Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen foglalkozásokat ajánlot...

Milyen foglalkozásokat ajánlotok 11 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Kislányom jól elvan egyedül, fedezi fel a világot, de néha bánt, hogy nem foglalkozok vele eleget. A mondókák, énekek már nem érdeklik. Mit tanácsoltok?
2009. szept. 1. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyurmázás mondjuk. Az enyém arra nagyon bukik. Meg szoktunk építőjátékkal, xilofonnal, lufival is játszani. Az ilyesmikért van oda. Ja, és a buborékfújó az új favorit. Nyilván én fújom neki még a buborékokat, de kacagva üldözi őket a lakásban.
2009. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a gyurma ne a klasszikus bolti legyen, mert belekóstolhat.

Itt egy recept:


"Ehető" gyurma

2009.02.24. 21:26 :: Kataca

Gyurmát főztem a gyerekeknek. Régen csináltam már, hiszen a nagyok már nem gyurmáznak, Aprócska meg kicsi volt. A helyzet most: a nagyok nagyon élvezték a gyurmát, a Vince azonban még mindig kicsi hozzá...


A gyurma receptje:


20 dkg liszt

10 dkg só

1 ek.étolaj

3 dl víz

2 mokkáskanál citromsav

Ezeket egy lábasban fel kell tenni főni, szigorúan folyamatosan kevergetni, mert könnyen leég. Addig kell főzni, amíg "kifényesedik". Temperával vagy ételfestékkel színezhető, (színenként külön zacskóban szoktuk) a hűtőben kell tárolni. 3 adagot főztem, szerintem ennél kevesebbnek nem érdemes nekiállni :)


A mai adagot málnapiros ételszínezővel (rózsaszín), keserűmandula-aromával (zöld) és valamilyen más aromával, amin nem volt már meg a felirat (narancssárga) színeztem, számítva rá, hogy a Vince megkóstolja. Azért írtam, hogy "ehető", idézőjelben, mert ha megeszi, semmi baja nem lesz tőle, de iszonyatos íze van, egyszerre nagyon sós és nagyon savanyú. Tehát ehetetlen :)


A recept innen van és nagyon nagy ötlet:


[link]

2009. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!