Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon pici a babám és alig...

Nagyon pici a babám és alig eszik mit tegyek? Nincs valami étvágynövelő szer babáknak egyszer hallotam rola de már nem emlékszem rá és nem találom

Figyelt kérdés
7 honaposan és 5 és fél kiló 63cm és ez már egy másfél hónapja is kb igy nézett ki. 2520al született igaz de 1 honaposan már 3és fél kilo volt de 2-3 honapja nem hizik iszonyatosan sokat mozog amugy mászik ülni egyedül nem tud de a rácsos ágyba feleláll 1 hete mosolygos baba. 120 ml ttápszenél többet nem eszik gyümölcsböl is csak egy 70-80 grammokat persze 4 óránként annál elöbb nem . Zöldséget nem eszik smemmiféle modon gyümölcsel keverve annélkül bolti vagy ithhoni akkor sem eszi meg egyedül a sütőtököt.Cebiont is kap mindennap.

2013. jan. 28. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

vitacolan a neve az étvágygerjesztőnek az elég jó.

Az én fiam is kicsi volt 2370g-mal született, most 5 hónapos 6300g 62,5cm, (46cm született) a dokink szerint többnek kéne lennie, ő 5x160ml eszik, hozzátáplálás lassan de biztosan halad...

2013. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sinlac pép, kérdezd meg róla a gyerekorvost, védőnőt, ezt fel lehet íratni.Édeskés az íze, úgyhogy szerintem ízlene neki.Kisfiam nagyon szereti.
2013. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

B6 vitamin - nekem anno ezt írta fel a doki


de a lányom is ekkora volt kb. ennyi idősen sőt 1 évesen 8600g volt és 74 cm

most 11 éves és teljesen jó a magasságághoz a súlya :-)


szal nem aggódnék mert amint olvasom sokat mozog amikor ezeket elkezdik akkor szokott megállni a súlyuk akár 2 hónapra is !!!


ami lényeg h ne csökkenjen

2013. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a próbléma,elkezdtem adni neki a Robokid szirupot és mintha azóta jobb lenne az étvágya.
2013. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinejk nagyon szépen köszönöm a segitségét akkor érdeklődök ezekröl a vitaminokrol étvágynövelőkröl és a tejpépet eszi annyit tudok csinálni hogy tápszerbe keverem fel hogy több tápanyag kerüljön bele
2013. jan. 28. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:

A Vitacolan 1 éves kortól van.

Az én kisfiam sem hízott 4,5 hós korától 6,5 hós koráig egyetlen dkg-ot sem, most hízott 20 dkg-ot és majdnem 7 hós.

A RoboKid 4 hós kortól van, de beszéld meg a gyerekorvossal, mielőtt multivitamint adsz a babádnak.

Tényleg kicsit kicsi a súlya, ezért is inkább a gyerekorvosoddal beszélj. Nekünk a 2 hónapig tartó súlyállás miatt gasztroenterológiai kivizsgálást javasolt, vér- és vizeletvizsgálatot. A tejallergia nem igazolódott, de áttértünk tejfehérje mentes étkezésre és elkezdett hízni a babám.

2013. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a hozzátáplálás idején is leállhat a súlyfejlődés hosszabb időre is.
2013. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő ilyen alkat. Ha jó kedvű, sokat mozog, ne aggódj, majd fog jobban is enni. A lényeg, hogy valamennyit hízzon, akármilyen keveset is, vagy legalább is ne fogyjon. Az én lányom is ilyen, mióta a hozzátáplálást megkezdtük, alig hízik, néha napokig alig eszik valamit, aztán egyszer csak belehúz. Ne erőltess neki semmit, fogadd el, hogy ilyen!
2013. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!