Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "romlott" el 13 hónapos...

Miért "romlott" el 13 hónapos fiam esti lefekvése?

Figyelt kérdés
Eddig ha 8-kor letettük, hamar el is aludt (születésétől fogva külön szobában). Most van, hogy 10-ig szenvedünk. Ha berakom az ágyba, és jövök kifele kegyetlen ordításba kezd. Hiába hagyom, hogy kicsit sírjon, esze ágában nincs abbahagyni, ki kell hozni hozzánk a nagyszobába, és akkor megnyugszik, jókedvű lesz, elkezd pörögni, nevetgél, mászkál. De akárhányszor elindulok vele a szobája felé, már visít, sikít keservesen. Miért lett ez? Nem tudom mit csináljak. Jön a foga is, meg most teszi az első kis bizonytalan lépéseit (hamarosan el fog indulni), gondolom ettől is fel van dobva. De ha 10-kor elalszik van, hogy 1 óra múlva felkel, és csukott szemmel ordít, nehéz megnyugtatni. És kezdődik minden elölről... Kihozzuk, és ott megnyugszik, de ahogy be akarjuk vinni ismét a szobájába újra kezdődik minden elölről. Nem tudom mit csinálok rosszul?!
2013. jan. 25. 09:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem szerintem nem arról van szó, hogy még nem fáradt, azért "nyüzsög". Sokszor már alig tud ülni, dörzsöli a szemét, tehát tényleg álmos, mégsem hajlandó még eldőlni sem vízszintesbe!
2013. jan. 25. 09:55
 2/4 anonim ***** válasza:

A helyedben én megvárnám az ágya mellett, míg jó mélyen elalszik. Szerintem hiányzol neki.

Én még nem mertem külön szobába rakni, 15 hónaposan, bár pici korában hónapokon keresztül átaludta az éjszakát.

A lányom éjjel többször is csekkolja, hogy ott vagyok-e. Volt olyan néhány héten keresztül, hogy az apja aludt azon az oldalon az ágya mellett. Mikor rájött, hogy nem én vagyok, órákon át nem aludtunk, már kézbe se nyugodott meg. Azóta megint én alszok mellette, 4-5x felvan éjjel, cumi, simi, iszi, és mindenki alszik tovább.

2013. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legkézenfekvőbb ok a mozgásfejlődés, a fogzás.

A "lilább" magyarázat az lehet, hogy "pótol", most elégíti ki azt a szükségletét, hogy minél többet legyen testközelben.

HA nem hoznátok ki(amitől megélénkül), hanem bemennétek mellé?

2013. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem lehet megvárni, hogy elaludjon, mert ha látja, hogy ott vagyunk csak "feldobódik", és pápá alvás!! Egy ideig ment az, hogy én bementem hozzá (van a kiságya mellett egy kihúzható ágy), lefeküdtem az ágyra, aminek baromira örült. :) Egy darabig játszottuk az "ő kidobja a plüssállatot, én visszadobom neki" című játékot, aztán elálmosodott, eldőlt és elaludt. Néha azért még mielőtt elaludt, felnézett, hogy ott vagyok-e még..:) De mostmár ez nem megy, hiába fekszem mellé, csak sír! Nem akar a szobájában lenni (meg a kiságyban). Szerintem az se lenne megoldás, ha kihoznánk a kiságyat, mert nálunk van a járókája, de onnan is sokszor visítva szuszakolná ki magát. Nem tudom... Ez kb 2 hete van..
2013. jan. 25. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!