Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kisbabám 180-190 ml...

5 hetes kisbabám 180-190 ml anyatejet szopizik etetésenként. Elég bukós is lett az utóbbi időben, lehet sokat eszik?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a majdnem 6 hósom eszik 190 milliket, 5x.
2013. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok.Persze baba válogatja,de 120-150 ml-nek elégnek kéne lennie.9 hónapos kisfiam 240ml-t eszik este.
2013. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok! Azért jön vissza! Túleszi magát!
2013. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hát igen, szerencsés is a bőtejű anyuka :) a babáknak a szopi nem csak étkezés, hanem anya, nyugi, minden :)


anyatejes babát nem lehet túletetni, látod. kijön, aminek ki kell jönnie :))

2013. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! nekem volt, hogy ennyi idősen már 250ml evett. Nagy baba volt. Nekem is bukós volt de kinőtte. Nem tudsz vele mit csinálni. Nem látod, hogy mennyit szopizott csak a végén ha megméred. Annyit eszik amennyit szeretne. Hagyd had egyen! Majd adja lejebb is! Anatejes babát nem lehet tul etetni szerintem! Csak a felesleg ki jön!
2013. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó étvágyú a babád, ami nem baj, de lehet picit sok neki, azért bukik, vagy pedig marad a gyomrában levegő! Próbáld büfiztetni szopi közben is és utána is! A felesleget így is úgy is ki fogja bukni! Amúgy szerintem attól is függ, hogy hányszor eszik egy nap és persze, hogy mennyit hízik! Nem tudom, hogy egy szoptatás alatt, mindkét mellből szopik -e baba, mert ha igen, lehet elég lenne neki az egy is! Nem minden baba tudja, hogy hol a határ, van amelyik, addig eszik amíg van mit, ezért túleszik magukat és kibukják azt a mennyiséget ami nem fér el a gyomrukba ! :) De lehet idővel rájön, hogy mennyi az elég! Ki kell tapasztalni!
2013. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyiket evett.6 naposan 150ml volt az adagja :) és ez csak nőtt (lehet ezért volt 4 hósan 8 kiló).Néha bukott csak,akkor kijött a felesleg.Nem látod mennyit eszik,ha evés közben elveszed tőle akkor azért lesz nyűgös.
2013. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hanem biztos, ne hagy ennyit enni.
2013. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Majdnem percre pontosan 3 óránként szopizik mindkét mellemből. Ha csak egyből adok neki nem akar aludni, olyankor azért sír. :( Most egy hét alatt hízott kb. 40 dekát, előtte egy hét alatt fél kilót. Mondta a védőnő is hogy sokat hízott, de a kislányommal is így voltunk anno. Ha valami mérce szerint kéne megmondanom mennyit bukik, hát kb. 1-2 evőkanálnyi lehet a mennyisége kb. Nem méregetem rendszeresen a kisfiamat hogy mennyit eszik, kb. heti kétszer-háromszor. Ezen a héten egyszer mértem 120-at és egyszer 180-at, meg most a 190-et. De 180-at már kéthetesen is mértem nála, néztem is nagyot... Már nem fejem a cicimet sem, mert hosszú gyökölés alatt kettőből jön le 20-40 ml, de ezek szerint azért mert szívja kisfiam amíg van benne.
2013. jan. 27. 22:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem minden etetésnél eszik 190-et, akkor nem valószínű, hogy sok az, csak lehet, hogy pont éhesebb volt! Ha havonta nem hízik majd túlzottan sokat, akkor egyáltalán nincs gond! Főleg ha kér a másik ciciből is, biztosan éhes még! Amúgy az én lányom egyik héten sokat hízott, másik héten volt, hogy szinte semmit, de a havi átlag az stimmelt mindig. Hiába mondta a védőnő és a gyerekorvos, hogy heti 100-200 g az átlagos, nálunk ez nem így működött!
2013. jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!