Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 évesetek eszik már egyedül?...

2 évesetek eszik már egyedül? Szobatiszta? Beszél már rendesen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Lányom 21 hónaposan hagyta el a nappali pelust.

2 évesen már mondatokban beszélt, de nem igazán ragozta a szavakat. 26 hónaposan viszont már igen. Most 27 hónapos, és nagyon szépen beszél.

Enni tudott egyedül 2 évesen, csak nem akart. Leült, evett 5 falatot és rohant volna a dolgára. Bár most is ezt csinálja...

Amúgy bölcsis 22 hónapos kora óta, és ott muszáj volt megtanulnia egyedül enni.

2013. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem, nem:)


Szóval nem eszik teljesen önállóan ( evőeszközzel csak segítséggel), nem szobatiszta ( én megvárom a tavaszt a szoktatással), és nem beszél ( ez utóbbi ugyan fejlődik, de lassabban mint az átlag).

2013. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is az a helyzet,hogy még esze ágában sincs szobatisztának lenni.Mond sok szót,de még mondatokban nem beszél.Enni is akkor eszik rendesen,ha megetetem.Féltem,hogy nagyon le vagyunk maradva,de ezek szerint nem :)

köszönöm az eddigi válaszokat

2013. jan. 25. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
22,5 hónapos a fiam. Enni egyedül iszik, illetve egyedül iszik pohárból. Egyáltalán nem szobatiszta, bár mostanában előre szól, ha lesz valami, de arról, hogy wc-re, bilire üljön, hallani sem akar. Rengeteg szót mond, már ketzd mondatokban beszélni. Megkezdődött a kedvenc korszakom: "ez mi???" :))
2013. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ikerfiaim darabos kajákat esznek egyedül, de mivel szeretnék közben eljátszani, szórakozni az étellel, így a vége felé már én adogatom a falatokat, hogy haladjunk. Levest, főzeléket én adom kanállal.

Nem szobatiszták, de szólnak, ha kakiltak.

Szavakat mondanak, főleg rövidebbeket, de összefüggő mondatokat nem alkotnak.

2013. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Enni eszik egyedül, de a másik kettővel úgy vagyunk,mint ti. Evéshez csak annyit tudok tanácsolni, hogy hagy, hadd próbálkozzon egyedül
2013. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem szobatiszta, nem is érdekli a dolog. Ha leveszem a pelust mondjuk fürdés előtt, simán bepisil. De nem aggódom, majd nyáron hátha.

Enni eszik egyedül. 18 hónaposan kezdett egyedül enni, aztán bölcsibe került, azóta nagyon ügyes, levest is eszik egyedül.

Beszéddel is jól áll, mondatokban beszél, ragoz, mondókákat mond. Nála a szobatisztaság lesz a mumus. :)

2013. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szoktam hagyni,de akkor a hajába keni meg a falhoz dobálja,a teáját kiönti az etetőszék tálcájára és onnan szürcsölgeti.Nálunk az evés kész katasztrófa,ha egyedül hagynám enni főétkezésnél.Hiába mondtam,hogy az étel nem játék,meg ne próbálja még egyszer eldobni vagy beletenni az egészet a pohárba a teájába,de mint a falra hányt borsó.Neki tetszik,ha én ideges vagyok.

Egyébként a darabos ételeket egyedül eszi,csak a kanalasokkal vagyunk hadilábon.Meg igazából nem ér rá enni!Ja,és minden evésnél be kel kapcsolni a mesét,hogy lefoglalja a figyelmét.Úgyhogy nem egy könnyű eset :)

2013. jan. 25. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:
2 éves korában egyedül evett, de jórészt kézzel, egyáltalán nem volt még szobatiszta, és kb. 10 szóból állt a szókincse.
2013. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 éves kislányom önállóan eszik mindent (azt inkább hagyjuk, hogy a környezete milyen változásokon megy át ezalatt), nem szobatiszta, de már szól, ha bepisilt vagy bekakilt, kezd érdeklődni a wc iránt, néha rá kell ültetni, és hallgatjuk, csurog-e a pisi, de eddig zéró siker, és rövid mondatokban beszél egész álló nap szünet nélkül.
2013. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!