Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honan tudni hogy tejfeherrje...

Honan tudni hogy tejfeherrje erzekeny e?

Figyelt kérdés
Tapszeres baba

2013. jan. 27. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Onnan hogy kihányja mindig a tápszert.
2013. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Többféle tünet is lehet. Biztosat csak a vérvétel ad. Az én gyermekem piciként sokszor vissza bukta az anyatejet. Aztán puffadt, sokszor volt zöldes híg széklete. A súlygyarapodása is lelassult, majd leállt(ekkor a háziorvos tápszert írt). Amikor elérte azt a kort, hogy kaphatott tehéntejes dolgokat, mint pl. túrót, akkor másnapra folyt az orra, kiszáradt és kipattogott a hasán a bőr. Nehezen esett le a háziorvosnak, hiába győzködtem, hogy esetleg nem bírja a tejfehérjét. A gasztoenterológiáról küldték vérvételre, ott kimutatták, hogy tejfehérje allergiás. Szóval lassan egy éve diétázik. A súlya gyarapszik, de a lemaradt súlyt nem tudja behozni. Amennyire én tudom a tünetek eltérők lehetnek, egyéntől függ, hogy kiből mit vált ki a fehérje allergia.
2013. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál a nagyon durva ekcéma, a nagyon gyakori felsôlégúti panaszok (orrfolyás, középfülgyulladás) voltak a jellemzô tünetek.
2013. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek szorulása (!) volt, étvágytalan volt, hasfájás, bőrszárazság és állandó felső légúti betegség, mire 6 hósan végre kiderült mi a gond.
2013. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: súlyleállás, aztán súlycsökkenés is volt még.
2013. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam érzékeny rá! vérvizsgálatot csak 3 éves kor után csinálnak, addig nem tudni biztosra, de a tápszer váltás után egyből kiderül. Nálunk pöttyökkel kezdődött, hasmenés, ekcéma. Utána gasztroenterológus, ő javaslatára háziorvos írhat fel speciális tápszert, (ill. ha anyatejes, akkor kerülnöd kell, mindent amiben tej és tojás van!!!) és kb 1 hét alatt elmúlt minden tünet. Jelentkezhet még: nem hízik, véres széklet, étvágytalanság, sok bukás, hányás...
2013. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!