Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a baba a házi...

Lehet, hogy a baba a házi kosztot szívesebben enné, mint a bébiételt?

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos a babám, 4 hónapos korában kezdtük el a hozzátáplálást. Először úgy gondoltam, hogy bébiételt adok neki kóstolásként és ha már megeszi az adagját akkor főzök neki. Az a baj, hogy még most sem jutottunk el ide. Nagyon jó esetben 50 gr zöldséget eszik meg egyszerre, gyümölcsből pedig 20 gr-ot. Én úgy látom, hogy nem az ízekkel van a baja, nem köpi ki, nem sír. Csak a mennyiség nagyon kevés. Én szívesen főznék neki, de eddig úgy gondoltam, hogy 2-3 evőkanálnyi mennyiségért nem érdemes pancsolni. Lehet, hogy ha én főznék neki akkor abból nagyobb mennyiséget enne? Őszintén szólva én nem hiszem, de hátha valakinek van ilyen tapasztalata.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. jan. 25. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért nem próbáltad ki?


Nálam jobban nincs ember aki utál fözni, még is hébe hóba fözök bébimnek.


A mennyisége ennyi és késsz. Ami okozhat hogy nem akar enni többet, hogy túl közeliek az étkezések szerintem minimum 3-4 óra kell lenni a két étkezés között. e között maximum vizet kaphat.

2013. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem próbáltam eddig ki, mert ez az esetleges ok most jutott eszembe, amikor kiírtam a kérdést. Ki fogom próbálni, de kíváncsi vagyok, hogy valakinek bevált-e.

Én szeretek főzni, magunknak szoktam is minden nap, csak egyszerűen nem akartam 2-3 kanálnyi mennyiség miatt.

Az biztos, hogy nem azzal van a baj, hogy korán adom az előző evéshez képest.

2013. jan. 25. 14:25
 3/9 Golan Trevize ***** válasza:

Főzhetsz többet is, és kis adagokban le lehet fagyasztani.


Amúgy az én fiaim mindig is sokkal jobban szerették a "házikosztot". A babaételeknek olyan jellegtelen egyenízük van, ők kifejezetten szeretik a finom, ízes ételeket. 8-9 hónaposan ha nem volt legalább egy minimális mennyiségű fűszer az ételben, nem is akarták megenni.

2013. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nem tudom mennyivel lenne ízesebb, amit én főzök, mert még most só és fűszerek nélkül főzném, de ki fogom próbálni. Egyébként azt nem látom rajta, hogy ne ízlene, sőt a sütőtököt kifejezetten szereti, csak keveset eszik belőle. Azért nem örülök neki, mert 200 mili tápszer helyett eszi ezt a minimális mennyiséget és nem éppen egy súlyos kisbaba.

2013. jan. 25. 14:33
 5/9 krisztivan ***** válasza:
Nekem egy hónap kellett hogy rájöjjek a fiam azért nem eszi a főzeléket mert nincs íze.Azt mondta erre a védőnőm,hogy olyat adjak neki ami nekem is izlik:-))Persze kevés fűszer de kell bele.
2013. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:

Először nem is fog annyit enni, hogy jóllakjon, csak kóstolgatja.

Mi úgy csináltuk, hogy kóstoltattuk az ételeket, és utána még ettek tápszert.


Fűszerek: kevés zöldfűszert (pl. petrezselyem) már most is lehet tenni az ételükbe.

2013. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pár hétig én is adtam még utána tápszert, de mostmár nem kéri utána. Egyébként a gyümölcsökből még kevesebbet eszik, pedig nagyon finomak. Mindig megkóstolom, amit kap és a teljesen semleges, gyakorlatilag ízetlen krumpli-cukkínit is ugyanúgy eszi, mint bármi mást ami ízesebb, csak a mennyiség kicsi.
2013. jan. 25. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elejétől főztem a kislányomnak. 2 répát 1 szem krumplival megfőzöd, összenyomod, 2 napra meg is van az ebéd. Lehet, hogy többet fog enni abból, amit te főzöl, mert az üvegeseknek szerintem tök egyforma ízük van.
2013. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a problémával küzdöttem a lányommal. A bébiételeket jó esetben megkóstolta, rosszabb esetben ki se nyitotta a száját.

Hiába főztem neki főzelékeket, a gyümölcsfőzeléken kívül bármiből minimális mennyiséget volt csak hajlandó megenni.

10 hónapos korában elkezdtük adni neki azt, amit mi is eszünk, és ekkor megoldódott a probléma. Azóta sem egy zabagép, de nagyon jóízűen és szép mennyiségeket eszik meg.

De nagyon rafkós, mert mindig látnia kell, hogy ugyanonnan veszem ki neki is az ebédet, ahonnan az enyémet is.

Olyan is van, hogy az én tányéromból szívesen eszik, az övéből viszont nem, pedig ugyanaz van benne.

2013. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!