Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet ha a gyerekem csak...

Gond lehet ha a gyerekem csak hason alszik?

Figyelt kérdés
6 hetes kislányom máshogy nem hajlandó aludni a irányban,csak hason fekve.A doktornőnk szerint ez a legrosszabb,mert ha a matrac fele van az arca úgy veszi a levegőt, akkor a kifújt szén-dioxidos levegőt szívja vissza,ami "lecsapja" a légzőközpontot. Meg bukásnál is gond lehet. De máshogy viszont nem alszik el a pici. Ha a hátára teszem,állandóan kalimpál a kezeivel mintha keresne valamint, ficereg, mocorog, kínlódik, aztán sírni kezd. Oldalt fektetéskor ugyan ez. Nagyritkán ha a pocakfájás miatt rajtam alszik el, az éjszaka közepén lehömbölgetem magamról, akkor ott már alszik tovább a hátán. De direktbe hanyatt nem tudom letenni. A fejét amúgy forgatja...nem fekszi el :-)
2013. jan. 28. 03:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nalunk is!!:)) detto 6 hetes a kislanyom. Nekem a korhazban minden orvos a hasonaltatast ajanlotta, merthogy ez a legegeszsegesebb a csipojenek, a gerincenek, az izmainak, csontjainak es a mozgasfejlodesenek is. De azt mondtak, hogy vagy figyelgessem ilyenkor, vagy legzesfigyelo.

Nalunk kulon szobaban van a kisagya, van legzesfigyelonk. De napkozben is csak hason tud aludni, vagy nagyon ritkan oldalt :)

De ejszaka csak hason, kulonben virraszt:)

2013. jan. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy éves majdnem a fiam, kezdetektől hason alszik, kivéve a kocsiban, babakocsiban :)

Bukásnál pont, hogy hanyatt lehet gond!


Nem fejjel előre alszik a matracon, hanem oldalra fordítja a buksiját, szóval jó nagy butaságot mondott az orvos...

2013. jan. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindenki azt mondta hogy NE MERJEM hason altatni, mert úristen, ez meg az lesz.

3 hétig küzdöttem, 1.5 óránként kelt éjjel, hulla voltam stb. Napközben mikor le mertem tenni hasra 4!!!órát is aludt egybe. Akkor eldöntöttem hogy légzésfigyelő ide- vagy oda (nincs, elvből) Én hason fogom altatni. Bukás szempontjából pl. ez a legjobb. De a Fiam alig bukott. Akkor is inkább a vállamon :)

Azóta 4hónapos, CSAK hason alszik (babakocsiban nem), és éjjel már csak 1x kel. illetve hajnalban.


Ki kell tapasztalni mi a jó nekik!

2013. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát,nagyon örülök hogy ezt írtátok. Legszebb az egészben, hogy nem is első gyerek. A 4 éves fiamnál még "megengedett" volt a hason altatás...

Annyi mindenben más állásponton vannak most.

Na mindegy,van légzésfigyelőnk, ha a picinek így jó,akkor alszik hason.

2013. jan. 28. 12:54
 5/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nekem is pont ugyanez volt, mindenki azt mondta hogy ne merjem hason altatni és szenvedtünk... 3 hetes korában már nem bírtam tovább, azóta hason alszik. Azóta képes több mint 20 percet egyhuzamban aludni. Oldalra fordítja a fejét, sosem az arcán alszik!
2013. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nemsoká 6 hónaposak leszünk.

Hason alszunk.Oldalra fordítja ugyebár a fejét,nem a matracba

A klininán tették így először,mert erős egészséges és ÍGY A LEGBIZTONSÁGOSABB,LEGJOBB....

2013. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!