Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz ha levágod a pici haját...

Igaz ha levágod a pici haját sűrűbb lesz nagykorában?

Figyelt kérdés
Én levágtam! Reménykedem!
2013. jan. 27. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek hajának minősége genetikai, öröklött tényezőktől függ, azonban sokan úgy tartják, hogy ha bizonyos időközönként levágod neki, akkor az megerősödik és dúsabb lesz. De gondolj csak bele, a hajvágástól nem lesz több hajhagymája.
2013. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz! De nekem még most is van baba hajam, így reménykedem van benne valami!!!
2013. jan. 27. 18:08
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én hallottam mellette- és ellenvéleményeket is. Ami tapasztalat:

Volt általánosban egy osztálytársam, kiskorától alsó végéig rövidre nyírta az apja a haját, hogy szép sűrű legyen. Nem sűrű lett neki, hanem vastag és sprőd.

Ettől ne ijedj meg, nekem sokszor volt rövid hajam és a mai napig vékony szálú és formátlan, kirúg minden frizurát, bár nem szöghaj.

2013. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, saját tapasztalat! Az enyémet mindig levágták kiskoromban, de így felnőtten is ugyanannyira vékonyszálú, gyenge, mint amilyen volt, ez genetika... Egyébként a frissen vágott haj azért tűnik dúsabbnak, mert közel ugyanakkorák a szálak, és nem egyik hosszabb-másik rövidebb, mint egyébként... Szóval ezért levágni butaság!
2013. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Baba hajam nekem is van, ráadásul a terhesség óta annyi, hogy hajmosás után úgy nézek ki, mint egy futóbolond, száll mindenfelé.
2013. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig van babahajam, főleg tavasszal. Gyerekként nem vágták sokat a hajam, nem is érteném mi az összefüggés.

De reménykedhetsz, mert az hal meg utoljára. :)

Sokan megcáfolták már, a feltevésed amúgy. Ha logikusan végiggondolod, akkor megértheted, hogy nem ettől fog több haj kinőni.

2013. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem a baba 6 hónapos korától van babahajam és én is kb így nézek ki! Pedig terhesség előtt nem volt! De köszönöm mindenkinek!!!
2013. jan. 27. 18:13
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Most akkor elmagyarázod, hogy milyen összefüggést látsz a baba hajvágása és te babahajad között (ami csak szülés után jelent meg 6 hónappal)??
2013. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Nem igaz. Öcsémnek és nekem is levágták, sokáig 1-2 milliméteres hajunk volt (nekem külön jól állt, lány létemre). Anyukám azért csinálta mert szerette volna ha megerősödik, de egyikünknek sem erősödött meg. Vékony szálú és ritka, az öcsém még nincs 30 de már erősen kopaszodik, én meg szenvedek a két szál hajammal, sose tudtam megnöveszteni...
2013. jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De a frissen vágott haj többnek és gondozottabbnak tűnik, mint a hosszú elvékonyodott össze-vissza álló.


A te babahajad meg a kihullott helyett nőtt, éppen növekedési fázisban van, ez mindenkinek van!! De ha sok hajat veszítesz, akkor feltűnőbb, ugye, hogy sok babahaj nőtt a kihullott helyére.

2013. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!