatról a másikra jön az életünkbe, és én ennek tudtam be. Most nem tudunk úgy kimozdulni, ez az első év nagyon nehéz ilyen szempontból a sok boldog pillanat mellett. Minél nagyobb lesz a baba annál jobban mozgunk majd vele is, több helyre ki tudunk már mozdulni, akkor biztosan jobb lesz.
2013. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, akkor én is mérges voltam rá amikor éppen lett volna dolgom de ő persze nem aludt (sógornőm babája 3 órát egyhuzamban) mi meg 3x fél órát, aztán feladtam már nem idegesített, úgy voltam vele ez van.. akkor nem alszik annyit, egyébként szerintem olyan ember még nem volt aki ne húzza fel magát a gyerekén mégha csak gondolatba is..
2013. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem bent is jól alszik a kicsi! De szoktam rá mérges lenni főleg fürdés után az öltözés kész katasztrófa de addig tart a méreg mert ha kész megint vigyorog!
2013. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én is szoktam rá mérges lenni, ha pl. nem akar aludni és tudom hogy akkor megint fel kell vennem hordozókendőbe, és mivel elöl hordozom, ilyenkor annyi az egész napomnak. Így se házimunkázi, se aludni nem tudok, csak ülök a net előtt... Az a legrosszabb az egészben hogy időnként ezt elfogadom és úgy állok hozzá hogy sebaj, megnézek egy filmet, vagy elolvasom itt az új kérdéseket, viszont ha lenne valami dolgom, vagy nagyon álmos vagyok akkor képes vagyok rá haragudni. És mindig megbánom, mert mindig kiderül hogy a kiságyban a vízszintes helyzettel van problémája mert fáj a hasa.
2013. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tegnap este pont ezt a kérdést akartam kiírni. Én is azért rágtam be mert semmit nem akart aludni napközben,6 hós egyébként.Mérges voltam,aztán meg este éreztem ahogy szorul a szívem a bűntudattól. Ezek szerint nem csak én akadok ki néha,pedig nyugodt természetű vagyok.
2013. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Nagyon imádom,ő a mindenem,és a haragom is csak egy pár pillanatig tart,mindig ki tud engesztelni valamivel.Most kelt fel,épp itt ül velem és együtt gépezünk,zenét hallgatunk. :D
2013. jan. 24. 13:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem baj!

Én baromi türelmetlen természet vagyok és világ életemben utáltam a gyerekeket (oviban is mindig egyedül játszottam). A sajátomat viszont imádom, egy igazi kis tündér, jól eszik, jól alszik, nem hasfájós, igazán nagy szerencsém van. Az egyetlen, amikor ki tud akasztani, az amikor éjszaka több órás alvás után felébred, és nem bírja kivárni, hogy tisztába tegyem, hanem üvölt a ciciért. Amit persze megértek, hiszen éhes a kis drága, de olyan szinten fel tud idegesíteni a bömböléssel, hogy a végén már alig tudom betömni a száját a cicimmel (be kell őt csapnom az ujjammal, és miután arra ráharapott, akkor "cserélem" csak ki mellbimbóval, és onnantól megint ok minden). Egészen le tudok tőle izzadni... :) Szóval én a sírás miatt haragszom rá, és ezért áldom az istent és minden mennybeli csodabogarat, hogy megáldottak egy nem sírós babával, különben már idegösszeomlást kaptam volna. (képezlhetitek milyen volt a kórházban, amikor két olyan újszülöttel és anyukájukkal voltunk együtt, akik napi 24 órában tolták felváltva: az egyik abbahagyta, kezdte a másik. Az enyém meg vígan húzta a pónibőrt) :)

2013. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Óh dehogynem! Aki soha nem dühös, az szerinted mennyire őszinte ember?! Teljesen természetes emberi érzelem. A frusztráció előbb-utóbb mindenkiben dühöt vált ki. Itt az ingerküszöb az, amiben eltérünk egymástól. Én hevesebb temperamentum vagyok nagyon tudok örülni, de hirtelen haragú is vagyok egyben. A haragom viszont nagyon könnyen elpárolog. Szoktam is mondani a gyerkőcnek, hogy anya sajnos türelmetlen típus, de ettől még nagyon szeret téged akkor is, amikor éppen dühös és zsörtölődik.
2013. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Az még csak hagyján, hogy az egyetlen babád nem akar akkor és annyit aludni, amennyit éppen Te szeretnél......Nekem már van egy második is és meg kell hogy mondjam, sokszor káosz az életünk. A kisfiam abszolút kiszámítható 2,5 éves örökmozgó, jó alvó. A kis húga 3,5 hónapos kislány, aki még össze-vissza alszik, eszik. Van, hogy a délelőtti sétán a lánykám kialussza magát, így mikor a fiam lefekszik ebéd után, a lányka akkor ébred, így vele foglalkozni kell és mire a kis hölgy elfárad és elalszik, ébred a kisfiam. Szóval nagyon ritkán van még, hogy egyszerre aludjanak délután, ami nagyon megvisel, hiszen akkor egy perc lélegzetvételnyi időm sincs. Ilyenkor én is szoktam mérges, frusztrált lenni. Emellett a kislányom nem szopizik, viszont rengeteg tejem van, amit fejnem kell, szóval még azt is be kell illesztenem a napunkba az evés-alvás-játék-séta-házimunka mellé.

Nem akarlak elkeseríteni, de leszel ennél még sokkal dühösebb is, nem csak azért mert éppen csak fél órát aludt a babád....

Ne szoktasd hozzá, hogy csak a mozgó babakocsiban aludjon jót. Ha fáradt, akkor a kiságyában is el fog aludni. Később így sokkal könnyebb és kiszámíthatóbb lesz!

Kitartást és sok türelmet kívánok!

2013. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem a mozgó kocsiban alszik csak.Írtam is hogy én nem addig sétálok vele míg alszik, hanem kint alszik magában.Sokszor volt olyan,hogy el sem mentem vele sétálni,csak kitettem a levegőre és már aludt is.Ma is 12kor jöttünk vissza a 2.sétából és kettő előtt ébredt.Én addig főztem,felmostam,nem tologattam.
2013. jan. 24. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!