Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kisbabám amikor nem...

5 hetes kisbabám amikor nem alszik sír folyton. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Kisbabámat mióta hazahoztuk a kórházból szinte percre pontosan 3 óránként szopizik, utána vagy alszik, vagy nem. Ha nem alszik, akkor a következő etetésig sír. Ha felveszem azonnal abbahagyja a sírást, ezért gondolom azt, hogy nem a hasa fáj, csak anya kell neki, vagy unatkozik a kiságyban. Van már egy 3 évesem, vele nem tapasztaltam ilyet anno, ő tényleg csak evett és aludt. Mi lehet a probléma? Próbáltam már az öltözködésén változtatni, hátha melege van, mert a szobájában 26 fok van, de hiába. Nem tudom egész nap kézben tartani, hiszen a háztartást is el kell látnom, és a másik gyereket is. Van valakinek valami ötlete?

2013. jan. 27. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kicsit próbáld ritkábban felvenni. Most még leszoktatható arról, hogy állandóan kézben legyen - idővel egyre nehezebb lesz. Bár a tudatuk még eléggé kezdetleges ennyi idősen, ösztönszerűen érzik, ha a sírással elérnek valamit.
2013. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A miénk fél éves koráig volt ilyen, magától leszokott. Amikor már mászott, nem sírt sosem. Nem bírtam volna nem felvenni, amikor sírt és nem is lett kényes gyerek, aki majd 5 évesen is ölben akar lenni. Mindenki tegyen belátása szerint, de én a másodikat is, ha igényli, felveszem majd addig, ameddig igényli.:) Később már azt furcsálltam, hogy akkor sír, ha felveszem, ő mászni akart folyton :))
2013. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 frászkarikaborsó ***** válasza:

A hasfájásnak az egyik tünete lehet az is hogy függőlegesben jól elvan, vízszintesben pedig fáj neki. De mondjuk az látszik onnan is, hogy ha leteszed, tekereg, húzogatja a lábát, a hasa zuborog.

Az is lehet persze hogy "csak" anyaigénye van, de náluk ez természetes, persze nem egyformák a babák, van akinek jobban, van akinek kevésbé vannak ilyen igényei. Én egy 5 hetest még nem "nevelnék" le erről, náluk ez még nem rossz szokás hanem tényleg szükséglet. Próbáld ki a hordozókendőt, abban lehet hogy megnyugszik és valamennyire tudsz mellette tevékenykedni.

2013. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!