Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a kinti cicát...

Meddig kell a kinti cicát távol tartani abától?

Figyelt kérdés
Kicsim 7 hónapos, nem kerülnek érintkezésbe, kinti cica,de bent etetjük és sajnos többször is bemászott a babakocsiba, mikor nem figyeltünk. Ha ez előfordult, eddig mindig gondosan kitisztitottam. Meddig kell még nagyon óvni? Vagy ha érintkeznek csak erösiti az immunrendszerét? Ti hogy csináltátok?
2013. jan. 28. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
szerintem leginkább erősíti az immunrendszerét, ha sterilen tartod, sokkal inkább hajlamos lesz minden nyavalyára.
2013. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Nálam ez nem kérdés!Soha nem engedném macska közelébe!Pláne nem kintit!fuj undorító,allergizál a szőre,rengeteg bacit szed össze az utcáról!
2013. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Én imádom a macskákat.Viszont a lányomnak nem fogom engedni simizni őket ha annyi idős lesz.Nagyon sok betegséget terjesztenek és ha egy kicsi esélye is van annak,hogy elkapja,inkább eltiltom tőle.Mondok egy példát.Az egyik ovoda társam nagyon beteg volt,pont a macska miatt.A macska szőréről a szemébe került egy baktérium.A "kislány" nem tudott járni,úgy kellett vezetni.Nekem mindig eszembe jut ez.:(

2013. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az elég ostoba aki azt mondja nem engedi,az állatok közt élő babák sokkal kevésbé hajlamosak allergiára és asztmára ,illetve sokkal kiegyensúlyozottabbak.

Kinti macskát is lehet egészségesen tartani,oltatni féregteleníteni havonta ,külső élősködő ellen kezelni és akkor semmi bajt nem okozhat.

2013. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt a baktériumot bárhol összeszedheti. Kóbor macska vizelete pl. a toxoplazma legfőbb terjedése, terhesen veszélyes. Egy ápolt kezelt állat nem lehet gond.
2013. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Az elég ostoba aki azt mondja nem engedi,az állatok közt élő babák sokkal kevésbé hajlamosak allergiára és asztmára ,illetve sokkal kiegyensúlyozottabbak. "


Életembe nem volt macskám sem semmilyen háziállatom mégsem vagyok semmire sem allergiás.

2013. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
utlsó, az egy dolog, de ha mindentől féltik, akkor sokkal nagyobb az esély, hogy kialakul. aki meg azt írta, hogy "allergizál a szőre", meg undorító, egy hülye, állatellenes, buta ember. pont akkor lesz rá kevesebb az esély, hogy allergiás lesz a gyerek, ha a macskával nő fel. már pici korában hozzászokik
2013. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen még nem engedném.Aki azt írta,hogy ha tiltva az állatoktól a gyerek ez miatt lesz majd később allergiás megcáfolnám.Vidéken nőttem fel általában volt egyszerre 3 macskánk,1 kutyánk.Felnőtt koromra még is allergiás vagyok a macska szőrre,nem kell,hogy a közelemben legyen,már tüsszögök.
2013. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom h pont nem szabad tiltani a gyerekeket a macskától,és pont a toxoplazma miatt..h ha majd felnőttkorában babás lesz,akkor már immunis legyen a szervezete..

DE! én szinte macskák közé születtem..ez az jelenti h folyamtosan körbevesznek cicák..4-5 minimum..35 éves vagyok és nem estem át a fertőzésen.jó mondjuk figyelek a kézmosásra,és fertőtlenítek mindig mindent..de sem allergia,sem más betegségem nincs a cicáktól,sőt a gyerekeimnek sem,akiket soha nem tiltottam se cicáktól,sem más állatoktól.

2013. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
utolsó előtti, nem is azt írtam, hogy biztos, hogy nem alakul ki allergia, vagy biztos, hogy kialakul. hanem, hogy ha a cicával nő fel,akkor jóval kevesebb az esély arra, hogy allergiás lesz. kivételek attól még lehetnek.
2013. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!