Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 éves vagyok és terhes!...

16 éves vagyok és terhes! Anyukám lehet a gyámja a babának?

Figyelt kérdés
kiskorú vagyok így hazaadható a baba? ha nem nem akarom hogy elvegyék tőlem. egyáltalán hol kell ezt elintézni?
2013. jan. 29. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Előszöris a szüleiddel meg kell beszélni, hogy vállalják-e, mert ez ugye most rajtuk múlik. Te még fiatalkorú vagy, nincs önálló kereseted, lakásod stb. Csakis anyukád lesz, lenne a gyám, ha úgy dönt, hogy vállalja a gyerekedet.
2013. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a családsegítő központban és a védőnői szakszolgálaton (minden városban/körzetben működik ilyen) tudnak segíteni.

ne csodálkozz, ha majd azzal jönnek, hogy felelőtlen vagy, és hogy tanulnod kéne, nem babázni!

2013. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha elválalja lehet gyámja!De lehet hogyca fiu nagy pácban van!Föleg ha ez rendöri utra terelödik!De persze hazahozhatod!Más államokban is van ilyen hogy még gyerek az anya és van gyereke és ö neveli!De innentöl már nem lesz valami nagyon vidám az életed!De sok jo dolog fog veled történni! :D a gyerekhez gratulálok! :D
2013. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen elvállalja..és hol kell elintézni?
2013. jan. 29. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Hármas! A szexre a beleegyezési korhatár a 14 év. Ez nem Amerika!
2013. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egy családsegitö! biztos hogy ott kell
2013. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Anyukáddal együtt be kell mennetek az illetékes gyámhivatalba. Vigyétek a terhes kiskönyvedet is, hogy mikorra várható a baba születése.

Ezen kívül tisztázni kell majd, hogy ki az apa és elismeri-e a babát. Ez az anyakönyvezésnél lesz fontos.

A gyámhivatalban elmondanak mindent, amit tudnotok kell. /Én is ott dolgoztam/

(A családsegítőben is a gyámhivatalba fognak irányítani.)

2013. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. jan. 29. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!