Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El fog még aludni este egyedül...

El fog még aludni este egyedül a kisfiunk, vagy csak már nagykorában?

Figyelt kérdés

5 hónapos koráig ügyesen elaludt egyedül este a kisfiunk, aztán jött egy taknyolós, orrdugulós időszak, akkor ölben altattuk, mert így is alig kapott levegőt. Ez ment két hétig, megszokta és utána is többször ölben kellett elaltatni, de semmi gond nem volt. Elaludt és thettük be a kiságyába. Pár hete nem hajlandó még ölben sem elaludni. Vagy kacarászik vagy feszedezik és sír. Ha a kiságyba hadjuk, hogy kicsit sírjon, s majd belealszik, nos hát az sem működik. Annyira felhúzza magát, hogy ember legyen a talpán aki utána meg tudja vígasztalni.

Mitől lehet ez, és mit lehet csinálni, hogy jobbá váljon a helyzet?

Enni eszik rendesen egész nap, éhes nem lehet, esti rituálé ugyanaz minden este lefekvés előtt, amióta megszületett.

Tanácstalanok vagyunk és lassan elkeseredettek. Nem tudjuk hol rontottuk el, eddig minden oké volt és semmi drasztikus nem történt az életünkben, hogy arra lehetne fogni.


2009. jan. 19. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

szia,


Semmit nem rontottál el.

Egyszerűen csak nő a bébid. Egyre jobban felfedezi a környezeték. Ezzel is lehet még játszani, meg azzal is lehet..anyáék még nevetnek velem, ha csinálok valami vicceset.

Ilyen ez.

Próbáljátok kicsit kitolni a lefekvés időpontját. Nem tudom mikor kezditek altatni?

Fárasszátok, játszatok vele kicsit.

Az én bébim 17 hónapos talán 3x-4x aludt el magától, nem többször.

A mai napig cicin alszik el, vagy apa énekel neki, és közben az ölében ringatja, vagy a hasára fekteti és úgy hintáznak.

Este 9-10 között szokott elaludni.

2009. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én törpim 3 hetes kora óta egyedül aludt el, majd 5 és fél hónaposan bemondta az uncsit és csak ölben alszik el, bár nem panaszkodom, mert max 10 perc, de inkább 2-3. Nálunk egyértelműen a fogzással magyarázható a dolog. Na igen, de azért mert tudom, hogy miért van, attól még ugyanúgy nem alszik el, hisz a fogacskának ki kell bújnia :D

Hiába a dentinox gél vagy bármilyen homeos bogyó, azért anya vagy apa karja a legjob fájdalomcsillapító, nyugtató, nincs mit tenni... :)

2009. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 5 és fél hós a babánk és a mai napi egyedül alszik el.Abból amit leírtál egyértelmű,hogy az orrdugulós időszak alatt bizony rászoktattátok az altatásra.Nekünk is tart még az orrfolyás,ezt fogzási orrfolyásnak hívják,ha nem lázas és jókedvű.Én naponta többször porszívózom a nóziját és patikában kapható csecsemőknek tengervizes orrspray,előtte spriccents neki,hogy feloldja a cuccot.A másik gond,hogy akkor teszitek a kiságyba amikor már elaludt,így nem tud egyedül elaludni,ti vagytok a kellékek.Azért húzza fel magát,mert kéri azt amit megszokott(jogosan).Ha hagyod sírni azzal elveszíted a bizalmát,ha pedig előbb utóbb mégis felveszed rájön,hogy így eléri amit akart.Tanácsom:tedd le még ébren,amikor már tuti fáradt(előző hozzászólóval nem értek egyet a kifárasztással kapcsolatban,mert attól van a vergődés és nem alvás),aztán maradj ott,de ne lásson.Ha sírni kezd vedd fel,de ne ringasd v.ilyesmi.Ahogy elhallgatott tedd le,ha megint kezdi vedd fel és ezt addig csináld amíg el nem alszik(hidd el el fog).Légy kitartó,lehet egy hétig ezt kell csinálnod,de megéri,mert megtanul egyedül elaludni,mégis érzi,hogy számíthat rád!Priviben nyugodtan kérdezz!Ügyi légy!
2009. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idosen kezdett problémázni az én kisfiam is. Nem biztos hogy elrontottuk, nonek a babák, változnak az igényeik, élvezik a játékot és nem akarnak aludni. Az enyém legalábbis még félalombol is folnevetett és folkelt, mint aki fél,hogy lemarad valamirol. A séta a friss levegon nekunk bevált, akár fél óra séta után is bealudt otthon.

Ringatni nem akartam, inkább azt probáltam, hogy melléfekudtem a nagyágyon, teáztattam, és ez elnyugtatta. Aztán kezdtem magamat helyettesíteni a takarojával, és azóta is azt szorongatja, kapaszkodik bele és elalszik. Nekunk bevált, már csak vészhelyzetben kell mellette maradnom.Ehhez persze az is kell, hogy elég fáradt legyen. Sok sikert és turelmet:)

2009. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is éppen 5 hónaposan kezdődött ugyanez és pontosan így!!! Megfázott és féltettem, hogy az orrán át nem kap elég jól levegőt...:-))) Azóta egyáltalán nem hajlandó egyedül aludni, csak velünk. Pedig előtte a kiságyban is végigaludta az éjszakát.

Most 9 hónapos és még mindig ugyanez megy. Most akarom szelíden visszaszoktatni a kiságyba, mert mellettem mindig mászkál, forgolódik éjjel és félek, hogy egyszer leesik.

Én azzal próbálkozom, hogy jól megetetem este, aztán cicin elaltatom és 20 perc múlva átcsempészem a kiságyba. Van olyan, hogy sikerül, van, hogy nem. Akkor mellettem alszik el ismét.

2009. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!