Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyermekes, több éve...

Két gyermekes, több éve otthon lévö kedeves Anyukák, nem érzitek (néha) "haszontalannak" magatokat? Meg lehet unni a babázást?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most is itt ülök a gép előtt és sajnálom magam. De van ilyen. Amúgy a tél erre rásegít. Tavasz közeledtével egyre több jobb nap lesz.

Ha történne veled más is, amiről beszélhetsz más anyukáknak napközben, akkor alakulnál egy kicsit. Menj el valahová, plázázni és rácsodálkozni egy új boltra, moziba a pároddal, piacra vásárolni, árakat felmérni egyedül.

Kell, hogy ne csak babás dolgok történjenek veled. Nekem komolyan a szókincsem is megcsappant és tök béna érzés egy idő után egy felnőttel beszélgetni, akinek nincs gyereke.

2013. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen meg lehet unni. Bár haszontalannak nem érzem magam mert én hiszek benne hogy most fektetem le az alapokat (hogy később ne verjem a fejem a falba hogy bárcsak foglalkoztam volna velük kiskorukban,. bárcsak meghallgattam volna őket, bárcsak minden téren kielégítettem volna az igényeiket gondolok itt az érzelmi teljes odafordulásra akárhányan is vannak, ami a későbbi bizalom alapja).

Reggel hajnalban kelek, aztán öltöztetek, etetek, főzök bevásárolok foglalkozom velük aktívan odaülve játszani, altatok, mesélek, végzem a saját dolgom majd délután 3 tól ugyanúgy őket foglalkoztatom estig...ez MINDEN munkánál kimerítőbb szerintem. Nincs szünet és nincs szabadnap.

Haszontalannak ezért egyáltalán nem tudom érezni, unatkozni se sok időm van nem is jó szó hogy "megunni" lehet mert nem megunni, inkább belefáradni vagy belefásulni lehet.

2013. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
3,5 éve vagyok itthon, de mivel csak fél éves a kislányom, így nem. Most újra úgy elröpülnek a napok és mindig van mivel foglalkozni babázás mellett. Karácsonyi dolgok, farsangi jelmez a nagyobbnak, nyaralás intézése, mindig van valami családi esemény... Szóval én még nem untam meg.
2013. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, azt hiszem a belefásulás, kiégés, elfáradás , a kellő türelem elvesztése a megfelelő kifejezés..... Szeretem, imádom a gyerekeimet, de néha már jó lenne éjszaka kialudnom magam, reggel nyugiba meginni a kávét, a mesekönyvön kívül mást is olvasni , úgy végig ülni egy étkezést, hogy közben ne kelljen 10-szer felállni, kicsit olyan felnőttes élelet élni....... Nem egyszerű, az tény! Kitartást kívánok minden sorstársamnak!
2013. jan. 30. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!