Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon hidegben hány fokig...

Nagyon hidegben hány fokig lehet kivinni egy babát?

Figyelt kérdés
Beteg volt a lányom, és elvittem orvoshoz, de nem a mi dokink volt, mert szabin van, hanem egy idegen fiatal orvos. Azt mondta teljesen mindegy hány fok van kint, ha mínusz 10 akkor is vigyem csak ki levegőzni a kicsit. Valahol meg azt olvastam, hogy mínusz 5 alatt, nem nagyon ajánlott.
2013. jan. 29. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

mind a 3 gyerekem téli


másnap (mikor kikerültem a kórházból) már vittem őket sétálni akár -10 fokban is :-)

jól bebugyolálod és semmi baja nem lesz


most gondol el h az eszkimó gyerekek milyen hidegben élnek és élnek jó kedvűen vidáman :-)

2013. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tavaly -18 fokban is sétáltam az akkor 3 hónapos lányommal.Jól beöltöztettem és nem lett semmi baja.
2013. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ameddig szoktatod:) Okosok -5 fokig mondják, de ezek szerint még nem hallottak az északi féltekéről:)
2013. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel a skandináv gyerekeket sose vihetnék ki télen.

2-3 hetes kortól simán kivinném, -10-ben is, max. egy 5 percre biztos.

2013. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig kivittem mindkettőt, ha nagyon hideg volt, akkor is voltunk udvaron kb negyed-fél órát.

Ahhoz hogy az immunrendszere erősödjön és ellenálló legyen, napi fél óra levegőzésre minimum szükség van.

Pláne ha náthás és amúgy nagyobb baja nincs, arra kimondottan jó a hideg levegő.


Én egy-két esetben kivételt teszek a levegőzés alól, az pedig a szmogriadó és a sűrű köd. Na ezek nem az immunrendszer fejlődését szolgáljak.

2013. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is kivittem, mindegy milyen hideg volt. Jól fel kell öltöztetni. Két éves koráig mindig egy réteggel többet adtam rá, mint amennyit én felvettem. (a pelust nem számolva)

Ha -15 fok volt akkor is levegőztünk egy fél órát.

Míg nem tudott járni, addig az anyja babakocsiban vitte, én meg este mikor hazaértem, kenguruban.

Kimondottan élvezte ezeket az esti sétákat, és a kis kesztyűbe bújtatott kezecskéjével dirigált gőgicsélve, hogy merre menjünk :-)

Persze, ha viharos szél volt, vagy szmog, akkor elhalasztottuk...

2013. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!