Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hagyjam pucéron,...

Szerintetek hagyjam pucéron, míg hozzászokik a bilihez? Vagy mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 éves, a szobatisztaságnál nálunk most az alakult ki, hogy ha teljesen pucér alulról, akkor szobatiszta, tehát mindig bilibe pisil önállóan. Ha nincs előtte a bili, elmegy érte, kiteszi szépen és használja. Majd utána még szól is nagy büszkén. Tehát eddig oké. Viszont ha már kisgatyát adok rá, akkor mindig bepisil. Szégyenkezik, és utólag mindig szól, de bepisil. Akár naponta nyolcszor is.
2012. márc. 24. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én biztos nem hagynám pucéron. Akkor mitől tanulná meg, hogy hogyan működik ruhában a szobatisztaság? Legalább egy kis gatyát adj rá mindig szerintem. (enyémek nem is voltak soha meztelenül a szobatisztaság tanulása alatt, bugyi mindig volt rajtuk. Simán le tudták venni egyedül meg visszahúzni alig 2 évesen is)

Biztos neki is kellemetlen, ha pisis lesz a ruhája, szerintem pár nap alatt megtanulná tartani addig, míg a wc-re elér.


A pucérságnak azért sem látom értelmét, mert akkor hogy mentek ki utcára?

2012. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd pucéron szerintem se, hanem mondjuk vegyél neki ha van a kedvenc mesefigurás gatyókát, és mondd neki, hogy ne piszkítsa össze az (akárkit)

MÉg egy kis türelem, és mindjárt ott lesztek, hogy szobatiszta lesz ne aggódj.

2012. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy átmeneti dolog, valószínűleg azért pisil be gatyóban, mert nem érzi a különbséget a kisgatya és a pelus között. Tanulási folyamat ez is, pár napig többet kell mosnod, de érdemes, mert ha pucéran hagyod, akkor nem tudja megtanulni, hogy a ruha is rajta van, de nem pelus.
2012. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!