Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek igaz az, hogy ha...

Szerintetek igaz az, hogy ha valakinek kiskorában rossz a szeme, nagykorában (felnőtt) jó lesz, és ugyanez csak fordítva?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől hallottam.
2012. jún. 3. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha valaki rövidlátó, és távolra kell neki szemüveg, akkor öreg korában nem kell majd neki közellátó szemüveg. Én is így vagyok vele. Közelre tökéletesen látok szemüveg nélkül, távolra viszont kell, hogy hordjak.
2012. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen

az én szemüvegem nagyítós, és egyre rosszabb a szemem

a mamámé kicsinyít, és ő egyre jobban lát

2012. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem is távolra kell a szemüveg, nekem óvodás koromban volt feles, aztán nem kellett hordanom, majd általánosban felső tagozaton kellett megint lkezdenem a feleset hordani, aztán most féléve 75-öset :S remélem nem romlik tovább, most állandóan hordom.

Ezek szerint nekem felnőtt koromban nem kellesz majd szemüveg?

2012. jún. 3. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:
9 éves korom óta hordtam szemüveget, majd kontaktlencsét, szemüvegtől folyton tovább romlott, kontaktlencse megállította a romlást. 26 évesen megműttettem. Mínuszos dioptriákat javítottak.
2012. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. A rövidlátás és az időskori távollátás nem korrigálja egymást. A szemed magától soha nem fog megjavulni. Idős korodra előfordulhat, hogy sem közelre, sem távolra nem fogsz jól látni. De vannak már lézeres szemműtétek, amikkel - különösen a rövidlátás - tökéletesen korrigálható. Elég drága, de szerintem az ember látása megér ennyit.
2012. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
bár nekem se kellene szemcsi
2012. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A barátnőm 5 éves kora óta szemüveges, cseppet sem javult a szeme.

Nekem eddig még sosem kellett szemüveg, sem távollátáshoz, sem olvasáshoz.

Mindketten lassan 50 évesek vagyunk.

A férjem 2 évvel idősebb tőlem, neki sem kellett sohasem szemüveg.

Ránk nem igaz amit az ismerősöd mondott.

2012. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!