Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaság elkezdése, és...

Szobatisztaság elkezdése, és mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiamnál ott tartunk, hogy minden pelenkacserénél meg szoktam kérdezni, hogy kell-e pisilni és olyankor megpróbálja, többnyire sikerrel. (ez még a pelenkába megy most) El szeretném kezdeni, hogy ilyenkor bilire ültetem, hogy szokja, hogy oda végezzük a dolgunk. De nem tudom utána mi lenne a következő lépés? Hogy szokott kialakulni a szobatisztaság és én milyen irányban segíthetnék neki?
2013. jan. 27. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
15 hónapos? talán az hogy békén hagyod
2013. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Miért kéne békén hagynia? elmulott egy éves a kicsi teljesen normális h szobatisztaságra kezdi nevelni a gyermekét!


Szerintem ha sikerül a bilire rászoknia onnan már egyszerü a dolgod talán mutassátok meg neki h ti hova "csináljátok a dolgotok" többször kérdezd meg h kell-e neki pisilni stb. és ha kell kisérd a wc-re ültesd rá és többször mondogasd neki hogy az a helyes ha oda pisil,kakil :)

Remélem tudtam segíteni :)


Sok sikert!

2013. jan. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
32%
Az én fiam 27 hónaposan lett szobatiszta,és még így is viszonylag korán.Hamar ment,2 hét alatt.
2013. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is nagyon korai még. De ha lehet vele "tárgyalni" a dologról,meg kellene próbálni levenni róla a pelust, és meghatározott időközönként bilire ültetni. Ha sikerül a "produkció" dicsérd sokat. Ha tiltakozik, vagy nem hajlandó, ne erőltesd, nincs lemaradva semmiről.
2013. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
en egy kicsit forditva kezdtem, nem a pisivel, hanem a kakival, mivel az ritkabban van, nala lathato elojelei is voltak: amikor lattam, hogy lesz valami ratettem a bilire. 11 hosan kezdtuk, 13,5hos kora ota mar szol ha lesz kaki, most 15hos es december ora nem kakilt pelusba. A pisi nala egy kicsit nehezebb ugy. A fiad naponta hanyszor pisil? Mert a lanyom kb. fel orankent, igy alvas elott, ebredes utan, ha megyunk valahova, ill. furdes elott megy bilire, álltalában bele is pisil, de a maradék idoben sanjos még nagyon gyakran pisil, így egyenlore mi itt tartunk, és várom hogy egy kicsit noljon. Még pisinél nem szol, de a kakinál se szolt az elejen. Szerintem tedd rá peluscserekor a bilire, hátha sikerul. Es persze nagy dicseret jar a sikerert, de soha semmilyen szidas ha nem sikerul. Ha nem akar bilire ulni, nem szabad eroltetni. Lanyom mondjuk mindig jon velem WC-re es hangosan jelentest ad a helyzetrol, eppen hol tartok, o mar tisztaban van ezzel.
2013. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Siettetni semmiképp sem szeretném, de mivel látom rajta, hogy lát már valami összefüggést (ha kérem, hogy pisiljen, akkor koncentrál és többnyire sikerül neki) gondoltam elkezdjük szép lassan.

A kakival annyi a gondom, hogy azt akkor "szereti" csinálni, ha egyedül van, így nincs esélyem kifigyelni, bár kb. tudom az időpontját. A bilin meg egyelőre nem hagynám egyedül, mert szerintem csak szaladgálna a fürdőben ott ülés helyett. Ezért kezdenénk mi a pisivel.

2013. jan. 30. 13:55
 7/9 Atroposz ***** válasza:
2013. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi ezt a cikket, nagyon tanulságos.:-)
2013. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
[link] Az utolsó bekezdést érdemes elolvasni.
2013. jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!